Z Košíc vezieme postupový mečbal, Lukáš s čistým kontom

22.3.2018
HC Košice – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), stav série – 1:3

Góly: 20. Delisle, 23. Hrnka (Ďatelinka), 60. Bubela (Hrnka)

Vylúčenia na 2 min.: 3:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Vladimír Baluška, Miroslav Štefík – Roman Výleta, Jozef Tvrdoň, 5 746 divákov

HC Košice: Habal – Čížek, Šedivý, Kessel, Dudáš, Koch, Pulli, Michalčín, Vrábeľ – Miklík, Pacan, Nagy – Spilar, Suja, Šoltés – Kafka, Klíma, Hovorka – Hričina, Petráš, Koyš
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Gélinas, Delisle, Brejčák – Hrnka, Bortňák, Brittain – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Gabor – Tamáši

Rovnako ako v predošlých zápasoch, aj tentoraz sa duel začal vo vysokom tempe z oboch strán. Tímy si dávali pozor na defenzívne chyby, ale napriek tomu priniesli už úvodné minúty niekoľko zaujímavých situácií. Šance Asselina i Koyša však zostali nevyužité. Hostia boli v prvej časti aktívnejší, ale ich miernu prevahu gólovo neprejavil Bubela v 15. minúte, keď v sľubnej pozícii netrafil bránku. Keď sa už zdalo, že sa prvá tretina skončí bez gólov, udreli hostia. Tí v 20. minúte zovreli súpera v útočnom pásme, obranca Delisle tesne, ale predsa zachytil puk ešte v útočnej tretine a brankár Habal nestihol zareagovať na jeho pokus - 0:1.

Druhá časť sa začala rovnako, ako sa skončila prvá - gólom Banskobystričanov. Obranca Ďatelinka z vlastnej polovice ihriska nahodil puk do útočného pásma a z nečakaného odrazu od mantinelu ťažil nekrytý Hrnka - 0:2. Hostí tento gól upokojil, naopak domáci na niekoľko minút stratili hernú pohodu. V polovici druhej časti si síce Košičania vytvorili tlak a brankár Lukáš musel riešiť viacero nebezpečných situácií, ale odolal.

Úvod tretej časti herne patril Košičanom, na ktorých bola viditeľná snaha o kontaktný gól. V 42. minúte Nagy nezasunul puk za Lukáša, no hostia ho zastavili iba za cenu faulu. Ani v následnej presilovke sa však domácim nepodarilo znížiť. Väčšia časť tretej tretiny bola v znamení košickej snahy o kontaktný gól, ale obrana hostí im veľa nedovolila a zvládla aj viacero oslabení. Košičania v závere skúsili aj hru bez brankára, počas ktorej Bubela stanovil na konečných 0:3.

Roman Šimíček (Košice): "Dnes sme boli všade o krok neskôr. V porovnaní s predošlým zápasom nám chýbala dravosť. Opäť to bol náročný a kvalitný zápas, no cítim to tak, že dnes sme my chceli menej ako súper. Spravíme maximum pre to, aby sme sériu ešte vrátili do Košíc."

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Opäť sme videli obojstranne kvalitný zápas. Košice mali dobrý začiatok, my sme však odolali ich tlaku. Potom sme však prevzali iniciatívu a boli sme radi, že sme sa ešte v prvej tretine ujali vedenia 1:0. Druhý gól dodal na naše hokejky potrebnú pohodu. Po ňom sme sa snažili kontrolovať zápas. Dôležité bolo ubrániť presilovky súpera, počas ktorých nás vynikajúco podržal brankár. Hrali sme obetavo, zodpovedne."

autor: TASR
foto: HC Košice

HC Košice - HC ´05 iClinic B. Bystrica, 22.03.2018