Domáce víťazstvo nad Trenčínom

15.10.2017
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – Dukla Trenčín 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Góly: 9. Bubela (Hohmann), 12. Hohmann (Bubela, Brejčák), 46. Bartánus (Surový), 50. Surový (Andrisík, Lamper), 57. Ďatelinka (Belluš, Gélinas) – 32. Bezúch (Radivojevič, Romančík), 49. Dlouhý (Gašparovič)

Vylúčenia na 2 min.: 4:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vladimír Snášel, Rudolf Lauff – Martin Smrek, Róbert Gavalier, 2 841 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Gélinas, Dame-Malka – Andrisík, Surový, Lamper – Belluš, Češík, Gabor – Bartánus, Bubela, Hohmann – Giľak, Valent, Róth
Dukla Trenčín: Valent – Romančík, Starosta, Cebák, Fruhauf, Holenda, Bohunický, Špankovič, Themár – Bezúch, Olvecký, Radivojevič – Varga, Bulík, Sojčík – Gašparovič, Dlouhý, Mikula – Hudec, Pardavý, Švec

Súboj druhého s prvým bol aj o tom, či utrpia Trenčania prvú prehru v sezóne. Po prvej tretine z divákov o tom málokto pochyboval. Domáci našli recept na defenzívu hostí, ktorá sa pred zápasom mohla pochváliť len desiatimi inkasovanými gólmi. Do šatne počas prvej prestávky si však odnášala hneď dva. Padli v rozpätí necelých troch minút, v 9. min tiesnený a faulovaný Bubela premenil kolmicu od Hohmanna na prvý, v 12. min sa rovnaká dvojica ocitla v prečíslení a strelcom druhého gólu bol Hohmann. V ďalších minútach tlak domácich nepoľavil, v 14. min Giľak nepresnou prihrávkou pokazil prečíslenie s Valentom, v 15-tej spálili veľké šance Beluš a Češík, keď puk vybojoval predtým Gabor. Trenčania z niektorých dobrých momentov gól nevyťažili, v 3. min sa ocitol v šanci Sojčík a päť sekúnd pred prestávkou neprekonal brankára Lassilu zblízka ani Varga. V 2. tretine si vypracovali domáci taktiež dostatok šancí, aby mohli navýšiť náskok. Trenčania im ich aj ponúkali častými chybami, ako napríklad Mikula v 22. min pri príležitosti Bubelu, alebo Varga pri možnosti Gabora v 25. min. K neúspešným strelcom sa pripojil aj Bartánus v 24. min a v 33. nastrelil Lamper len bočnú sieť. Hostia vycítili príležitosť, v 28. min ešte Gašparovič zakončil samostatný nájazd nepresne, no v 32. min Bezúch po chybe domácej defenzívy už ležiaceho Lassilu z uhla prekonal. ˇBaranom' pre trest a chorobu chýbali až štyria hráči zo základu a neprítomnosť Brittaina, Failleho, Luntera a Bortňáka museli nahradiť zvýšenou bojovnosťou, ktorá im pomohla aj v 46. min pri hre štyroch na štyroch a góle Bartánusa bekhendom pod žŕdku. Rázna odpoveď zo strany hostí prišla po strele Dlouhého v 49. min a ešte rýchlejšia, po necelej minúte, zo strany domácich v podobe strely Surového z bodu vhadzovania. Dvojgólové vedenie vydržalo domácim až do konca, na trojgólové ho zvýraznil ešte v 57. min Ďatelinka strelou v presilovke pomedzi betóny a Trenčanom prerušili obdivuhodné víťazné reťazenie v sezóne.

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Súper neustále hrozil z protiútokov, priblížil sa na rozdiel gólu, no my sme dokázali odpovedať dosť rýchlo, čo bolo podstatné. V hektickom závere, aj v presilovkách, oslabeniach podali obe mužstvá veľmi dobrý výkon. Pochváliť môžem hráčov za bojovnosť, húževnatosť, išli do konca proti súperovi, ktorý bol nepríjemný aj za stavu 5:2. Aj fanúšikovia si zaslúžia poďakovanie, hralo sa vo výbornom prostredí, takto by mal vyzerať hokej na Slovensku."

Peter Oremus (Trenčín): "Ja som rád, že sme pokračovali vo veľmi dobrých, zodpovedných výkonoch, tak ako predtým. Rozdiel bol len v jednom, súper strelil viac gólov ako my. Bojovali sme aj v tomto stretnutí, odohrali sme ho výborne, to si dovolím tvrdiť, samozrejme, raz prehra musela prísť, ale hráči splnili to, čo sme si povedali, preto im patrí vďaka."