Matej Gajan po prvej výhre v Tipsport lige: Zápas bol v našej réžii

7.10.2019
Zápasový kolotoč je hneď od úvodu sezóny neúprosný. Okrem predsezónnej prípravy odchytal celú porciu súťažných zápasov brankár Beskorowany, ktorý sa stal stabilnou jednotkou nášho mužstva. Chrbát mu kryje Matej Gajan, ktorý sa v nedeľnom zápase na ľade MAC Újbuda dočkal súťažnej premiéry.

A išlo o celkom ostrú premiéru, realizačný tím uprednostnil Mateja Gajana proti súperovi, ktorý pred zápasom držal domácu neporaziteľnosť. Navyše, presilové hry MAC boli v čase pred stretnutím najlepšie v lige. V zápase sme sa ujali vedenia už v 12. minúte zásluhou Wahla, ktorý otvoril skóre počas presilovej hry. Náš súper síce o pár minút na to vyrovnal, no od druhej časti, kedy nás poslal do vedenia Jääskeläinen sme zápas kontrolovali a napokon aj doviedli do úspešného konca. „Podľa mňa to bol super zápas, chalani od začiatku bránili, hrali výborne, blokovali strely, čím mi veľmi pomohli. Zápas sme mali vo svojej réžii,” pochválil po zápase hráčov mladý brankár, ktorý si “odkrútil” svoju tipsportligovú premiéru.

Dvadsaťročný odchovanec banskobystrického hokeja trpezlivo čakal na svoju šancu. Pevnú pozíciu jednotky má Beskorowany, ktorý patrí medzi najlepších brankárov doterajšieho priebehu ligy. Pre jej nabitý harmonogram však musela prísť šanca aj pre dvadsaťročného Gajana a ten sa svojej šance chopil výborne. „Tréneri mi povedali, že si mám prvý zápas užiť, takže som sa o to snažil. Zo začiatku som cítil trochu stres, keďže som nevedel do čoho idem ale po prvých pár zákrokoch to zo mňa opadlo a už som si to následne užíval.”

Uplynulú sezónu strávil Matej Gajan mimo rodného mesta, dvanásť zápasov odchytal v Leviciach, vo februári potom zamieril do českého Hodonína. Už od leta však vedel, že v novej sezóne bude pôsobiť pod Urpínom. Teraz má obrovskú príležitosť načerpať čo najviac od skúseného Beskorowanyho, ktorý je v optimálnom brankárskom veku a má teda aj skúsenosti na rozdávanie. Matej Gajan si spoluprácu s ním pochvaľuje. „Tyler Beskorowany je super, učím sa od neho všetko, čo sa dá. Veľmi mi pomáha. Má silnú lapačku a jeho silnou stránkou tiež je, že je flegmatik,” povedal v krátkosti na margo brankárskej spolupráce s kanadským brankárom, ktorý prišiel počas leta z Belfastu.

Matej Gajan po prvej výhre v Tipsport lige: Zápas bol v našej réžii