Dvojgólový Lunter proti Žiline

6.12.2016
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – MsHK Žilina 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 2. Lunter (Bortňák, Kafka), 25. Lunter (Kafka, Bortňák), 40. Buc (Maione, Surový), 49. Bortňák (Lunter) – 7. Konečný (Holovič, Stupka), 57. Konečný (Stupka, Holovič)

Vylúčenia na 2 min.: 0:0, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Juraj Konc – Matúš Stanzel, Martin Krajčík, 1 862 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Maione, Wishart, Matushkin, Mihalik, Kubka, Ďatelinka, Cebák, Ťavoda – Hickmott, Surový, Buc – Kafka, Bortňák, Lunter – Tománek, Trukhno, Belluš – Matoušek, Češík, Róth
MsHK Žilina: Tomek – Mikuš, Rehák, Brejčák, Juraško, Kříž, Macejko, Mendrej, Gutwald – Handlovský, Hovorka, Švec – Jurík, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Matis, Novotný, Gmitter

Po dvoch tretinách viedli domáci 3:1, no získať si dvojgólový náskok nebolo pre nich vôbec jednoduché. Žilinčania sa viezli na trojzápasovej víťaznej vlne a od začiatku vložili do hry veľkú porciu bojovnosti a dravosti. Síce už v druhej minúte prehrávali po góle Luntera, ktorý v páde pred brankárom uplatnil svoju šikovnosť, vykoľajiť sa však nenechali. V piatej minúte nastrelil Handlovský bombou žŕdku a v deviatej minúte Konečný úplne osamotený pred brankárom zužitkoval poľahky nahrávku Holoviča spoza bránky a Košarišťana prekonal. V dvadsiatej minúte nastrelil Švihálek od modrej po nahodenom puku ďalšiu žŕdku a 'barani' museli byť neustále v strehu.

Druhú tretinu zvládli domáci výborne, vzhľadom na dva góly. V 22. minúte Buc v stopercentnom streleckom postavení trafil len žŕdku a Tomek kapituloval až o tri minúty neskôr. Lunter si príkladne nakorčuľoval pred bránku a Kafka mu naservíroval puk ako na tácke. Žilinskí 'vlci' neustále hrýzli, no tentoraz boli pre nich 'barani' nestráviteľní. Postupne mohli pridať góly Belluš, Češík, v 34. minúte Maione sa už predčasne radoval, potom nepremenil nájazd Matoušek a ani Róth vyrazený puk nestačil usmerniť do siete. Presne 44 sekúnd pred prestávkou najskôr vystrelil od modrej Maione, po zákroku brankára puk putoval na druhú stranu modrej k Bucovi a ten sa už trafil presne.

V tretej tretine Žilinčania ešte viac otvorili hru, a tým i obranu, aj preto sa v 48. minúte dostali Buc s Matouškom do prečíslenia s predčasnou strelou Buca. V 49. minúte pridal z bezprostrednej blízkosti pohotový Bortňák ďalší gól a záver už nemal byť prečo dramatický. Menším zadosťučinením pre hostí bol gól Konečného v 57. min bekhendom pod hornú žŕdku. Zaujímavosťou zápasu bolo, že na trestnej lavici nesedel žiaden hráč, aj keď si v súbojoch nič nedarovali.

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Toto víťazstvo sme potrebovali, a šťastiu sme šli oproti. Videli sme prvky, ktoré nás zdobili predtým, agresivitu, viac sme sa tlačili do bránky, z toho pramenili aj šance. Dlho to bolo otvorené, my sme nepremenili dosť šancí, tretí gól nás upokojil. Súpera sme do väčšieho tlaku nepúšťali, s výkonom som spokojný, znovu sme sa vrátili k veciam, ktoré nás zdobili. Zranil sa nám brankár Bacashihua, až dôkladnejšie vyšetrenie ukáže, čo sa stalo. Nechceli sme riskovať väčšie zranenie, preto nechytal. Košarišťan je kvalitný brnakár, zastal si pozíciu. No a hra bez vylúčení, je to zaujímavé, bolo tam síce viac sporných momentov, zápas však mal spád, asi sa aj rozhodcovia dohodli a nejaké mikrofauly púšťali."
Milan Jančuška (Žilina): "Za stavu 2:1 pre súpera nám vznikla nádej, mali sme šancu, nepremenili. Potom B. Bystrica odskočila na 3:1, niektoré veci nám nefungovali, ako som si predstavoval. Musíme rešpektovať silu súpera, hrala dôraznejšie a my sa musíme zmieriť s prehrou."