Barani pokorili aj Košice a zvyšujú náskok na čele. Šoltés: Máme len tie najvyššie ciele

29.2.2020
Banskobystrickí hokejisti pokračujú v nadstavbovej časti na víťaznej vlne, keď vyhrali aj svoj tretí zápas v tejto časti sezóny. V dramatickom a vyrovnanom dueli zdolali „barani“ domáce Košice a vďaka zaváhaniu Slovana sa tešia zo šesťbodového náskoku na čele tabuľky.

Samotný úvod stretnutia patril domácim hokejistom, ktorí boli aktívnejší a vypracovali si niekoľko príležitostí, s ktorými si však Tyler Beskorowany dokázal poradiť. „Zo začiatku sme mali ťažšie nohy, predsa len sme mali za sebou dlhšiu cestu, no chvalabohu sme dokázali ustáť ten košický tlak, dali sme gól a to nás trochu nakoplo,“ povedal o úvode stretnutia bývalý hráč Košíc Dávid Šoltés, ktorý otváral skóre zápasu. Na prvý gól nahrával Šoltésovi taktiež bývalý hráč „oceliarov“ Samuel Mlynarovič. „Pri tom prvom góle sa ku mne trochu náhodne odrazil puk a nahral som ho Šoltymu, ktorý to už zakončoval spoza brány,“ okomentoval Mlynarovič gólovú situáciu.

Košiciam sa síce ešte v prvej tretine podarilo vyrovnať zásluhou Bortňáka, no o víťazstve „baranov“ rozhodla druhá tretina, v ktorej Bystričania dvakrát skórovali. „Mali sme dnes trochu pomalší začiatok, Košice boli v prvej tretine lepšie, chvalabohu sme dokázali streliť ten prvý gól. Košičania potom síce vyrovnali, no tie dve zvyšné tretiny sa odohrávali v našej réžii, kedy sme hrali veľmi rozumne,“ pokračoval Samuel Mlynarovič, ktorý mal včera prsty vo všetkých troch góloch, keď na dva prihrával a jeden sám dokázal streliť. Dôležitý banskobystrický center sa však v zápase aj takmer zranil, no našťastie po údere jedného z košických hráčov mohol pokračovať: „Neviem, či ma ten hráč videl, či nevidel, dostal som údery do hlavy, trošku som bol otrasený, ale všetko je v poriadku.“

Banskobystričania v nadstavbovej časti zatiaľ ešte neprehrali, keď si poradili s Trenčínom, Slovanom a aj Košicami a naďalej zostávajú lídrom Tipsport ligy. Najmä v posledných dvoch dueloch to mali „barani“ veľmi ťažké, keď čelili druhému a tretiemu mužstvu tabuľky. „Sme veľmi spokojní, odohrali sme dva náročné zápasy, ktoré sme úspešne zvládli, aj keď to nebolo vôbec jednoduché, ale pomalými krokmi ideme ďalej,“ vyjadril sa spokojný Dávid Šoltés, ktorý len potvrdil, že Banská Bystrica má opäť tie najvyššie ambície: „Samozrejme, že chceme ísť na titul, my máme tie najvyššie ciele, káder je vynikajúci, sú tu super chalani, takže chceme ísť čo najvyššie.“ No a keďže „barani“ zdolali Košice a Slovan prehral s Trenčínom, tak majú hráči spod Urpína už šesťbodový náskok na „belasých“. „Keď prehrajú tak sme len radi, že zvýšime náskok, no my sa sústredíme len na naše výkony a dúfam, že budeme takto pokračovať aj naďalej,“ dodal na záver Dávid Šoltés.

Autor: Lukáš Urbašík

Barani pokorili aj Košice a zvyšujú náskok na čele. Šoltés: Máme len tie najvyššie ciele