Gabor cez voľno sledoval seriály a olympiádu, teraz sa už koncentruje na Nové Zámky

23.2.2018
Aj švédsky útočník Gilbert Gabor využil takmer dva týždne voľna od zápasov Tipsport ligy na voľnočasové aktivity. Zároveň si ale uvedomuje, že už v najbližšom stretnutí proti Novým Zámkom musia „barani“ opäť správne naskočiť do rozbehnutého vlaku najvyššej hokejovej súťaže.

Čas bez hokeja využili hráči HC ´05 iClinic Banská Bystrica aj na utužovanie kolektívu, avšak nezabúdali ani na tvrdú prácu na ľade: „Bolo to také, ako to zvykne byť. Mali sme ťažké tréningy. Snažili sme sa byť čo najviac spolu ako tím. Mali sme niekoľkokrát teambuilding. Chceli sme potrénovať a čo najlepšie sa pripraviť na dôležitý záver základnej časti. Ja som veľa sledoval olympiádu a bol som aj trochu chorý, takže som musel oddychovať. Ostal som doma s chrípkou,“ povedal mladý krídelník. Nepríjemná choroba však skolila viacerých členov mužstva, o žiadnu dohodu medzi nimi ale nešlo: „Veľa hráčov bolo cez pauzu chorých, ale ak to už malo prísť, tak je dobre, že cez voľno, pretože sme mali čas vyliečiť sa a teraz sa môžeme sústrediť na ťažké tréningy. Niektorí boli chorí prvý týždeň, ďalší druhý. V kabíne to tak kolovalo,“ povzdychol si Gabor: „Inak viem, že niektorí išli domov, ďalší boli pozrieť niekde v Európe. Ja som ostal doma. Užíval som si voľno, zahral som si hry, pozeral seriály,“ prezradil: „Games of Thrones už mám odpozerané celé, teraz som pozeral Punisher, Netflix a takéto veci,“ pokračoval rodák zo Štokholmu, ktorý ostal v stredu z ničoho nič poriadne zaskočený: „Bolo pre mňa veľké prekvapenie, že Švédsko vypadlo s Nemeckom. Myslím si, že aj pre všetkých, ktorí pozerali hokej na olympiáde. Švédi mali dobrý tím, ale už nie sú lepšie a horšie tímy, pretože všetci vedia hrať hokej. Veď aj Slovensko vyhralo nad Ruskom a pamätám si, že vo Vancouveri Slováci vyradili práve Švédsko. Myslím si, že všetky tímy majú kvalitných hráčov, ktorí hrajú kvalitné európske súťaže. Hokej je proste taký. Niekedy, aj keď si favorit, tak musíš bojovať a pracovať na sto percent, lebo, ako sa hovorí v Amerike, ťažká práca porazí talent. Navyše, keď sa rozhoduje v jedinom zápase, stať sa môže všetko,“ vyjadril sa k švédskemu národnému neúspechu.

Pri ZOH v Pjongčangu ešte reč ostala, veď päť zástupcov tam mal aj náš tím: „Bol som v kontakte hlavne s Milošom Bubelom. Posielal mi fotky z olympijskej dediny, ale aj iných miest. Je tam veľmi pekne,“ hovorila predsezónna posila Banskobystričanov. Na iné športy z olympiády sa nesústredil, hlavne kvôli časovým dôvodom: „Pozeral som mnohé hokejové stretnutia, no vstávať sa mi nechcelo. Sledoval som len tie, ktoré boli v optimálnych časoch,“ usmieval sa Gilbert: „Teraz, keď som nemusel vstávať na tréningy a mohol som sa vyspať, tak mi nestálo za to vstávať tak skoro. Švédi sú celkom dobrí v lyžiarskych športoch, hlavne v biatlone. Viem, že sme tam aj niečo vyhrali, ale hlavne Nóri sú pre nás vo väčšine týchto športov veľkými rivalmi. Inak som ďalšie športy veľmi nepozeral aj keď viem, že ženský curling je celkom dobrý,“ dodal k najväčšej svetovej športovej téme posledných dní.

Na programe je už ale prechod do normálneho sezónneho režimu, v nedeľu pod Urpín pricestujú Nové Zámky: „Musíme sa hneď dostať tam, kde sme skončili v Nitre. Posledné zápasy základnej časti budú veľmi náročné, musíme sa na nich poriadne sústrediť, ale pôjdeme od zápasu k zápasu. Ako povedali tréneri, už teraz nám treba získať tú správnu play-off mentalitu, aby sme sa počas play-off nemali problém sústrediť na každé striedanie, každú tretinu, každý zápas. Vieme, na čo máme. Teraz je to už len v našich hlavách,“ tvrdí.

Novozámčania sú však veľmi zaujímavým súperom. Kým doma sme nad nimi dvakrát vyhrali a nadelili im až po osem gólov, na juhu Slovenska neprišlo ani jedno víťazstvo. Len dva body za prehry po predĺženiach: „Pre novinárov a fanúšikov je takáto štatistika zaujímavá, ale pre nás hráčov už ani tak veľmi nie. Sme si vedomí, ako to bolo doteraz, takže dobre, že hráme doma,“ odľahčil situáciu Gabor: „Hokej je taký šport, že sa dopredu nedá predpovedať. Hovorili mi spoluhráči, že napríklad v minulej sezóne sa im hralo najťažšie v Nitre a ako sme tam hrali v tomto ročníku?!,“ narážal na víťazstvá pod Zoborom 7:1, 2:1 a 4:1: „Všetko je to niekedy náhoda, šport je raz taký. Veď aj Slováci hrali dobre proti Olympijským športovcov z Ruska a potom už nevyhrali...,“ výstižne dodal Gilbert Gabor.

Matej Kubove

Gabor cez voľno sledoval seriály a olympiádu, teraz sa už koncentruje na Nové Zámky