Košecký je vďačný za šancu v prvom tíme, túži sa dostať na úroveň skúsenejších spoluhráčov

30.11.2017
Mladý obranca Oliver Košecký je vďačný za šancu byť v prvom tíme, ktorú od HC ´05 iClinic Banská Bystrica dostáva, no zároveň si uvedomuje, že aby bol úspešný, musí neustále na sebe pracovať a výkonnostne rásť po boku skúsenejších spoluhráčov.

Rodák z Ilavy nazrel do A-mužstva pod vedením trénera Vladimíra Országha už počas minulého ročníka po tom, ako sa na prelome rokov 2015 a 2016 zúčastnil Majstrovstiev sveta juniorov. V aktuálnej sezóne však príležitosti dostáva ešte častejšie „Pre mňa, ako mladého hráča, je to veľmi dobré, že som v prvom tíme, ale nie je to vôbec ľahké. Musím sa oveľa viac snažiť a pokúsiť sa čo najrýchlejšie dostať sa na takú úroveň, na kej sú tí skúsení hráči, aby som tu mohol hrávať pravidelne,“ uvedomuje si 20-ročný mladík: „Keď dostanem šancu, tak ju musím poriadne využiť a chytiť sa jej,“ hovorí.

V pomajstrovskej sezóne býva v najvyššej slovenskej súťaži na súpiske často písaný ako siedmy obranca, napriek tomu naskakuje do diania na ľadovej ploche: „Mám sa učiť od ostatných hráčov, hrať jednoducho a robiť to, čo mi povie tréner. V tíme preto nejaké veľké úlohy nemám, skôr získavam tie skúsenosti,“ prezradil pokyny, aké od neho kouč Országh zvykne vyžadovať.

Sám však cíti, že k spokojnosti mu ešte treba zlepšiť niekoľko vecí: „Najväčšiu rezervu cítim vo fyzickej hre v obrannom pásme,“ priznal sa. Aj tak už ale ukázal, že postupom času by mohol patriť k stáliciam v zostave „baranov“, ktorí majú znova najvyššie ambície: „Celkovo idem od zápasu k zápasu. Snažím sa zlepšovať a podávať také výkony, aby bol tréner so mnou spokojný,“ tvrdí odchovanec dubnického hokeja, ktorí prišiel do banskobystrického klubu v dorasteneckej kategórii ako násťročný.

„Najviac som spokojný so zápasom, ešte v príprave, proti Slovanu Bratislava, kde som hral celkom dobre, darilo sa mi,“ vypichol Košecký svoje asi najpozitívnejšie stretnutie počas prebiehajúceho ročníka.

Pochvaľuje si aj spoluprácu HC ´05 iClinic Banská Bystrica s HK Trnava, ktorá nie len jemu, ale aj ďalším mladým hráčom, umožňuje nastupovať v St.Nicolaus 1.lige. V čase, kedy sa nezmestí do zostavy áčka, tak dostáva pravidelnú zápasovú prax: „Do Trnavy sa vždy veľmi teším. Všetci, čo tam z Banskej Bystrice chodíme, dostávame veľa priestoru a taktiež získavame skúsenosti. Myslím si, že je to pre nás len dobre,“ chváli si striedavý štart: „Funguje to tam ako v každom normálnom klube. Trénujeme však v Banskej Bystrici, do Trnavy chodíme iba na zápasy. Hrávam presilovky aj oslabenia, čo v Banskej Bystrici nie, takže o to lepšie,“ spokojne rozprával Košecký.

Zvykol si už aj na prechod z jednej súťaže do druhej, pretože kvalita líg je veľmi rozdielna, čo potvrdil aj samotný mladý obranca: „Ten rozdiel tam je cítiť. V Tipsport lige je väčšie tempo a hrá sa fyzickejšie, ale aj v 1.lige sa hrá seniorský hokej a nie je to úplne ľahké,“ myslí si Oliver.

Počas prebiehajúceho týždňa pribudol do mužstva kanadský obranca Steven Delisle, po boku ktorého trénuje práve Košecký: „Je tu zatiaľ len chvíľu, takže si pomaly zvyká. Mne osobne sa s ním trénovalo veľmi dobre. Bola s ním dobrá komunikácia, rozumeli sme si, takže by som si vedel predstaviť, aj keby sme hrali spolu v zápase,“ s úsmevom na tvári konštatoval bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska.

Matej Kubove

Košecký je vďačný za šancu v prvom tíme, túži sa dostať na úroveň skúsenejších spoluhráčov