Barani sa naladili na Vianoce víťazne

23.12.2019
Banskobystrickí hokejisti si pripravili pre fanúšikov ten najkrajší možný vianočný darček, keď v poslednom zápase pred sviatkami zdolali odvekého rivala z Nitry a natiahli úspešnú sériu proti „Corgoňom“.

Skóre duelu otvoril expresným gólom už v 51. sekunde Joona Jääskeläinen a naštartoval „baranov“ za úspešným ťažením. V deviatej minúte sa však podarilo Nitranom vyrovnať zásluhou úspešnej presilovky o dvoch hráčov. O osude duelu však rozhodol ešte v prvom dejstve Patrik Lamper, ktorý využil milimetrovú prihrávku Mareka Bartánusa a prekonal bezmocného Šimbocha. „Myslím, že to bol veľmi dobrý zápas, hralo sa ofenzívne, neustále hore-dole. Obidva tímy si dnes dávali pozor na obranu, no my sme tam mali niekoľko prečíslení, ktoré sa mali využiť, potom nás však, našťastie, podržal náš brankár. Každé víťazstvo sa počíta, takže sme všetci určite spokojní, že sa nám podarilo triumfovať pred Vianocami,“ povedal po zápase strelec víťazného gólu Patrik Lamper.

„Barani“ pokračujú v úspešnej sérii proti Nitre, veď po 60 minútach prehrali s hráčmi spod Zobora naposledy ešte v apríli 2017. Z predošlých 22 vzájomných meraní síl vyšli Bystričania až 21-krát víťazne. „Bol to dobrý zápas z našej strany, myslím si, že sme v každej tretine podali dobrý výkon a všetky formácie fungovali výborne. Stretnutia proti Nitre si vždy veľmi náročné, majú výborných legionárov a aj Slováci, ktorí tam hrajú, sú mimoriadne dobrí. Takisto majú aj kvalitného brankára. Vždy sú to proti nim pekné a dramatické súboje,“ pochválil Nitranov Jake Cardwell aj napriek ich negatívnej zápasovej bilancii.

Mužom zápasu bol bezpochyby Tyler Beskorowany, ktorý chytil až 35 nitrianskych striel, za svoj chrbát pustil len jediný puk a duel zakončil s excelentnou úspešnosťou zákrokov 97,22 %. „Bol to naozaj kvalitný zápas, myslím, že oba tímy podali výborný výkon, preto to skončilo len 2:1. My sme Nitranov dobre prečíslovali a podarilo sa nám dať aj rýchly prvý gól. Potom sme sme hrali v oslabení o dvoch hráčov, a to sa vždy veľmi ťažko bráni. V poslednej tretine som cítil, že to bude dosť na mne a, že musím všetko chytiť, pretože vpredu sa nám nedarilo streliť gól a keby sme inkasovali, tak by bol stav vyrovnaný,“ vyjadril sa „Besko“ v pozápasovom rozhovore.

Nedeľňajší duel sa mohol skončiť aj inak, hráčom Nitry sa podarilo v poslednej minúte stretnutia prepasírovať puk za „Beskov“ chrbát aj druhýkrát. Ako sa však neskôr ukázalo, bolo to nedovoleným spôsobom a kanadský brankár videl hneď dva dôvody, prečo gól Nitry napokon nebol uznaný a „barani“ sa tak mohli tešiť z triumfu: „Dôvodov bolo hneď niekoľko. Najprv jeden z nitrianskych hráčov vtlačil nášho hráča do mňa, čo mohol rozhodca posúdiť ako nedovolené bránenie. Druhý dôvod je ten, že nitriansky hráč kopol do puku a myslím si, že to bol hlavný dôvod, prečo ich gól neplatil.“
Barani sa naladili na Vianoce víťazne