Druhý zápas sme zvládli, Michalovce sme zdolali rozdielom triedy

11.8.2019
Po štvrtkovej prehre v Bratislave prišla šanca na reparát, v neďalekom Zvolene sme pre neustále pretrvávajúce práce na našom štadióne privítali nováčika Tipsport Ligy z Michaloviec. Vyše päť stoviek divákov sa tak mohlo po zápase tešiť z víťazstva v pomere 4:1.

Zápas bol špecifický najmä pre nášho odchovanca Mária Rótha, ktorý v uplynulej sezóne výrazne dopomohol Michalovciam k postupu medzi elitu. Počas zápasu sa niekoľkokrát odprezentoval svojou šikovnosťou a dobrý výkon korunoval gólom v poslednej minúte. „Na tento zápas som sa veľmi tešil, v ich kádri je stále niekoľko chalanov, s ktorými som hrával,” povedal hneď na úvod strelec nášho posledného gólu. K tomu ho vyzval vynikajúcou prihrávkou fínsky útočník Joona Jääskeläinen. „Som veľmi rád, že mi to tam padlo, teší to o to viac, že to bolo práve proti Michalovciam. Pri signalizovanom treste sme sa dobre držali na puku, Joona ma tam krásne našiel a už som to dával v podstate do prázdnej brány.”

Aj keď trojgólový rozdiel v skóre môže vyznievať jednoznačne, zápas bol náročný. Michalovce dlho prehrávali len o gól a aj keď šancí nemali až toľko, boli nepríjemným súperom. Hralo sa vo vysokom tempe, hráči nevynechali ani jeden súboj, čo pripomínalo ostrý ligový zápas. „Michalovce majú kvalitný tím, verím tomu, že budú konkurencieschopným súperom v Tipsport Lige. Teší ma, že sa vypracovali medzi elitu a teším sa na každý jeden vzájomný zápas proti nim,” uzavrel svoje pozápasové hodnotenie dvadsaťpäťročný rodák z Banskej Bystrice.

Gólovo sa presadil aj talentovaný obranca Adam Žiak, ktorý svojím pohybom a prehľadom v hre potvrdzuje, že sa v našom tíme neobjavil náhodou. Navyše, jeho gól má prívlastok víťazný. „Držal som tam dlhšie puk na hokejke, videl som pred sebou voľný priestor tak som skúsil vystreliť a padlo to tam,” opísal nám gólovú situáciu obranca, ktorý len nedávno oslávil svoje dvadsiate narodeniny. Aj on však priznal, že nešlo o jednoznačný zápas a uznal kvality súpera. „Bol to vyrovnaný zápas, v druhej tretine sme však išli do vedenia. Každým striedaním sme zlepšovali náš výkon a držali sme to skóre a nakoniec sme to dotiahli do úspešného konca. Na to, že sme hrali prvý zápas na väčšom klzisku to nebolo z našej strany zlé. Stále však máme veľa roboty pred sebou, každým dňom je to však lepšie a lepšie,” zhodnotil zápas mladý obranca, ktorého po zápase pochválil aj hlavný tréner Dan Ceman.

autor: Michael Džurdženík, foto: Lukáš Urbašík

Druhý zápas sme zvládli, Michalovce sme zdolali rozdielom triedy