Barani uspeli pred skvelou kulisou v Budapešti. Gabor: Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí prišli

27.12.2019
Prvý zápas po vianočných sviatkoch zvládli „barani“ na výbornú, keď si v Budapešti poradili s miestnym MAC 5:2. O zápase rozhodla najmä prvá tretina, v ktorej Bystričania dokázali až štyrikrát skórovať.

Skóre duelu otvoril už po troch minútach náš najlepší strelec Joona Jääskeläinen zo svojej tradičnej pozície v presilovej hre. Výborný vstup do stretnutia potvrdil už o minútu neskôr Gilbert Gabor, ktorý využil obrovskú chybu domácich a v oslabení zvýšil skóre duelu. Výbornú tretinu podčiarkli „barani“ gólom Jordana Hickmotta a presadila sa aj nová akvizícia Samuel Mlynarovič, ktorý si odbil svoju premiéru v banskobystrickom drese.

„Dobre sme vstúpili do zápasu, prvá tretina bola naozaj silná z našej strany, a to bolo rozhodujúce. Do Budapešti prišlo veľa fanúšikov, čo nás nakoplo k tomu výkonu. My sme im chceli na oplátku vrátiť aj niečo naspäť. Sme veľmi radi za všetkých fanúšikov, ktorí prišli a spravili lepšiu atmosféru, určite nám to veľmi pomohlo. Čítal som už predtým, že príde veľa priaznivcov, takže som vedel o tom. Pamätám si ešte na tie veľké výjazdy, keď sme hrali v Lige majstrov proti Plzni a ďakujem všetkým fanúšikom čo prišli. Viem, že to nie je ľahké, nájsť si čas a vycestovať počas sviatkov do Budapešti. Veľmi si to vážime a dúfam, že mali radosť zo zápasu,“ povedal po stretnutí Gilbert Gabor, ktorý zvyšoval skóre duelu na 2:0, keď sa presadil v oslabení.

„Kaby tam dobre napádal a hráč Budapešti trochu spanikáril a hodil puk len smerom na stred. Ja som to potom už len zachytil a išiel som sám na bránku. Potom som už veľa nerozmýšľal, chcel som spraviť blafák a som rád, že mi to vyšlo. Celý zápas bol však naozaj dobrý a ja som si ho užíval. Som rád, že sme sa po Vianociach naštartovali víťazne a dúfam, že nám to vydrží aj v ďalších konfrontáciách,“ okomentoval rodák zo Štokholmu svoju gólovú situáciu z piatej minúty štvrtkového duelu.

Spokojný s výkonom svojich zverencov bol aj tréner Dan Ceman, ktorý už pred zápasom upozorňoval na dôležitosť prvej tretiny, a tá jeho hráčom vyšla na výbornú. „Pred zápasom sme veľa hovorili o tom, aby sme sa dobre pripravili na úvod duelu. Vstup do zápasu sme mali naozaj dobrý, v útočnej fáze sme boli veľmi ostrí a vypracovali sme si rýchlo štvorgólový náskok. Do konca zápasu však zostávalo ešte stále veľa času a my sme museli hrať mimoriadne zodpovedne. V druhej tretine sme hrali, ako keby to bolo 0:0 a naďalej sme tvrdo pracovali a snažili sme sa hrať v našom útočnom pásme. V treťom dejstve už nám stačilo hrať zodpovedne vzadu a čakať na ďalšiu gólovú príležitosť. Trochu ma mrzí ten druhý gól, ktorý sme dostali po individuálnej chybe, ale inak to bol dobrý zápas po krátkej vianočnej prestávke a bol som naozaj spokojný, akí boli naši chlapci dnes ostrí,“ zhodnotil duel kanadský kouč.