Elektrizujúca atmosféra proti Košiciam priniesla tri body, v Nových Zámkoch sme však znova prehrali

29.1.2018
Náročný dvojzápas odohrali hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica proti Košiciam a Novým Zámkom. Zatiaľ čo v domácom prostredí pred perfektnou diváckou kulisou vyhrali o tri góly, na juhu Slovenska neuspeli ani na tretí pokus.

Skóre stretnutia proti HC Košice otvoril až v devätnástej minúte Patrik Lamper, ktorý sa trafil aj v tej druhej, a tak sa do poslednej išlo za priaznivého stavu pre domácich hokejistov: „V prvej tretine na nás súper vybehol. Chvalabohu, že sme to ustáli, ale potom sme dali nejaké góly a celý zápas sme mali jasne v réžii. Z oboch strán to bol výborný zápas, všetci hráči išli naplno,“ povedal šťastný autor dvoch presných zásahov: „Som spokojný aj z pohľadu, že som bodoval, ale dôležité je, že sme vyhrali a vytvorili si náskok na prvej pozícii. Neviem, či som v nejakej dobrej hernej forme, ale padlo mi to tam a cítil som sa dobre takže dúfam, že to takto bude pokračovať,“ konštatoval.

V úvode poslednej časti hry hostia síce znížili, ale góly Gabora, Failleho a Surového rozhodli o tom, že v dôležitom stretnutí body ostali pod Urpínom: „Bol to taký play-off hokej. Hralo sa síce zo zabezpečenej obrany, ale na striedačky aj v kabíne to žilo tak, ako keby to naozaj bol zápas play-off. Hrali sme dobre, mali sme veľa šancí, všetko sme tlačili do brány. Obrancovia zahrali veľmi dobre, podržal nás aj brankár. Myslím si, že celkovo všetci odviedli super výkon,“ rozhovoril sa Dalibor Bortňák, na ktorého nadviazal Marek Bartánus: „Prvoradé je pre nás víťazstvo. Chceli sme ten zápas zvládnuť a sme radi, že sa nám to podarilo. Bol to ťažký duel a hlavne v prvej tretine to mohlo dopadnúť hocijako. Na konci sme dali gól a vždy je pre druhé mužstvo ťažké, keď inkasuje gól do šatne. Nás to nakoplo a v druhej tretine sme išli opäť za našim cieľom. Podarilo sa nám odskočiť od súpera a potom sme to už kontrolovali.“

„Z obidvoch strán to bol dobrý, rýchly hokej. Okrem gólov, čo padli, sme videli veľa ďalších šancí. Nás v kritických momentoch podržal brankár Lassila. Výsledok 5:2 hovorí, že to bolo jednoznačné, ale určite to tak nebolo. Bol to ťažký duel a Košice potvrdili stúpajúcu formu. My sme radi za každý bod, pretože v konečnej tabuľke budú rozhodovať nie len body ale aj vzájomné zápasy. Pre nás je to dôležité víťazstvo, ktoré musíme potvrdiť aj v ďalších stretnutiach,“ zhodnotil na tlačovke Vladimír Országh: „Perfektne nám pomohli fanúšikovia. Pre súperov je ťažké hrať v takejto atmosfére,“ zložil poklonu fanúšikom Gilbert Gabor.

Pozitívne naladení však už „barani“ nemohli byť po prehre na ľade Nových Zámkov, kde sme v tejto sezóne z troch stretnutí získali iba jeden bod. Domáci skórovali dvomi zlepenými gólmi v 25. minúte, na čo síce odpovedal krásnym sólom Vladimír Mihalik, ale viac presných zásahov za Barošom neskočilo, a tak tri sekundy pred koncom výhru súpera poistil Zbořil: „Videli sme zaujímavý zápas, pre divákov atraktívny. Ťažko sa mi tento zápas hodnotí, lebo sme dnes chceli v Zámkoch vyhrať, mali sme na to dostatok šancí. Domáci boli veľmi nebezpeční hlavne z protiútokov a veľmi dobre bránili. Chýbal nám dôraz v zakončení. Veľakrát sme stroskotali, či už v našom zakončení alebo na domácom brankárovi. Domáci bojovali, zblokovali veľké množstvo striel. Párkrát sme spravili chybu, keď nás prečíslili, z čoho boli aj góly. Samozrejme, aj tu je vidno, že každé mužstvo hrá ako o život. Zámky dnes ukázali vôľu po víťazstve, možno trochu väčšiu než my a preto vyhrali,“ povedal Országh na tlačovke.

„Odohrali sme veľmi dobrý zápas, ale sklamala nás koncovka. Mali sme kopu šancí, no nedali sme góly, ktoré sú potrebné na víťazstvo a odchádzame bez bodov,“ nadviazal Vladimír Mihalik, ktorého gól potešil, ale...: „Potešilo ma to, no určite by ma viac tešili tri body. Keby sa pridali viacerí, tak by to bolo lepšie,“ dodal.

Matej Kubove

Elektrizujúca atmosféra proti Košiciam priniesla tri body, v Nových Zámkoch sme však znova prehrali