Bubela sa po zranení cítil fajn, úspech v Lige majstrov sa dostaví vďaka disciplíne

1.9.2017
Vítanou posilou na prvom tripe Ligy majstrov bol aj navrátilec do zostavy Miloš Bubela. Slovenský útočník vypadol pre zranenie na niekoľko dní, počas ktorých s ním tréner Vladimír Országh nemohol počítať.

Rodák z Považskej Bystrice sa ale dokázal rýchlo dostať späť a ako vo Wolfsburgu, tak aj v Salzburgu bol plne k dispozícii: „Výpadok týždňa aj niečo nebol pre mňa až taký značný, pretože sme tri týždne trénovali dvakrát denne, čiže som bol rýchlo naspäť v tempe. Cítil som sa fajn, korčuľovanie bolo v poriadku,“ povedal Bubela: „Mal som natiahnutý sval v kolene, čiže som si to musel vyliečiť,“ doplnil.

Napriek tomu sa nejaký maličký rest ešte predsa len našiel: „Prvé tréningy som kratšiu pauzu trošku cítil, ale pred zápasmi som mal nejaké tri štyri tréningy, takže som už bol pripravený na sto percent. Na trip som išiel s tým, že budem hrať. Stále tam síce bolo nejaké percento, že možno nie, ale to by sa ukázalo až po prvom alebo druhom striedaní, pretože až v stretnutí je vidieť, či je to naozaj v poriadku,“ pokračoval bývalý útočník Orlanda Solar Bears či Wheelingu Nailers.

Aj samotný 25-ročný Miloš Bubela veľmi dobre vie, na čom „barani“ pohoreli v úvodnom dvojzápase prestížnej Ligy majstrov: „Obidva zápasy nám ukázali nedostatky a veci, ktoré musíme zlepšovať. Presilovky nám vôbec nevyšli, v oslabeniach sme tiež dostali proti Salzburgu štyri góly,“ uvedomuje si.

Zároveň však videl aj pozitíva, na ktorých sa dá stavať: „V hre päť na päť to bolo vyrovnané. Niekedy sme mali navrch, inokedy nie. Vidíme ale, že medzi nami a týmito súpermi nie je veľký rozdiel, je to len o disciplíne a tímovom výkone,“ odhodlane dodáva jednonásobný reprezentant Slovenska.

Miloš Bubela po príchode do HC ´05 iClinic Banská Bystrica odohral štyri stretnutia. Dva prípravné, proti poľskému tímu ComArch Cracovia Krakov a KAC Klagenfurt a dva súťažné v Lige majstrov na ľadoch Wolfsburgu Grizzlys a EC Red Bull Salzburg. Bodovať sa mu ale ešte nepodarilo ani v jednom prípade. Najbližšiu šancu zmeniť túto nepriaznivú sériu bude mať už v domácom zápase proti spomínanému nemeckému mužstvu.

Autor: Matej Kubove

Bubela sa po zranení cítil fajn, úspech v Lige majstrov sa dostaví vďaka disciplíne