Hohmanna presvedčil Bacashihua, do tímu prináša energiu

22.8.2017
Doposiaľ najnovším prírastkom v tíme HC ´05 iClinic Banská Bystrica je 24-ročný útočník Cason Hohmann, ktorý minulú sezónu strávil v hneď štyroch tímov. Nastupoval za Orlando Solar Bears, Charlotte Checkers, Atlanta Gladiators a Indy Fuel. Pôsobenie pod Urpínom bude jeho prvou európskou skúsenosťou. Zatiaľ podpísal dvojmesačnú zmluvu a potom sa rozhodne o jeho ďalšej budúcnosti.

Rodák z texaského Arlingtonu má na konte jeden titul z prestížnej univerzitnej súťaže NCAA. Štyri roky totiž pôsobil na Bostonskej univerzite. Z osobného hľadiska bol však jeho najúspešnejší ročník 2015/16, kedy ako hráč celku Elmira Jackals pozbieral 57 kanadských bodoch (20+37) v 59 stretnutiach.

Aby prišiel na Slovensko mu poradila bývalá jednotka nášho klubu: „Je to pre mňa úžasná možnosť hrať za tento veľmi dobrý tím. Dlho som hrával v AHL a ECHL, takže som sem prišiel aj kvôli novým skúsenostiam. Rozprával som sa s Jasonom Bacashihuom. Mali sme niekoľko dlhších rozhovorov a po nich mi dosť uľahčil rozhodovanie. Hovoril samé dobré veci o klube aj meste,“ povedal Hohmann, ktorý v novom tíme poznal jednu známu tvár: „Poznal som už Erica Failleho, s ktorým som hrával minulú sezónu v Orlande. Sme v celku dobrí kamaráti, takže je pekné poznať niekoho v novom tíme už pred príchodom.“

Na novú výzvu vo svojej kariére sa teší, veď v Európe bude pôsobiť prvýkrát: „Zatiaľ ešte veľmi neviem čo očakávať, pretože som tu len na dva mesiace a potom sa uvidí, ale budem sa snažiť odovzdať maximum a pomáhať klubu pokúsiť sa vyhrávať čo najviac zápasov,“ prezradil Hohmann svoje ciele.

Zatiaľ odohral iba jeden zápas a to proti Slovanu Bratislava, ale doterajšie niekoľko dňové pôsobenie pod Urpínom si len pochvaľuje: „Doposiaľ je to skvelé. Každý je ku mne milý, ľudia v klube ma skvele privítali. Zatiaľ je to teda neuveriteľné a ako som už povedal, Jason Bacashihua mi o týchto veciach hovoril, takže mal pravdu,“ pochvaľuje si bývalý štvornásobný reprezentant USA v kategórii do 19 rokov: „Nikdy som s Jasonom nehral, ale skontaktovali sme sa cez nejakých iných známych, takže sme si volali,“ doplnil.

Do Banskej Bystrici prišiel, aby zamedzil dieru v ofenzíve, pretože pre zranenie absentuje hlavne kapitán Tomáš Surový, ale aj Miloš Bubela a Mário Lunter. Zdravotné problémy mal donedávna i Hohmann. Počas minulého ročníku dokopy v štyroch kluboch odohral len 34 stretnutí, v ktorých strelil jedenásť gólov a pridal štrnásť asistencií: „Bol som nejaký čas počas minulej sezóny zranený. Mal som problém s chrbtom, takže som vystriedal niekoľko tímov, ale teraz som nadšený možnosťou byť tu a pokúsim sa dohnať to, čo som v minulom ročníku nestihol,“ vysvetlil svoj postoj pravý krídelník.

Do NHL nikdy nedraftovaný útočník, ktorý však prešiel kempom Buffala Sabres, sa dobre cíti ako v útočení, tak aj pri bránení, kde nevynechá žiadny súboj: „Som pracovitý útočník, viem tvoriť hru a mám dobré hokejové videnie. Snažím sa v každom striedaní prinášať do tímu energiu a pomáhať, ako sa len dá. Či už bekčekovaním, forčekovaním alebo blokovaním striel,“ opísal svoje prednosti Cason Hohmann.

Autor: Matej Kubove

Hohmanna presvedčil Bacashihua, do tímu prináša energiu