Dva góly Buca do siete Dukly

3.2.2017
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 13. Tamáši (Kubka), 26. Buc (Maione, Higgs), 40. Buc (Maione, Belluš), 48. Zigo (Trukhno, Kafka) – 27. Hecl (Hudec)
Vylúčenia na 2 min.: 1:2, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Daniel Konc, Miroslav Valach – Tomáš Holienka, Jozef Valo, 2 325 divákov
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Mihalik, Gründling, Ťavoda, Ďatelinka, Kubka, Košecký – Hickmott, Higgs, Buc – Kafka, Zigo, Trukhno – Matoušek, Bortňák, Lamper – Andrisík, Tamáši, Belluš – Češík
Dukla Trenčín: Volden – Bagin, Bohunický, Cebák, Holenda, Drgoň, Hatala, Trška, Pavúk – Hossa, Švec, Bezúch – Sojčík, Bulik, Ručkay – Tománek, Sadecký, Gašparovič – Hecl, Šimun, Hudec

Obe mužstvá sa do seba s chuťou pustili, možno aj preto, že tradícia vzájomných zápasov v tejto sezóne dosť inšpirovala. Predtým bolo vždy úspešnejšie hosťujúce mužstvo a až trikrát sa objavil výsledok 2:3. K takémuto stavu sa vývin zápasu aj blížil, v 40. minúte však Buc strelil pár sekúnd po presilovke tretí gól domácich a toľko ich 'barani' súperovi ešte nikdy túto zimu doma nestrelili. Na ľade sa nikto nešetril, hralo sa rýchlo, no aj ohľaduplne a takmer vôbec sa nevylučovalo. Skóre zápasu otvoril v 13. minúte Tamáši z medzikružia po vyrazenom puku, v druhej tretine pridal v 26. minúte ďalší gól v skrumáži Buc, aj keď sa zdalo, že autorom bola nová kanadská posila Higgs. Hostí vrátil do hry o 43 sekúnd neskôr po chybe obrany zblízka Hecl, občas sa aj zdalo, že by mohli vývin otočiť, no Buc po strele Maioneho od modrej usmernil puk do siete 24 sekúnd pred druhou prestávkou a pre domácich to bol veľmi dôležitý okamih. Vedenie si zaslúžili, vytvorili si oveľa viac šancí ako súper, opäť sa však znepriatelili so streleckou muškou. Zápas sa dohral už pod dohľadom víťaza, žiadne komplikácie si nepripustil a kontaktný gól súperovi streliť nedovolil. Naopak, v 48. minúte si Zigo nakorčuľoval pred bránku a s prehľadom zvýraznil prevahu domácich štvrtou presnou trefou za chrbát brankára Voldena.

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Kanaďan Brock Higgs prišiel k nám len deň predtým, s časovým deficitom, vypadol nám zo zostavy chorý Surový a my sme ho zaradili do prvej formácie. Bude potrebovať čas, musí si zvyknúť na systém, na väčší ľad a myslím si, že bude prínosom. Odohrali sme dobrý zápas, proti nepríjemnému súperovi, v druhej tretine bol pre nás veľmi dôležitý gól na 3:1, upokojil nás a už sme si víťazstvo po koncentrovanom výkone ubránili."

Július Pénzeš (Trenčín): "Banská Bystrica si od začiatku vytvorila obrovský tlak, bola silná na puku, tlačila sa do bránky. Pomohli sme jej pri prvom góle, keď sme jej čistý puk odovzdali. Dvakrát to padlo do bránky aj po tečoch, museli sme doťahovať a nám chýbali sily."