Banskobystričania zdolali aj Slovan a zvýšili náskok na čele, Kriška venoval víťazný gól mame

26.2.2020
Banskobystrickí hokejisti zvládli šláger kola na výbornú a vo fantastickom zápase dokázali po predĺžení zdolať bratislavský Slovan, pred ktorým zvýšili náskok na čele tabuľky.

"Barani" vstúpili do zápasu mimoriadne aktívne a už od začiatku duelu mali výraznú streleckú prevahu. Tú pretavil vo svoj prvý gól v banskobystrickom drese Václav Stupka, ktorý v desiatej minúte poslal domácich do vedenia. Už o minútu a pol neskôr však bolo vyrovnané, keď sa dokázal presadiť Radovan Bondra. V druhej tretine si gólovú premiéru v bystrickom drese užil aj Patrik Maier, no Slovan aj na tento gól našiel rýchlo odpoveď a dvoma presnými zásahmi v druhej tretine dokázal duel otočiť. Banskobystričania však dokázali v tretej tretine po krásnej akcii Krišku, Bartánusa a Bubelu vyrovnať. Tretia banskobystrická formácia sa postarala aj o víťazný gól, keď Bartánus našiel Krišku a ten zavesil za bezmocného Habala.

"Pri víťaznom góle to bola krásna emócia, pretože sa dnes na prišla prvýkrát pozrieť moja mama so sestrou a ten svoj by som jej chcel venovať," povedal po zápase šťastný Martin Kriška, ktorý skvele zapadol do tretej formácie k Marekovi Bartánusovi a Milošovi Bubelovi. "Som vďačný všetkým, ktorí mi dali šancu hrať v tej tretej lajne, som šťastný, že môžem hrať v Banskej Bystrici a budem sa snažiť čo najviac, aby som pomohol tímu," dodal Kriška, ktorý po príchode pod Urpín predvádza skvelé výkony. "Hokej mi teraz chutí. Keď ste v mužstve, ktoré 90 % zápasov v sezóne prehrá, tak to na psychike určite nepridá. Teraz som však v mužstvé, ktoré tých 90 % zápasov vyhráva a určite sa mi hrá lepšie, opadla zo mňa taká ťažoba, pretože vieme, že máme silný tím a že to môžeme dotiahnuť ďaleko," pokračoval Kriška, pre ktorého to bol štvrtý gól v drese "baranov".

Príchod Martina Krišku pomohol nielen celému mužstvu Banskej Bystrice, ale aj jednému z lídrov kabíny Marekovi Bartánusovi, ktorý si v ostatných štyroch dueloch pripísal na svoje konto osem bodov. "Niekedy máte toho šťastia viac, niekedy menej, ale ja som typ hráča, ktorý si vždy vie užiť play-off, resp. zápasy, keď už o niečo ide. Tým, samozrejme, nechcem povedať, že v základnej časti nie, ale v play-off sa viem zdravo nabudiť. Som strašne rád, že sa mi teraz darí a dúfam, že to vydrží čo najdlhšie a že moje body budú pomáhať mužstvu k víťazstvám," povedal po zápase spokojný Bartánus.

Utorkový zápas pod Urpínom mal všetky parametre play-off súboja, okrem výborného hokeja nebola núdza ani o vypäté momenty. Dramatický priebeh len podčiarklo predĺženie, kde boli úspešnejší "barani", ktorí tak zostávajú na čele Tipsport ligy. "Zápasu nechýbalo nič, toto už je ako také malé play-off, aj keď je to ešte predkolo, no my vieme, že stretnutia budú náročné a veľa pred play-off napovedia. Som veľmi rád, že sme to zvládli a že sme to dokázali otočiť. Bol to pre nás trochu nešťastný zápas, dostali sme náhodné góly, ale aj taký býva hokej. 'Besko' nás drží celú sezónu, tak sme si povedali, po druhej tretine, že to ideme vyhrať pre neho, čo sa nám nakoniec aj podarilo a sme veľmi šťastní," dodal na záver Marek Bartánus.

Banskobystričania zdolali aj Slovan a zvýšili náskok na čele, Kriška venoval víťazný gól mame