Andrisík sa vrátil do zostavy gólom v presilovke, verí v nadväznosť dobrých výkonov

13.12.2017
Mladý 20-ročný útočník Martin Andrisík sa počas uplynulého víťazného dvojzápasu s Liptovským Mikulášom a Popradom vrátil do zostavy A-mužstva HC ´05 iClinic Banská Bystrica ako člen štvrtej formácie a okamžite sa uviedol gólom.

Presným zásahom počas presilovej hry v súboji s Liptákmi navýšil skóre na priebežných 3:0 aj keď priznal, že v početným výhodách jeho tímu sa trochu hľadal: „Na ľade v zápase to bolo iné, ako v tréningu. Nemal som však až také dlhé striedania, takže sa to v pohode dalo zvládnuť. Akurát na presilovkách sa ukázalo, že takmer mesiac a pol som nehral za áčko. Je teda rozdiel byť na presilovej hre v zápase mužov a juniorov,“ povedal rodák z Ilavy, ktorého ale presný zásah do siete bývalého brankára Banskej Bystrice Andreja Košarišťana veľmi potešil: „Už len keby som získal bod za asistenciu, tak by mi to pomohlo, ale keďže som dal gól, tak mi to na sebavedomí pomohlo ešte o to viac a cítil som sa lepšie,“ vyjadril svoje pocity Andrisík.

Predtým na istý čas zo zostavy tímu trénera Vladimíra Országha vypadol, čo spôsobilo aj zranenie ruky: „Asi pred dvomi mesiacmi sa mi na zápase s áčkom trochu vykrútilo zápästie. Po týždni mi to však prešlo, ale pred dvomi týždňami, v zápase za juniorku, ma narazili na mantinel. Začalo ma to opäť bolieť, ale mal som s tým, našťastie, iba menšie problémy,“ prezradil.

Ako už bolo spomenuté, Martin Andrisík sa v uplynulých týždňoch predstavil aj v zápasoch banskobystrického mužstva do 20 rokov, kde hrá na „výnimku“, takže pomáhal tímu Norberta Javorčíka. V piatich stretnutiach sa mu podarilo získať až sedem kanadských bodov za päť gólov a dve asistencie: „Bol som za tú šancu určite rád, nakoľko som tam mal veľký ice-time. Bolo pre mňa lepšie, že som mohol hrať viac zápasov a nestál som,“ tvrdí.

Okamžite si zvykol aj na kvalitu súťaže, čo bolo veľmi dôležité, pretože už mnohokrát sa stalo, že hráč, ktorý prišiel z „lepšej“ ligy do „horšej“, zažil šok: „Tempo juniorskej ligy nie je zase až také zlé. My sme navyše hrali s tými lepšími tímami, ako je Slovan alebo Trenčín, takže tempo bolo určite dosť dobré,“ pochvaľoval si mladý krídelník: „Tréner Javorčík mi povedal, že súhlasí, aby som hral a nemá problém s tým, aby som im prišiel pomôcť. Myslím si, že s touto možnosťou sú spokojné obe strany,“ hovorí Andrisík.

Jeho miesto však spadá hlavne do prvého tímu a presne tam pravdepodobne odohrá aj ďalšie ligové kolá. Ešte predtým je na rade reprezentačná prestávka a tým pádom aj zvoľnený program pre hráčov spod Urpína: „Po dvoch zápasoch, ktoré sme vyhrali, bolo v pondelok a utorok voľno. V stredu, štvrtok a piatok trénujeme. Cez reprezentačné prestávky bývajú zväčša kondičné tréningy, takže to je hlavne o tom. Chodíme dosť do posilňovne. Víkend bude zase voľný. Od pondelka už začína klasická príprava smerom k ďalšiemu zápasu,“ rozpráva mladík, ktorý sa už určite pozerá k najbližšiemu kolu, kedy „barani“ cestujú do Nitry. Tam naposledy zvíťazili presvedčivo 7:1. Do začiatku vianočných sviatkov je na rade ešte duel na ľade MsHK Žilina.

„Výkon v Poprade bol určite lepší, oproti stretnutiam, ktoré sme v tejto sezóne hrali von, takže sa na tom určite dá stavať. Stále tam ale boli chyby, ktorým sa musíme vyvarovať a dávať si pozor, aby sme ich v ďalšom zápase už nerobili,“ dodal Martin Andrisík.

Matej Kubove

Andrisík sa vrátil do zostavy gólom v presilovke, verí v nadväznosť dobrých výkonov