Barani nedokázali zastaviť rozbehnutý Poprad. Hohmann: Boli sme unavení a to rozhodlo

9.12.2019
Víťaznú sériu banskobystrických hokejistov zastavilo najlepšie hrajúce mužstvo ostatných týždňov. Poprad vyhral už pred zápasom s našimi hokejistami šesť duelov za sebou a plný bodový zisk si odváža aj spod Urpína, v poslednom stretnutí pred reprezentačnou prestávkou.

Úvod zápasu patril domácim „baranom“, ktorý zásluhou Timoteja Šilleho otvorili skóre už v druhej minúte. Popradskí hokejisti, povzbudení šesťzápasovou šnúrou bez straty bodu, sa však z inkasovaného gólu v úvode stretnutia rýchlo otriasli. O vyrovnanie sa ešte v prvej tretine postaral bývalý hráč Banskej Bystrica a rodák spod Urpína Lukáš Handlovský. V druhej tretine zvýšil na 2:1 pre Poprad nórsky útočník Jorgen Karterud. Tento zásah sa ukázal neskôr ako rozhodujúci.

„V dnešnom zápase to hralo dosť veľkú úlohu, že naše nohy už neboli také, aké by sme potrebovali, aby sme zvládali hrať to, čo chceme. Dnes sme už tých síl veľa nemali a tak vyzeral aj ten zápas. Keď chceme hrať náš systém, potrebujeme mať dobré nohy a cítiť sa veľmi dobre. Ešte do polovice zápasu to bolo fajn, no potom už prichádzala únava. Teraz máme čas dať sa dokopy a pevne verím, že každý zas načerpá novú energiu do ďalšieho priebehu sezóny,“ vyjadril sa po zápase Marek Bartánus, ktorý vyzdvihol aj kvalitný výkon Popradčanov: My sme vedeli, že Poprad hrá veľmi dobre, hrajú to do rýchlosti, čo nám aj dnes predviedli. Dnes sme skrátka potrebovali viacej síl, aby sme ten zápas zvládli v náš prospech.“

Po vyše mesiaci strávenom bez súťažného zápasu sa na ľad vrátil šikovný americký útočník Cason Hohmann, ktorý sa zaradil späť do osvedčenej formácie k Bartánusovi a Bubelovi. Ani rodák z Texasu však nedokázal odvrátiť prehru s rozbehnutým Popradom. Nebol to zlý zápas z našej strany a pre mňa osobne bolo fajn, že som späť na ľade. Myslím si, že sme hrali dobre, no už je to poriadne dlho, čo mali chalani naposledy trochu času na oddych, hrali niekoľko ťažkých zápasov za sebou. Dnes to bol veľmi náročný duel, podobný ako v play-off a, bohužia,ľ sme ho v závere nedokázali vyrovnať a poslať do predĺženia,“ vyjadril sa po zápase americký útočník.

Po dlhšom výpadku nebolo pre Hohmanna jednoduché vrátiť sa späť do súťažného diania, navyše proti kvalitnému mužstvu spod Tatier. Cason však podal tradične kvalitný výkon a spokojný s predvedenou hrou bol aj on samotný. So svojím výkonom som spokojný, nehral som vyše mesiaca a dnes som sa snažil podať čo najlepší výkon, aby som mužstvu pomohol k víťazstvu. Cítil som na ľade dobre, ale ako som už povedal, nehral som dosť dlhú dobu. Na začiatku som mal síce trochu ťažké nohy, ale potom už prišli tie herné situácie, kedy som si na všetko zvykol a dostal som sa späť do hry,“ opísal Hohmann svoj návrat na ľad.

Príčiny prehry videl Hohmann podobne ako Marek Bartánus, no svojich spoluhráčov pochválil za predvedenú hru, ale ocenil aj mimoriadne kvalitný a sústredený výkon zo strany popradských hráčov: Poprad hral veľmi dobre, dostali sa do vedenia a potom na nás číhali, snažili sa nás chytiť do pasce a potrestať každú našu chybu. Mohli ste vidieť, že hrali veľmi obetavo a zblokovali nám množstvo striel, takže im patrí za dnešný výkon uznanie, pretože hrali naozaj výborne. Z našej strany to však nebol zlý zápas, nemôžem povedať na náš výkon nič negatívne, len sme boli trochu unavení, a to rozhodlo.“