Najlepším strelcom klubu je už Miloš Bubela, ktorý si so spoluhráčmi sadol okamžite: „Radosť hrať“

19.10.2017
Miloš Bubela zapadol ako predsezónna posila do HC ´05 iClinic Banská Bystrica prakticky okamžite. Spoločne s ďalšími novicmi sa síce chvíľu hľadal, lenže momentálne hrá vo výbornej forme, čo potvrdzuje aj jeho vysoká produktivita v kanadskom bodovaní.

Rodák z Banskej Bystrice sa na Slovensko vrátil po zhruba päť a pol roku, ktorý strávil v USHL, kde nastupoval za Dubuque Fighting Saints, aby sa na štyri ďalšie roky vybral do NCAA. Tam hrával za RPI (Rensselaerský Polytechnický Inštitút). Osemkrát počas ročníka 2015/16 nakukol do AHL v drese Uticy Comets. Minulú sezónu už ale odohral v ECHL. Bol súčasťou dvojice klubov Wheeling Nailers a Orlando Solar Bears. Vďaka dobrým výkonom debutoval v národnom tíme Slovenska, hneď strelil gól: „Trochu som si po príchode musel zvykať. Európsky hokej som dlho nehral. Hokejista tu má o niečo viac času a o viac sa kombinuje. Na to druhé som nebol až tak zvyknutý, takže mi to pár zápasov trvalo,“ prezradil Miloš.

Kým sa zohralo celé mužstvo, bol potrebný nejaký čas, avšak nedávne zápasy potvrdili, že zverenci Vladimíra Országha sú na dobrej ceste potvrdzovať aj naďalej svoju stúpajúcu formu: „Prišlo pätnásť nových hráčov. Vždy to v takýchto prípadoch chvíľu trvá, kým sa spoznáme a zistíme, kto má aké úlohy. Tie posledné zápasy už však bolo vidieť, že nám to ide. Každým stretnutím je to lepšie a lepšie,“ chváli Bubela, ktorý si veľmi dobre sadol so spoluhráčmi vo formácií. Nejaký čas nastupoval medzi Joshom Brittainom a Casonom Hohmannom: „Vidíme sa na ľade, všetci výborne korčuľujeme. Keď sa spoluhráči hýbu, tak sa ich dá ľahšie nájsť a uvoľniť ich. Radosť hrať,“ pousmial sa.

Kanadského strelca nahradil Marek Bartánus. Táto zmena s produktivitou tretej lajny nijako nezatriasla: „Išlo to hneď samé aj po Marekovom príchode. Je to skúsený hráč, ktorý vie, čo má robiť. Vidí aj ostatných, takže s ním to je celkom ľahké,“ pokračoval v rozprávaní.

Samotný Miloš má po trinástich kolách na konte až pätnásť kanadských bodov (8+7), čo ho radí na štvrté miesto v celej súťaži. Len trojica hráčov, vrátane Casona Hohmanna, ich má o jeden viac: „Nejaké body mám, no najdôležitejšie pre mňa je, aby sme vyhrávali ako tím,“ poznamenáva už najlepší strelec tímu. Nenápadne v tejto štatistike predbehol aj Josha Brittaina.

Dobrú formu Banskobystričania potvrdili hlavne v troch náročných zápasoch. V Nitre z toho bolo víťazstvo 7:1, doma s Tapparou Tampere 5:2 a proti Dukle Trenčín na výsledkovej tabuli svietili rovnaké cifry, ako s fínskym majstrom: „Zomkli sme sa. Hrali sme ako tím. To bol recept na úspech v týchto stretnutiach,“ tvrdí Miloš Bubela, ktorého ale mrzí posledné ligové vystúpenie.

V dohrávke na ľade MsHK Žilina prišla porážka 1:3. Nepomohol ani presný zásah práve účastníka MSJ 2012: „Ten zápas nebol dobrý, nakoľko sme prehrali. Nezačali sme dobre. Dostali sme dva ľahké góly. Potom sme ťahali súpera za chvost, čo sa nám nevyplatilo. Nenastúpili sme do zápasu tak, ako by sme mali. Možno sme to trochu podcenili. Súper korčuľoval, dohrával súboje a my sme sa na neho viac-menej len pozerali,“ uvedomoval si.

Možnosť odčiniť toto zaváhanie ale „barani“ budú mať už v piatkovom stretnutí proti tímu z východu republiky - HC Košice. Duel to rozhodne nebude jednoduchý. Svedčí o tom aj výsledok prvého tohtosezónneho merania síl. Hráči HC ´05 iClinic doma zvíťazili vo vyrovnanom dueli veľmi tesne. O výsledku 2:1 rozhodli presnými zásahmi Cason Hohmann v prvej minúte a v štyridsiatej štvrtej Josh Brittain.

Matej Kubove

Najlepším strelcom klubu je už Miloš Bubela, ktorý si so spoluhráčmi sadol okamžite: „Radosť hrať“