Začína semifinále, cez víkend hostíme Poprad

22.3.2019
Už v sobotu začína semifinálová séria medzi HC ´05 iClinic Banská Bystrica a HK Poprad. Napriek negatívnej bilancii vzájomných stretnutí zo základnej časti v posledných dvoch sezónach máme jasnú ambíciu postúpiť do finále a znova zabojovať o titul.

Štvrťfinále proti HC 07 Detva

Štvrťfinálová séria proti Detve trvala päť zápasov. Hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica postúpili po víťazstve 4:1 na stretnutia proti húževnatému tímu. Hneď na úvod zverenci Dana Cemana vyhrali 5:0 a aj keď následne doma zaváhali a podľahli súperovi 2:4, tak zvyšok série si postrážili a postupne zvíťazili 1:0pp, 3:0 a 4:0. Ani v jednom z víťazných duelov americký brankár Stephon Williams neinkasoval. Gól nedostal už takmer dvesto minút, čo je rekord v play-off našej najvyššej súťaže, ale historický v základnej časti drží Miro Hála. V sérii s Detvou explodoval päťgólový Tomáš Zigo.

HK Poprad

"Kamzíci" vstúpili štvrťfinálovej do série proti Košiciam fantasticky. Vo štvrťfinále si v najkratšom možnom čase vybojovali mečbal, keď dvakrát dobyli Steel Arenu a potom vyhrali aj doma. Následne však prišli dve nešťastné prehry. Jednu položili "Oceliari" v prvej tretine, druhá prišla po predĺžení. Až na tretí pokus ale zverenci Romana Stantiena mečbal využili postúpili do semifinále. V mužstve figuruje aj niekoľko hráčov s minulosťou v našom klube, ktorými sú Marcel Petran, Ján Ťavoda, Martin Belluš, Radomír Heizer a Radoslav Macík.

Vzájomné zápasy

Na Poprad to nevieme. V posledných dvoch sezónach sme „kamzíkov“ porazili iba dvakrát z dvanástich zápasov. Raz doma a v jednom prípade von. Nie ideálny je pohľad aj na jedinú play-off sériu, ktorú banskobystrický tím odohral s tým popradským. Bolo to v sezóne 2010/11 a tiež išlo o semifinále, ktoré HK Poprad vyhral najtesnejším pomerom 4:3 na zápasy. Sériu si pamätajú Matej Češík, Marek Biro, Branislav Kubka, Tomáš Matoušek, súčasný asistent trénera Michal Hudec a aktuálne tréner power skatingu Branislav Bendik. Všetci však vtedy boli v pozícii hráčov. „Barani“ strelili 22 gólov, inkasovali o jeden viac. V tejto sérii strelil Weissmann jubilejný 50. gól HC ´05 v play-off. Bolo to hneď v prvom semifinálovom zápase, znižoval na 5:6.

Výsledky jednotlivých zápasov semifinálovej série z pohľadu Banskej Bystrice: 5:7, 3:1, 3:1, 2:3, 3:4p, 2:1n, 4:6

Vzájomné zápasy v základnej časti 2018/2019 z pohľadu Banskej Bystrice: 2:5, 1:2, 2:5, 3:2, 2:5

Sprievodné aktivity

Aj počas všetkých zvyšných domácich stretnutí tejto sezóny vás bude na našom štadióne čakať niekoľko sprievodných akcií. Pri nástupe sa uskutoční svetelná šou, počas prvej prestávky uvidíte tradičné krasokorčuliarske vystúpenie a v druhej pauze prebehnú tombola, v ktorej hráte o 100 eurovú poukážku na nákup v Planeo Elektro, ako aj naša strelecká súťaž, ktorej sa znova môžu zúčastniť tri osoby staršie ako 18 rokov. Určite si nezabudnite pri vstupe na štadión zobrať „tlieskatká“ a taktiež zakúpiť Baranoviny.