Gólový poltucet v Liptovskom Mikuláši

26.12.2016
MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:6 (0:0, 0:3, 2:3)

Góly: 44. M. Sukeľ (Stumpel, Uram), 46. Kadlubiak (Ró. Huna, Ru. Huna) – 21. Buc (Hickmott, Maione), 25. Lamper (Maione Zigo), 39. Bortňák (Kafka, Luža), 41. Buc (Trukhno, Hickmott), 46. Lamper (Zigo, Matoušek), 47. Wishart (Hickmott, Buc)

Vylúčenia na 2 min.: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Branislav Jura, Ľuboš Husár – Martin Jobbágy, Martin Korba, 2 150 divákov

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Burzala Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Kadlubiak, Moravčík, Šiška, Makovský – Ru. Huna, Cibák, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Števuliak, Stumpel, Ri. Huna – Kabáč, Ró. Huna, Uhrík
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Maione, Wishart, Luža, Mihalik, Ďatelinka, Cebák, Ťavoda, Matushkin – Hickmott, Trukhno, Buc – Kafka, Bortňák, Lunter – Matoušek, Zigo, Lamper – Tománek, Češík, Belluš

Prvý pokus na mikulášskeho brankára poslal už v prvej minúte Ďatelinka, ale Križan si s jeho strelou poradil. Na opačnej strane pohrozil v 7. minúte Kadlubiak, ale ani po jeho zakončení sa skóre nemenilo. V nasledujúcich minútach sa zväčša strelecky presadili Bystričania. Pokusy Češíka a Mihálika skončili u brankára Križana.

Dobrý vstup do druhej tretiny mali hosťujúci hráči. Už po dvadsiatich troch sekundách dorážal do brány odrazený puk Buc, ktorý poslal Bystričanov do vedenia. Už o pár minút neskôr si hostia poistili vedenie, keď strelu Maioneho tečoval pred mikulášskym brankárom Lamper. Dominancia hostí pokračovala. V 28. minúte mal šancu na druhý gól Lamper, ale Križan podržal Liptákov. Mikulášsky brankár sa blysol aj o minútu neskôr, keď bravúrne zlikvidoval strelu Hickmotta. V závere druhého dejstva hostia odskočili domácim na trojgólový rozdiel. Prvotnú strelu ešte dokázal Križan zlikvidovať, ale Bortňáková strela už skončila za jeho chrbtom.

Skvelý úvod mali hostia aj v treťom dejstve. Po tridsiatich sekundách využil zaváhanie domácej obrany Buc. V 44. minúte sa gólovo presadili aj domáci hráči. Spomedzi kruhov sa presnou strelou nemýlil Matúš Sukeľ. Odpoveď hostí prišla už o necelé tri minúty, keď Zigovu strelu dorazil Lamper. Gólové hody v Liptove pokračovali. Už v 46. minúte Kadlubiak od modrej mieril presne. Radosť domácich netrvala dlho. Po vhodenom buly sa dostal do zakončenia Hickmott, s jeho strelou si ešte mikulášsky brankár poradil, ale dorážka Wisharta skončila gólom. V závere stretnutia sa tempo hry o niečo spomalilo. Domáci sa ešte snažili pred bohatou diváckou kulisou skorigovať výsledok, ale pokusy Urama a Matúša Sukeľa gólom neskončili.

Róbert Spišák (L. Mikuláš): "Výborná prvá tretina z oboch stranách, ktorá by nás v podstate následne uspala. Dostali sme rýchle góly, po ktorých bol výsledok stretnutia jednoznačný. Snažili sme sa dostať späť do zápasu, ale proti dobre pripravenému súperovi sa nám to nepodarilo."

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Videli sme zaujímavý zápas. Dôležitý gól bol v úvode druhej tretiny, kde sme sa dostali do zápasu. Liptáci hrozili z protiútokov, ale vždy sa nám podarilo odskočiť na viacgólové vedenie. Chalanom gratulujem a som rád, že si z Mikuláša odnášame tri body, lebo tu sa vždy hrá ťažko."


autor: TASR

Gólový poltucet v Liptovskom Mikuláši