Dokonalý obrat s Nitrou, v predĺžení rozhodol Faille

4.12.2018
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

Góly: 40. Sýkora (Marshall, Asselin), 57. Selleck (Marshall, Sloboda), 62. Faille (Marshall, Sýkora) – 5. Majdan (Scheidl), 8. Rapáč (Blackwater, McCormack)

Vylúčenia na 2 min.: 6:9, navyše Lichanec (B. Bystrica) – 10 min napadnutie zo zadu, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vladimír Goga, Peter Stano – Peter Rojík, Šimon Synek, 2 491 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Nemčík, Marshall, Biro, Sloboda, Ďatelinka, Kubka – Selleck, Faille, Asselin – Tőrők, Šťastný, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Zigo, Varga – Bodnár
HK Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Versteeg, Korím, Pätoprstý – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Šiška, Čaládi, Hrušík

Obe mužstvá ťahali pozoruhodnú víťaznú šnúru, domáci sedem, hostia osemzápasovú. Po prvej tretine boli k jej natiahnutiu oveľa bližšie Nitrania. V 5. min za bránkou stratil Faille puk a Majdan zblízka otvoril skóre. K druhému gólu pomohla hosťom presilovka o dvoch hráčov a v 8. min po odrazenom puku skóre vďaka Rapáčovi navýšili skóre. 'Baranom' sa nedarilo strelecky, pomalšie korčuľovali, k pukom sa dostávali neskôr a z toho vyplývalo aj zriedkavé vytváranie šancí, alebo menší počet striel. Už v 2. min Asselin po prieniku pohrozil, v 7. min skúšal Šimbocha v bránke strelou po ľade Češík, no zostalo len pri vyrazenom puku, v 16. min zasa Faille v presilovke pohotovo z uhla dobre zamieril a tým sa aj uzavrel banskobystrický účet v úvodnej dvadsaťminútovke. Hostia vyžarovali zo seba dosť sebavedomia, ktoré ešte viac narástlo po dvoch góloch, a to ešte v 15. min Šiška nepremenil dobrú príležitosť a v 18-tej Morrison v oslabení nezakončil razantnejšie samostatný nájazd. Kontaktný gól dotlačili do siete domáci až 50 sekúnd pred záverom druhej tretiny. V početnej výhode sa trafil do siete tečovanou strelou Sýkora a pretrhol aj kus streleckej smoly. Celá druhá tretina bola v znamení častých nepresností, puk dosť odskakoval od čepelí a aj preto v rozhodujúcich chvíľach sa nedostávali hráči do zakončenia. V 29. min spálil v presilovke tutovku osamotený pred bránkou Selleck, o pár sekúnd neskôr po skončení oslabenia riešil prečíslenie hosťujúci Rais samostatne a Williams s istotou zakročil. V 35. min preváhal optimálny moment na zakončenie Asselin a aj Nemčík mohol v 37. min znížiť. V tretej tretine sa očakávalo hraničné nasadenie na oboch stranách, hlavne u domácich, ktorí sa snažili odvrátiť na vlastnom ľade prvú trojbodovú prehru sezóny na domácom ľade. Nitrania predtým vo vzájomných zápasoch prehrali za sebou s 'baranmi' 11-krát a aj táto neúspešná štatistika ich dosť motivovala. Ku koncu sa hral vzrušujúci hokej a v 57. min doprial pri vyrovnávajúcom góle Selleckovi, ktorý tečoval bombu Marshalla. V predĺžení nepremenil samostatný nájazd Lantoši, potom hrali domáci presilovku štyroch na troch a v nej rozhodol o dvoch bodoch pre domácich v 62. min Faille.

Dan Ceman (B. Bystrica): "Začali sme trochu zaspato, v prvej tretine sme nehrali tak, ako sme chceli. Postupom času, už v druhej tretine, sa zápas vyrovnal, fanúšikovia sa dostali tiež do varu, podarili sa nám aj nejaké presilovky, z našej strany to bol vydarený zápas."

Antonín Stavjaňa (Nitra): "Z môjho uhla pohľadu to bol vyrovnaný zápas, tak ako sme prehrali, mohli sme aj vyhrať. Určite rozhodujúce a dôležité boli presilovky, domáci mali na ne vynikajúcich hráčov a v zápase im boli dosť dopriate. Potvrdili, že majú v nich veľkú silu, inak zápas mal podľa mňa dobrú úroveň."