Barani zostávajú v nadstavbe neomylní, na domácom ľade pokorili aj Poprad

2.3.2020
Banská Bystrica pokračuje v nadstavbovej časti v bezchybných výkonoch, keď ani vo štvrtom zápase nenašla premožiteľa. V nedeľnom stretnutí pod Urpínom si "barani" poradili s Popradom 5:3 a vďaka zaváhaniu Slovana majú na čele už deväťbodový náskok.

Pod Urpínom vládne po úvodných štyroch zápasoch nadstavbovej časti výborná nálada. "Barani" totiž pokračujú bez prehry, keď si postupne dokázali poradiť s Trenčínom, Slovanom, Košicami a včera aj s Popradom. Víťazstvo domácich hokejistov sa však nerodilo ľahko a "kamzíkom" sa dvakrát v zápase podarilo vyrovnať. "Mali sme dobrý štart do zápasu, rýchlo sme strelili prvý gól a nakoplo nás to. Veľmi dobre hrali aj ďalšie formácie, všetci prispeli k výhre. Svoje body nechcem preceňovať, ale som za ne veľmi rád. V tabuľke ostávame prví a chceme získať čo najviac bodov. V každom stretnutí ideme naplno a je pre nás dôležitý. Nadstavba je fyzicky náročná, hráme tri zápasy za týždeň bez prestávky, ale máme skvelých hráčov a snažíme sa pasovať aj so zraneniami. Nie vždy môže hrať každý, ale každý, kto nastúpi, odvedie maximum," povedal po zápase Cason Hohmann, ktorý exceloval, keď prihral na štyri z piatich gólov Bystričanov.

Okrem neho sa po dlhšej odmlke presadil aj fínsky strelec Joona Jääskeläinen, ktorý strelil v zápase dva góly a postaral sa aj o víťazný zásah na 4:3 v druhej tretine. „Odohrali sme solídny zápas, ale boli tam aj chyby, na ktorých musíme zapracovať. Napriek tomu sme hrali dobre. Osobne som rád za dva góly, pretože už je to hodná chvíľa, čo som sa presadil. Snažím sa však často strieľať. Veril som, že to už príde. Pri druhom mojom góle na 4:3 som dostal priestor pred bránkou, Hohmann mi poslal krásnu prihrávku. Mal som aj trochu šťastia, ale pretlačil som to za čiaru,“ povedal po stretnutí spokojný fínsky útočník.

Do zostavy sa po pauze vrátil aj jeden z dôležitých obranných pilierov Ján Brejčák, ktorý na zápas nastúpil so špeciálnym plexisklom na prilbe pre zápal oka, ktorý banskobystrický obranca prekonal.„Som rád, že mi zápas chutil. Predsa len som dlhšie pauzoval, mám zápal v oku, tak že mám aj špeciálnu helmu s tmavým plexisklom, aby som doň nedostával ostré svetlo. Celkom dobre sa mi hralo, aj s bratrancom Danom sme sa podpichovali v dobrom, on si pripísal asistenciu, ja som mal tiež nejaké šance, ale nepodarilo sa mi skórovať či bodovať. Na tieto štatistiky sa však nepozerám, dôležité je, že sme vyhrali. Ja sa cítim dobre, postupne sa dostávam do formy a hokej mi chutí stále,“ vyjadril sa po stretnutí popradský rodák, ktorý sa včera na ľade stretol aj so s svojim bratrancom Danielom Brejčákom.

Barani zostávajú v nadstavbe neomylní, na domácom ľade pokorili aj Poprad