„Doplatili sme na naše nepremenené šance,“ ľutovali Bystričania zápas v Detve

3.11.2018
Štvorzápasová séria hráčov HC ´05 iClinic Banská Bystrica je bohužiaľ fuč, pretože na Detvu sme nestačili ani v druhom tohtosezónnom ligovom stretnutí a po prehre na domácom ľade „barani“ na hokejistov spod Poľany nestačili ani na ich ľade.

Domáci mali dobrý štart do stretnutia, nám sa nepodarilo zachytiť úvodné minúty, od čoho sa odvíjal ďalší priebeh duelu. Detvania sa dostali do vedenia, následne prečkali banskobystrické nevyužité šance a presadili sa aj druhýkrát: „Nemali sme dobrý štart do zápasu a im sa podarilo skórovať, zatiaľ čo nám aj napriek šanciam nie. V druhej aj v tretej tretine sme mali veľmi veľa šancí, no nepresadili sme sa,“ konštatoval po stretnutí kanadský útočník Guillaume Asselin.
O víťazný presný zásah sa postaral náš útočník Matej Giľák, ktorý je v Detve na hosťovaní práve z HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Zníženie Brocka Higgs prišlo v závere veľmi neskoro: „Bol to príklad toho, že keď sa nepripravíme, tak nevyhráme. V prvej tretine bola Detva lepšie, ich brankár výborne chytal a my sme nemali šťastie v koncovke. Dali gól na 1:0, chceli sme sa vrátiť do zápasu, snažili sme sa, ale nepremenili sme šance. Brankár súpera podržal, mali množstvo šancí, hrali skvele celých šesťdesiat minút,“ hodnotil stretnutie tréner nášho klubu Dan Ceman, ktorý spokojný rozhodne byť nemohol.
„Mali sme zlý začiatok. Súper na nás vybehol a celú prvú tretinu sa to nieslo v tomto duchu. V druhej sme Detvu nepustili k ničomu, mali sme dvadsať striel a je veľká škoda, že nám tam niečo nepadlo. Aj v tretej tretine sme mali šance aj hernú prevahu, ale im sa podarilo dať druhý gól, čo ich upokojilo, no my sme neprestávali hrať, verili sme, že to ešte otočíme, ale gól prišiel veľmi neskoro. Je to veľká škoda,“ povedal po zápase obranca Branislav Kubka.

Po výhrach s Nitrou, Žilinou, Košicami a Zvolenom tak prišla prehra, ktorú majú hráči HC ´05 iClinic Banská Bystrica odčiniť už v nedeľu na domácom ľade proti DVTK Jegesmedvék Miškolc. Po ňom nasleduje reprezentačná prestávka a najbližší duel odohráme až 14. novembra v Nových Zámkoch.

Matej Kubove

„Doplatili sme na naše nepremenené šance,“ ľutovali Bystričania zápas v Detve