Posledný týždeň základnej časti nám nevyšiel, do play-off štartujeme až zo štvrtej pozície

12.3.2018
Posledný týždeň základnej časti hokejistom HC ´05 iClinic Banská Bystrica vôbec nevyšiel podľa predstáv, nakoľko sa prepadli až na štvrtú pozíciu a z nej budú štartovať v play-off. Našim prvým súperom budú HC Košice, ktoré obsadili piatu pozíciu.

Práve s tímom z východu Slovenska sme sa stretli na úvod minulého týždňa. V tretej tretine „barani“ dvakrát viedli, súper v oboch prípadoch skóre vyrovnal vďaka našim vylúčeniam. V nájazdoch druhý bod nakoniec zariadil Guillaume Asselin: „Bol to veľmi dobrý zápas. Myslím si, že sme hrali dobre, až na druhú tretinu, kde sme inkasovali zbytočné dva góly. Nakoniec sme však tímovým výkonom vyhrali a to je najdôležitejšie,“ nechal sa počuť Asselin: „V hre päť na päť sme hrali dobre, lenže sme mali strašne veľa vylúčení a to nás stálo jeden bod, pretože Košice majú dobré presilovky a padlo im to tam. Ale ako som povedal, v hre piatich proti piatim sme boli lepší, škoda tých oslaboviek,“ povedal Ďatelinka, ktorého gól, konkrétne štvrtý na našej strane, mohol byť víťazný, no nakoniec nebol: „Išli sme na dve minúty do troch a inkasovali sme, ale nevadí. Dôležité teraz je, že vieme vyhrávať a blíži sa časť sezóny, kedy je jedno, či to bude v riadnom hracom čase, po predĺžení či nájazdoch,“ tvrdí vtedajší narodeninový oslávenec: „Špeciálne tam nebolo nič. Jedine to, že som o rok starší,“ smial sa.

Naďalej sme teda mali všetko vo svojich rukách, lenže duel proti MHK 32 Liptovský Mikuláš nám vôbec nevyšiel. V úplnom závere prvej tretiny sme po góle Tomáša Hrnku síce išli do vedenia, lenže domáci skóre postupne otočili. Vyrovnal Matúš Sukeľ, do konca druhej tretiny dokázal prvýkrát dostať Liptákov do vedenia Vladimír Vybíral a Rudolf Huna v závere všetko poistil: „Nepodali sme taký výkon, aký sme chceli. Naopak, domáci hrali veľmi oduševnene, snažili sa a zaslúžene zvíťazili. Mali sme síce dobré šance, no nedarilo sa nám prekonať brankára Košarišťana,“ zhodnotil tréner Vladimír Országh, pričom jeho zverenci prišli o šancu byť po základnej časti prví. Túto výsadu si privlastnila Nitra.

Stále síce žila aspoň možnosť byť na druhom mieste, ale ani to nakoniec nevyšlo. Pod Urpínom sa Poprad postupne dostal do náskoku o tri góly, pričom prvé dva presné zásahy prišli počas našich vylúčení. V treťom dejstve sme sa síce dvomi zásahmi v podaní Hohmanna a Bortňáka ešte vrátili do zápasu, Lukáš Hvila znova poslal „kamzíkov“ do výhodnejšej pozície. Na tú okamžite zareagoval tečom pred bránou Éric Faille, avšak výsledok 3:4 sa už do konca zápasu nezmenil: „Mrzí nás, ako to skončilo. Absolútne sme nezvládli záver sezóny a teda ani tento zápas. Nastúpili sme odhodlaní, prvých päť minút sme mali dobrý pohyb, no potom sa na naše hokejky vkradla nervozita. Inkasovali sme v oslabení dvakrát, no súper hral umne, nechcel to otvoriť a my sme iba búšili do dobre organizovanej obrany. Keď už bolo 0:3, tak som poprehadzoval zostavu. V tretej tretine sme už nemali čo stratiť a som rád, že sme ju odohrali tak, ako by sme mali hrať v play-off. Bol tam entuziazmus, nasadenie. Poďakovanie patrí aj divákom, ktorý nás povzbudzovali,“ nechal sa počuť na tlačovej konferencii tréner Vladimír Országh. Smutná kabína po stretnutí veľa slov nemala, sklamanie na hráčoch bolo obrovské, a tak ťažko nachádzal tie správne konštalácie viet aj kapitán Tomáš Surový: „Poprad hral dobre, odskočil nám na tri góly a my sme si urobili situáciu horšou, ako sme chceli. Na tento zápas však už nechceme myslieť. Začína play-off, najdôležitejšia časť sezóny a keď chceme niečo dosiahnuť, musíme zdolať každého aj silné Košice. Teraz sa sústredíme už na to,“ povedal.

Play-off séria prvého kolo začína v sobotu 17.3.2018. Druhý zápas na našom ľade je na programe o deň neskôr, pričom v Košiciach sa bude hrať 21.3. (streda) a 22.3. (štvrtok). Ďalšie prípadné zápasy sú na programe 24.3. (sobota), 26.3. (pondelok) a 28.3. (streda).

Matej Kubove

Posledný týždeň základnej časti nám nevyšiel, do play-off štartujeme až zo štvrtej pozície