Z chýb sa treba poučiť a doma sa revanšovať skvelým fanúšikom, zhodujú sa aktéri

29.8.2017
Po prvých dvoch zápasoch Ligy majstrov sme bez bodu, o čom rozhodli hlavne zle zvládnuté situácie v nerovnomernom počte hráčov na ľadovej ploche v stretnutí s Red Bull Salzburg, kde sa hokejistom spod Urpína nepodarilo skórovať ani raz.

Ako proti Wolfsburgu, tak aj teraz v stretnutí na ľade rakúskeho mužstva zverenci Vladimíra Országha vôbec nezachytili štart zápasu: „Absolútne nám nevyšli prvé tretiny. V oboch zápasoch sme robili rovnaké chyby. Musíme to zlepšiť a hrať dobre celých šesťdesiat minút, pretože druhé a tretie tretiny neboli zlé. Ukázali sme, že sme schopní vrátiť sa do stretnutia, ale bolo to už veľmi neskoro. Musíme sa zobudiť už v prvej tretine a nabudúce to môže dopadnúť lepšie,“ konštatoval francúzsky obranca Olivier Dame-Malka: „Robili sme rovnaké chyby. Začali sme veľmi zle. Prehrávali sme súboje jeden proti jednému, hráči súpera boli rýchlejší. Nehrali sme väčšinu zápasu to, čo máme a to nás zlomilo. Musíme zlepšiť našu hru v presilovkách a oslabeniach,“ veľmi dobre si uvedomuje Francúz.

„Tento zápas sme si prehrali v oslabeniach, kde sme dostali štyri góly a nedali sme ani jeden v presilovkách. Máme ich katastrofálne, ale ostáva nám pár dní na to, aby sme ich zlepšili a doma niečo uhrali. Musíme rýchlo zabudnúť na tento zápas, poučiť sa z chýb, ktoré sme spravili a využiť ten čas na to, aby sme dohnali doma to, čo sme zameškali v Salzburgu,“ pokračoval kapitán Ivan Ďatelinka.

Na ľadovej ploche bolo poznať rozdiel hlavne v zohratí formácií. Zatiaľ čo HC ´05 iClinic Banská Bystrica prešla veľkou obmenou kádru, Salzburčania ostali prakticky pokope. Napriek tomu to v hre s plným počtom hráčov na oboch stranách až tak poznať nebolo: „V hre päť na päť to bolo z našej strany solídne, súper vtedy nebol lepší, ako my. Keď však chceme uspieť na takejto úrovni, tak musíme hrať bez zbytočných faulov a tých tam bolo dosť. Takisto nám nevyšli oslabenia a presilovky. Za stavu 0:4 sa to už otáča veľmi ťažko. Musíme hrať všetci piati naplno, nerobiť fauly a snažiť sa dať gól. Bohužiaľ, proti Salzburgu to aj napriek nejakým možnostiam v bráne neskončilo. Súper aj po našich veľkých chybách poľahky skóroval,“ hodnotil Marek Bartánus.

Posila z Košíc si uvedomuje, že v Lige majstrov musí celé mužstvo naplno bojovať počas kompletnej hernej porcie minút. Na to „barani“ doplatili v Nemecku aj v Rakúsku: „Treba hrať celých šesťdesiat minút. Proti Wolfsburgu nám to v prvých dvadsiatich nešlo. Súper nás prekorčuľoval, mal lepšie nohy, lepšie sa hýbal, boli kompaktnejší. V druhej tretine sme sa im vyrovnali a v tretej sa uspokojili s výsledkom, takže my sme dokázali skorigovať. Prišli zbytočné fauly a to nás vyviedlo z tempa. Potom sme už museli brániť. Padol prvý, druhý gól a už sa to viezlo, ale v druhej tretine sme mali kopec šancí, len škoda, že nám tam niečo nepadlo,“ povedal 30-ročný rodák z Liptovského Mikuláša.

V konečnom dôsledku sú ale aj takéto stretnutia na niečo dobré, čo si uvedomuje líder mužstva Ivan Ďatelinka: „Poučili sme sa a už vieme, ako hrajú európske mužstvá. Je to rýchly, kombinačný, agresívny hokej, čiže ja som rád, že takéto zápasy hráme. Aspoň vidíme, na čom sme a vieme odstrániť chyby, ktoré sa ukázali,“ hovorí pri neúčasti Tomáša Surového náš kapitán: „Pozitívne je, že sme bojovali ako tím a v druhej aj tretej tretine sme sa snažili vrátiť do zápasu,“ nadviazal Dame-Malka.

„Teraz ideme domov. Od oboch súperov už vieme, čo môžeme očakávať, tak sa musíme poriadne pripraviť a určite sa budeme chcieť revanšovať fanúšikom, ktorí povzbudzovali celý zápas. Krásne nás vytlieskali. My sme veľmi radi, že prišli, ale zároveň smutní, že sme ich nepotešili,“ dodal Marek Bartánus.

Podporu viac ako dvestočlennej skupiny priaznivcov ocenil i francúzsky reprezentant v banskobystrickom drese: „Nečakal som, že príde toľko našich fanúšikov. Boli naozaj skvelí. Keď som pred zápasom zo šatne počul skandovanie, tak som najskôr nechápal čo sa deje, pretože to bolo po slovensky, ale potom mi chlapci povedali, že to sú naši fanúšikovia. Je skvelé, že prišli a celý čas nás povzbudzovali, za čo im veľmi pekne ďakujem. Verím, že sa im odvďačíme v domácich zápasoch,“ zakončil Olivier Dame-Malka.

Autor: Matej Kubove

Z chýb sa treba poučiť a doma sa revanšovať skvelým fanúšikom, zhodujú sa aktéri
Red Bull Salzburg - HC ´05 iClinic B. Bystrica, 27.08.2017