Liptákom sme vrátili požičané, výhru režíroval štvorbodový Higgs: „Je to zásluha celého tímu, každý hral skvele“

15.10.2018
Po prehre na ľade Popradu dokázali hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica výborne odpovedať na stratu bodov trojbodovým zápisom proti MHK 32 Liptovský Mikuláš. Góly postupne pribúdali a nakoniec z toho bolo presvedčivé víťazstvo 7:2.

To sa začalo rodiť už v prvej časti hry, kedy skóre otvoril Dávid Buc, do prvej prestávky sa trafil aj Ben Marshall. Po nej udreli v krátkom slede Gilbert Gabor s Karolom Slobodom a už na 5:0 zvýšil ešte v prostrednej časti hry Brock Higgs. Do čierneho sa trafil aj Ján Sýkora a druhýkrát Higgs. Na vysokom víťazstve nič nezmenili ani dva liptovskomikulášske zásahy: „Hovorili sme hráčom, aby hrali viac fyzicky, lebo sa nám nepáčilo, ako hrali v Poprade. V tejto sezóne je to zatiaľ s našou výkonnosťou hore-dole, takže preto sme hovorili o fyzickej hre. Snažili sme sa viac tlačiť do ich bránky, hrať lepšie v útočnej tretine a myslím si, že v tomto smere sme odohrali najlepší zápas sezóny. Pre nášho brankára to bol náročný zápas, pretože nemal veľa zákrokov. Darilo sa nám hrať jednoducho, čo je potrebné hlavne proti tímu, akým je Liptovský Mikuláš,“ hodnotil stretnutie hlavný tréner nášho klubu Dan Ceman.

Dôležitou súčasťou výhry bol Brock Higgs, ktorý zaznamenal dva góly a dve gólové asistencie: „Odohrali sme dobrý zápas. Každý z nás hral skvele začínajúc brankárom, cez obranu až po útok. Sme radi, že sme vrátili Mikulášu prehru po predlžení z úvodu sezóny. Mne sa hralo veľmi dobre. To, že som získal štyri body v zápase, je zásluha predovšetkým mojich spoluhráčov z formácie, ktorí hrali takisto veľmi dobre a pomohli mi výrazne k tomuto bodovému zápisu, za čo sa im chcem poďakovať,“ povedal Kanaďan po stretnutí.

Tretí presný zásah „baranov“ a tým pádom aj víťazný, vsietil Gilber Gabor, ktorý „rusnákovským“ spôsobom zasunul puk do brány spoza nej: „Bola to bezprostredná reakcia, videl som tam priestor a chcel som tam ten puk dať. Brankár bol v opačnej situácii, niekedy aj takéto veci treba vyskúšať. Som rád, že mi to vyšlo,“ opísal rozhodujúcu situáciu: „Nemyslím si, že by bol tento zápas ľahký, ale keď vieme ako máme hrať a hráme tak, prináša to výsledky. Toto mužstvo má potenciál, chceme hrať lepšie a ak hráme lepšie, máme svoju silu. Tento mesiac bol pre nás ťažký, hrali sme veľa zápasov, trápia nás aj zranenia a rôzne choroby, no nie je to výhovorka. Musíme zapnúť na vyššie obrátky a hrať lepšie. Hlavne doma pred skvelými našimi fanúšikmi. Treba najmä na svojom ľade vyhrávať a produkovať pekný hokej,“ hovorí švédsky krídelník.

Premiéru v novom drese zažil robustný kanadský útočník Eric Selleck, ktorý sa uviedol jednou asistenciou a hlavne dosť dobrým výkonom: „Cítil som sa dobre, aj keď som mal za sebou dlhú cestu, takže som bol trochu uťahaný, ale mám za sebou dobrý zápas a skvelý štart v novom pôsobisku. Hrali sme proti silnému tímu, bol to dosť fyzický hokej. Celkovo to bolo rozdielne oproti Severnej Amerike, pretože fanúšikovia boli celý zápas poriadne hluční. Radosť hrať. Atmosféra bola neuveriteľná. Nemohol som tomu uveriť. Odkedy prvýkrát padol puk na ľad, tak fanúšikovia neprestávali povzbudzovať. Toto je naozaj úžasné miesto na hranie hokeja,“ chválil po stretnutí 30-ročný hokejista, ktorý si zahral aj v NHL.

„Mal veľký vplyv na zápas, hral veľmi fyzicky a spoluhráči mali pri ňom väčší pocit istoty. Je prirodzeným lídrom, čo bolo vidieť v šatni aj na ľade. Hrá tvrdo, vždy ide na plno. Veľmi ma zaujal svojím štýlom hokeja. Bol to pre neho skvelý prvý zápas,“ povedal na margo svojho najnovšieho zverenca Dan Ceman.

Matej Kubove

HC ´05 iClinic B. Bystrica - MHk 32 L. Mikuláš, 14.10.2018