Z Trenčína si vezieme tri body. Dva góly dal Hickmott, rozhodol Šille

31.12.2019
Banskobystrickí hokejisti zakončili rok 2019 víťazstvom nad nepríjemným Trenčínom, ktorý zdolali v dramatickom dueli na ich ľade. „Barani“ zakončili rok s bilanciou štyroch výhier po sebe a v tabuľke sú druhí o tri body za vedúcimi Košicami.

Úvodné minúty stretnutia patrili hosťom, ktorí začali aktívnejšie, no prvé veľké gólové príležitosti mal na hokejke Trenčín. Skóre duelu otvoril v 13. minúte Jordan Hickmott po výbornej prihrávke od Casona Hohmanna. V druhej časti hry tím spod Čákovho hradu pritvrdil a vypracoval si hneď niekoľko šancí na skórovanie. V druhej polovici prostredného dejstva videli diváci až tri góly. Najprv sa o vyrovnanie postaral Marek Valach, no Bystričania reagovali okamžite, keď sa o minútu na to presadil opäť Jordan Hickmott. Sedemnásť sekúnd pred koncom druhého dejstva zvýšil Timotej Šille na 3:1. Trenčínu sa síce podarilo v tretej tretine znížiť, avšak „barani“ si už víťazstvo postrážili.

„Myslím, že sme začali dobre, hrali sme na začiatku lepšie než Trenčín a vtedy sme udali tempo zápasu. Trenčín bol síce nebezpečný, ale do kontroly hry sme ich nepustili počas celého stretnutia a myslím, že sme si zaslúžili víťazstvo. Mohli sme premeniť viacej našich šancí a v druhej tretine sme trošku prestali hrať. Celkovo sú naše druhé časti hry také hluchšie, ale v tretej tretine sme opäť zabrali a nakoniec sme to dobojovali dokonca. Trenčania mali dosť veľa gólových príležitostí a takisto aj veľký tlak v závere. Je to mimoriadne kvalitný tím, my sme to však zvládli vďaka super práci celého tímu,“ povedal o zápase strelec rozhodujúceho gólu Timotej Šille.

Hviezdou duelu bol Jordan Hickmott, ktorý profitoval z výbornej práce Casona Hohmanna a dvoma dôležitými gólmi posielal svoj tím dvakrát do vedenia. „Dostal som dve výborné prihrávky od Hohmanna, jednu v presilovke a jednu v hre piatich proti piatim. Myslím si, že sme našli správnu chémiu medzi nami, ktorú sme hľadali a som šťastný, že mi tam padli dva góly a zvíťazili sme,“ povedal po stretnutí úspešný strelec, ktorý sa presadil po dlhšej dobe, keď sme ho predtým videli hlavne ako nahrávača. „Zvyčajne som hrával na krídle, ale tento rok ma posunuli na miesto centra a v tejto pozícii je to viac o nahrávaní než strieľaní gólov. Joona je aktuálne v skvelej streleckej forme a ja mám veľa asistencií, stačí mu prihrať puk a on skóruje, funguje to výborne,“ okomentoval Hickmott svoju aktuálnu pozíciu v tíme.

Banskobystričania sa dostali v závere roka do skvelej formy, keď vyhrali posledné štyri duely a na vedúce Košice strácajú už len tri body. Trenčín hral výborne, majú veľmi dobrý tím, no my sme takisto predviedli dobrý výkon. Bojovali sme všetci ako jeden celok. Každý zápas proti nim je v tejto sezóne rovnaký, vedeli sme už pred ním, že to bude veľmi náročné stretnutie. Trenčania majú kvalitných hráčov a hrajú dobrý hokej. Sme šťastní, že sa nám podarilo tento rok zakončiť víťazstvom,“ zhodnotil na záver zápas Jordan Hickmott.