Beskorowany s čistým kontom v Nových Zámkoch

12.2.2020
HC MIKRON Nové Zámky – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 7. Jääskeläinen (Hickmott, Mihalik), 51. Mlynarovič (Bartánus, Brejčák)
Vylúčenia na 2 min.: 8:6, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vladimír Snášel, Gábor Juhász – Matúš Stanzel, Áron Soltész, 1 054 divákov
HC MIKRON Nové Zámky: Pavlas – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk, Magovac – Stupka, Bajtek, Rogoň – Jurík, Šille, Obdržálek – Andrisík, Fábry, Števuliak – Mikula, Holovič
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Mihalik, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Nemčík, Brejčák, Maier – Jääskeläinen, Hickmott, Hohmann – Šoltés, Ihnačák, Lamper – Bartánus, Mlynarovič, Kriška – Kabáč, Gabor, Róth

Zápas jedenásteho celku s lídrom ligy začal svižným tempom, domáci boli opticky aktívnejším tímom, no prvé vážnejšie ohrozenie vyslal spomedzi kruhov Lamper. Zámčania aj naďalej hrali rýchly hokej, ale boli to hostia, ktorí išli do vedenia. Z útočného rohu vykorčuľoval Jääskeläinen a zasunul puk za Pavlasa. Aj Zámčania mali možnosť skórovať, keď Obdržálek priťukol puk Števuliakovi. Jeho pokus však aj vďaka bystrickému brankárovi stroskotal. V 16. minúte hrali Bystričania presilovku. Do dvojgólového vedenia ich mohol posunúť po Žiakovej polostrele Lamper. Domáci brankár si situáciu postrážil.

Rýchly hokej pokračoval aj v druhej tretine. V 27. minúte si sadol na trestnú lavicu Števuliak ale domáci Nechvátal podržal svoj tím pri šanciach Hickmotta i Mlynaroviča. Naopak, domáci zvládli toto oslabenie na výbornú, aj vďaka práci Fábryho. V polovici stretnutia sa strhla na ľade menšia šarvátka, ktorú si odsedeli Rogoň s Kabáčom. V následnej presilovke 4 na 3 to skúšal domáci Bajtek ale z pravého kruhu neuspel a Šillemu strela nesadla. Pred koncom tretiny priniesla vzruch Šoltésova kombinácia s Ihnačákom, ale gólom neskončila. Rovnako ako Mikušova spolupráca s Rogoňom na druhej strane.

Tretiu tretinu začali domáci presilovkou, keď po zákroku na Bajteka sedel na trestnej lavici Hohmann. Americký útočník sa neskôr ocitol vo vyloženej príležitosti ale zoči-voči Pavlasovi nepochodil. V oslabení mohol pridať druhý gól Bystrice Kriška ale jeho pokus zastavila tyč. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo Mlynarovičovi, ktorý sa presadil v rovnovážnom stave 4 na 4. Hostia si svoje vedenie postrážili, keď umne bránili čoraz ojedinelejšie útoky Zámčanov.

Miroslav Mosnár (N. Zámky): "Bol to veľmi vyrovnaný zápas, naši hráči dobre korčuľovali. Snažili sme sa byť súperovi vyrovnaným partnerom. Chýbal nám gól, bez toho sa vyhrať nedá. Mali sme však veľa vylúčených, až osem. To boli dnešné negatíva. Musím však povedať, že chalani to oddreli, hrali veľmi slušne. Jednoducho, chýbajú nám góly. Bolo to aj vidieť v závere, keď sme v takom kŕči nastrelili padajúceho hráča. Chcelo to trochu viac chladnokrvnosti v zakončení. Ohľadom výkonu však nemôžem nič namietať, chalani hrali dobre a treba ich zato pochváliť."

Dan Ceman (B. Bystrica): "Bol to výborný zápas. Dali sme do toho srdce a kopec energie. Dnes to bola fakt tvrdá "bitka". Veľa sme o tom hovorili. Nenechávali sme súpera hrať svoju hru v strednom pásme, išli sme po pukoch. Myslím, že sme spravili dnes celkom dobrú robotu, súpera sme nepustili do veľa šancí. Chránili sme našu bránu. V defenzíve sme hrali dobre, v útoku sme neboli až tak ostrí ale pravda je aj to, že súper hral dobre. Treba oceniť jeho nasadenie a množstvo energie, ktoré do zápasu dal. Sú to pre nás dôležité tri body."

autor: TASR

Beskorowany s čistým kontom v Nových Zámkoch