Z Trenčína vezieme bod

15.9.2017
Dukla Trenčín – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 15. Radivojevič (Olvecký), 21. Olvecký (Varga, Bezúch), 63. Radivojevič (Starosta) – 16. Brittain (Mihalik), 44. Hohmann (Lamper)

Vylúčenia na 2 min.: 6:8, navyše Dame-Malka (B. Bystrica) – 10 min napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Daniel Konc st., Róbert Mullner – Peter Šefčík, Martin Junek, 2 680 divákov

Dukla Trenčín: Valent – Romančík, Starosta, Cebák, Fruhauf, Holenda, Bohunický, Pardavý, Themár – Bezúch, Olvecký, Radivojevič – Varga, Bulík, Hlinka – Gašparovič, Dlouhý, Mikula – Hudec, Švec, Sojčík
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Dame-Malka, Sedlák, Mihalik, Gélinas, Brejčák – Bartánus, Bubela, Lunter – Belluš, Bortňák, Lamper – Brittain, Faille, Hohmann – Češík, Tamáši, Gabor – Andrisík

Dukla sa do vedenia mohla dostať veľmi ľahko. V 3. min. brankár Lukáš rozohral puk na Sojčíka a tomu nechýbalo veľa, aby puk dostal vo vlastnom oslabení do brány. Domáci boli v úvode aktívnejší a o tri minúty to bol opäť Sojčík, ktorý neprekonal gólmana baranov. Banská Bystrica mohla v 13. min. otvoriť skóre v presilovej hre. Bellušova strela spomedzi kruhov však našla iba pripraveného Valenta. Trenčania sa z úvodného gólu tešili v 14. min. Radivojevičov nahodený puk stečoval nešťastne obranca. Zmiatol Lukáša a puk skončil za bránkovou čiarou, čo potvrdil až videorozhodca. Hostia rýchlo zodvihli hlavy. Už o minútu Mihalikovu strelu šikovne tečoval Brittain a Valent bol bezmocný. V závere divácky atraktívnej dvadsaťminútovky ešte Bezúchov pokus prešiel tesne vedľa žŕdky.

Líder tabuľky v druhej tretine dohrával presilovú hru o dvoch hráčov a aj ju využil. Po rýchlej akcii sa po dorážke Vargovej strely gólovo presadil Ölvecký. Následne sa hra začala kúskovať a hokejový um šiel do úzadia. Hráči si vybíjali v osobných súbojoch, ale vážnejšia šarvátka nevznikla. Po polovici zápasu sa hráči vrátili k hre, no obrany fungovali pozorne a strážili akcie súpera. V 34. min. mohol vojakom zabezpečiť dvojgólové vedenie v oslabení Starosta. Presúvajúci sa Lukáš však dobre zasiahol. V závere druhej tretiny si domáci pýtali po faule na Cebáka trestné strieľanie, ale Faille dostal dvojminútový trest za hákovanie.

"Baranom" pred poslednou tretinou nezostalo nič iné, iba vrhnúť všetky sily do útoku. V 44. min. sa im vydarilo prečíslenie dvoch na jedného. Hohman zobral zodpovednosť na seba a strelou medzi brankárove nohy zdramatizoval zápas. Následné dve presilové hry v podaní Dukly veľa vzruchu pred Lukášom nepriniesli. Banskobystričania v závere základnej hracej doby prevzali iniciatívu a tlačili sa za víťazstvom. Pri presilovej hre mohli rozhodnúť. Na opačnej strane zvonila tyč za Lukášovým chrbtom. A keď rozhodnutie nepriniesol ani osamotený Bartánus v predbránkovom priestore, nasledovalo predĺženie.

V ňom o extra bode pre Trenčín v presilovej hre rozhodol strelou po ľade kapitán Radivojevič.

Peter Oremus (Trenčín): "Víťazstvo s baranmi teší. Toto všetko je zásluhou všetkých hráčov. Boli sme pripravení na všetko a zvládli sme to."

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Prvé dve tretiny boli z našej strane slabé. Nekorčuľovali sme a robili sme chyby v rozohrávke. Potom sme urobili korekcie v zostave. Poslednú tretinu sme si začali vytvárať šance. Vyrovnali sme, no hrať poriadne dvadsať minút je veľmi málo proti kvalitnému súperovi ako je Trenčín. Máme čo zlepšovať a ideme na tom pracovať."

autor: TASR

Z Trenčína vezieme bod