Ani do tretice to nevyšlo, v utorok pôjde o všetko: „Necháme tam srdce,“ znie z kabíny

23.4.2018
Magický dátum 22.4. tentoraz nebol tak úspešný, ako pred rokom. 365 dní dozadu sa hráči HC ´05 iClinic Banská Bystrica tešili z titulu, tentoraz museli prehrýzť tretiu prehru s Duklou Trenčín v rade, preto sa finálová séria Kaufland play-off Tipsport ligy sťahuje späť pod hrad Matúša Čáka, kde sa v siedmom dueli série rozhodne o majstrovi v ročníku 2017/18.

Tréner Vladimír Országh v šiestom meraní síl poslal prvýkrát v celom play-off od začiatku do brány fínskeho gólmana Teemuho Lassilu. V zostave chýbali zranení Marek Bartánus a Miloš Bubela. Stretnutie sme začali dobre, tlak v úvode ale „barani“ na gól nepretavili, preto z ponúknutej šance udrel Jozef Švec. Na vyrovnanie sa čakalo až do druhej tretiny. Klemen Pretnar ranou od modrej využil presilovku a ukončil náš gólový pôst po viac ako osemdesiatich šiestich minútach: „Mali sme dobrý začiatok, ale nedali sme gól a naopak sme inkasovali. Potom sme síce vyrovnali v presilovke a bez ohľadu na to, čo sa stalo následne, sme neprestávali bojovať a tlačiť sa do brány,“ povedal po stretnutí slovinský zadák. Ešte do konca prostrednej časti hry bohužiaľ Tibor Varga od mantinelu a Branko Radivojevič spoza obrancu prekvapili Lassilu, čím poslali Trenčín do dvojgólového vedenia: „Bojovali sme, mali sme veľa naozaj veľmi dobrých šancí. Musíme preto pokračovať v poctivej hre, častej streľbe a verím, že tie dobré veci prídu. Ukázali sme charakter tímu, pokračovali sme v snahe. Som veľmi hrdý na tento tím, pretože hrať naplno za nepriaznivého stavu je veľmi ťažké,“ hľadal pozitíva Pretnar.

Tretia tretina patrila herne rozhodne nám, veľké šance ostávali bohužiaľ nevyužité. Jedenásť minút pred koncom riadnej hracej doby sa ujala strela Tomáša Hrnku, ďalší puk už ale za Tomášom Hiadlovským ani napriek obrovskému tlaku neskončil: „Je to ťažká prehra, ale stále nie je koniec, je to 3:3. V podstate oba tímy začínajú od nuly, za vyrovnaného stavu a my dáme do posledného zápasu úplne všetko. Všetky sily čo v sebe máme necháme na ľade, spravíme všetko čo bude potrebné. Pôjdeme do toho na 110 percent,“ pokračoval 31-ročný slovinský obranca.

„Je to 3:3, sú vo výhode. Ideme ku nim, do zápasu číslo sedem. Je to posledný zápas sezóny. Nie vždy je však v siedmom zápase domáce prostredie výhodou. Samozrejme, sú doma a istú výhodu predsa len majú. My však jednoducho musíme vyhrať,“ hovorí kapitán Tomáš Surový: „Nikto sme to takto nechceli, ale bohužiaľ to tak je. Musíme dať hlavy hore, poučiť sa z toho a s čistou mysľou ísť do Trenčína,“ uvedomuje si Patrik Lamper: „Chcenie tam je, len nám to nechce padnúť. Musíme na tom pracovať. Hokej prináša aj takéto situácie. Séria sa zlomila vo štvrtom zápase, kedy sme nevyužili šancu. Oni dali góly, chytili sa a zobrali si momentum na svoju stranu. My si to teraz musíme zobrať naspäť,“ odhodlane pokračoval Lamper.

„Myslím si, že okrem toho piateho stretnutia u nich sme hrali našu hru, tlačili sme sa do brány,“ vyjadril istú čiastočnú spokojnosť Surový. Celkovo však toto chcenie nestačilo: „Teraz nemáme čas na to, aby sme dávali hlavy dole. Je to všetko o jednom zápase v utorok večer, po ktorom sa uvidí. Necháme tam všetky sily,“ burcuje líder našej kabíny: „Nemyslíme už na posledné zápasy. Začína sa od 0:0. Súper má dobrý tím, rešpektujeme ho, ale pôjdeme tam sa pobiť o víťazstvo,“ pridal sa Pretnar: „Do Trenčína si musíme ísť zobrať požičané. Očakávam ťažký zápas. Musíme hrať poctivo zozadu a čakať na svoje šance,“ dodal Lamper.

Siedme finálové stretnutie Kaufland play-off Tipsport ligy začína v utorok 24.4.2018 o 18:00. Pôjde o všetko. Po roku môžeme obhájiť majstrovský titul, avšak domáci Trenčín má taktiež veľkú motiávicu.

Matej Kubove

Ani do tretice to nevyšlo, v utorok pôjde o všetko: „Necháme tam srdce,“ znie z kabíny