Defenzívu posilní Nick Trecapelli, Mislav Rosandič sa vracia do Hradca Králové

29.1.2018
26-ročný kanadský obranca Nick Trecapelli sa stal posilou HC ´05 iClinic Banská Bystrica, do HK Mountfield Hradec Králové sa po skončení hosťovania v našom klube vracia Mislav Rosandič.

Trecapelli je rodákom ontarijského mesta Guelph, kde s hokejom aj začínal. V roku 2008 prestúpil do celku Saginaw Spirit hrajúceho prestížnu juniorskú OHL, v ktorej neskôr nastupoval aj za Sudbury Wolves a Peterborough Petes. Sezónu 2011/12 odohral ako hokejista Truro Bearcats v lige MJAHL, aby sa na štyri sezóny vrátil späť do rodného mesta a na miestnej Univesity of Guelph okrem štúdia hrával súťaž USports, z ktorej pod Urpín prišli taktiež Jordan Hickmott či naposledy Guillaume Asselin. V závere ročníku 2015/16 okúsil prvýkrát ECHL a dokonca si sedem zápasov zahral aj v AHL za Binghamton Senators, pričom draftovaný do NHL nikdy nebol. V aktuálnej sezóne nastupoval v ECHL za Adirondack Thunder, Indy Fuel a Cincinnati Cyclones. 188 centimetrov merajúci a takmer sto kilogramov vážiaci obranca by mal byť platný hlavne pred vlastnou bránou: „Nick je slušný korčuliar a ma dobrú strelu. V prvom rade samozrejme budeme od neho očakávať, aby si plnil svoje defenzívne povinnosti a keď popri tom dá nejaký ten gól tak budeme len radi,“ povedal o jeho príchode športovaný manažér Július Koval.

Naopak, z tímu odchádza Mislav Rosandič, ktorý prišiel na hosťovanie do 31. januára, a tak sa vracia do českého celku HK Mountfield Hradec Králové. V drese HC ´05 iClinic Banská Bystrica v aktuálnej sezóne nastúpil na osemnásť stretnutí, v ktorých strelil jeden gól a na ďalších jedenásť asistoval. V bilancii plus/mínus mal pozitívne hodnotenie +15, osemnásťkrát vystrelil na bránu súpera: „Zapadol veľmi dobre, poznal systém. Je to typ hráča, ktorý nám momentálne chýba. Je to ofenzívny obranca hlavne do presilovky, vie potiahnuť puk a rozohrať, takže sme s jeho výkonmi boli veľmi spokojní. Snažili sme sa urobiť všetko, aby tu ostal, ale je viazaný v Hradci, ktorý má taktiež najvyššie ambície, takže sa bude musieť vrátiť naspäť,“ povedal k Rosandičovmu odchodu tréner Vladimír Országh.

Matej Kubove

Defenzívu posilní Nick Trecapelli, Mislav Rosandič sa vracia do Hradca Králové