Predstavujeme káder HC ´05 na extraligovú sezónu 2013/2014

13.9.2013
To šteklenie v podbrušku naberá na vážnosti! Hokejová extraliga totižto už súco búcha na termínové dvere a s jej začiatkom sú všetci naši priaznivci HC ´05 v očakávaní, kedy konečne, po dlhom hokejovom pôste, uvidia svojich miláčikov na ľade. Iskru do tvári im dodalo prípravné obdobie, keď uzreli svetlo hokejového sveta mená nových posíl klubu, ktoré potešili. A nielen menom, i potom na ľade, kde sa našim hráčom v zápasovom prevedení mimoriadne darilo. Odohrali celkom 10 zápasov, z ktorých vyhrali 6, raz remizovali a trikrát našli premožiteľa. S aktívnym skóre 26:23 a ich progresívnym herným výstupom môžeme vyjadriť plnú spokojnosť.

Zakončené s dobrým pocitom

Pomaly sa končiacu prípravnú fázu si ešte s trénerom Vladimírom Országhom podrobne zanalyzujeme, už dnes je však jasné, že podľa všetkého naplnila svoju literu. Mužstvo sa doplnilo, drelo v suchej príprave, cifrovalo sa na ľade, výsledky prípravných stretnutí potešili. Stále je však na mužstve veľa roboty, priestor na zlepšenie a progres v ňom je obrovský. „V príprave sme mali kvalitných súperov a solídne výsledky, ale netreba ich preceňovať, lebo až extraliga nám nastaví zrkadlo. Zakončili sme to s dobrým pocitom, mužstvo sa pomaličky zohráva. Máme na čom stavať, v jednotlivých formáciách začína fungovať herná chémia, tešia ma výkony brankára Kalembu a všetkých nových hráčov, zatiaľ potvrdzujú úlohu hráčov, na ktorých by sme mali stavať. Chceme hrať aktívny, celoplošný hokej, máme mladých, ktorí sú veľmi dobrí korčuliari, musíme to využiť. Chceme hrať poctivý hokej,“ vyjadril sa tréner Országh, novopečený asistent trénera pri reprezentácii, pre ktorého bude nastávajúci extraligový ročník druhým v role hlavného lodivoda nášho klubu.

Káder na sezónu 2013/2014

Brankári:

32 Zane Kalemba (27 rokov). Americký brankár so skúsenosťami aj z európskeho ľadu. Minulú sezónu chytal za poľské Katowice, štatistiky tam mal solídne, načo nadviazal aj v našom drese. Pôsobí veľmi isto, tréneri si ho nevedia vynachváliť. Adept na ďalšieho miláčika spod brankárskej masky.

35 Juraj Hollý (22 rokov). Stále mladý gólman zakončil minulý ročník v Nitre, kde hlavne v play-off načrtol svoj potenciál. Má skúsenosti z Česka, krátko bol aj v zámorí, mal by sa tlačiť do bránky a vždy si v nej zastať svoje miesto.

29 Andrej Košarisťan (19 rokov). Mimoriadny talent! Výkonmi v juniorke vypovedal sám za seba mnohé, v minulej sezóne v extralige nesklamal. V príprave odchytal 2 stretnutia, v ktorých bol skvelý. Jeho čas príde a Andrej si šancu v rukách podrží...

Obrancovia:

77 Jakub Predajniansky (19 rokov). Jakub vyrástol na veľmi nádejného obrancu. V prvej seniorskej sezóne odohral takmer všetky zápasy, progres na ňom vidieť obrovský. Vklad doňho sa vypláca. Zlepšil rozohrávku, streľbu, pridať musí v pozičnom bránení.

62 Lukáš Bambúch (31 rokov). Veža našej obrany. Neskutočne skúsený mazák je veľkým prínosom nielen v osobnom bránení, cenná je aj jeho konštruktivita. Vie rozdať i prijať, chcelo by to len poriadne sa oprieť do strely a pretrhnúť sieť aj s brankárom.

27 Chris Saracino (24 rokov). Posila ako lusk. Je všade tam, kde treba. Obehá všetko, hokejku by neváhal strčiť ani pod cinkulár. Hrá dynamicky, výborne pozične, neváha si to namieriť na obranný výlet. Tohto inteligentného chlapíka budeme po čase vynášať do nebies. A rátať mu kanadské body.

16 Eric Meland (23 rokov). Líder. V príprave hral fantasticky, v zápase i na tréningu vyzerá výborne. Veľa a rýchlo korčuľuje, neváha na seba brať bralá zodpovednosti. Okrem zodpovednosti vonia aj jeho hra v presilovkách. Spolu so Saracinom obranná dvojka ako dobré víno.

4 Michal Styk (21 rokov). Odchovanec banskobystrického hokeja, ktorému taktiež dôvera do neho vložená neublížila. Zlepšuje sa, začína byť dominantný. Poctivosť a tvrdá hra je u neho na prvom mieste. Keď napriahne od modrej, brankára vidíte zutekať z bránky...

9 Tomáš Devečka (22 rokov). Taktiež mladý a tvrdý obranca. Dlho si svoje hokejové ostrohy brúsil za Liptákov v prvej lige. V extralige v našom drese ukázal, že s ním jednoznačne treba rátať. Je hráčom, pri ktorom sa netreba báť, že by zavaril.

22 Ondrej Zošiak (22 rokov). Pán spoľahlivý. Už v minulej sezóne v Martine sa páčil. Predvádza jednoduchý a istý herný prejav, dobre rozohráva a vo všetkom prevedenom na ľade cítiť, že pri hokeji používa hlavu. A srdce.

44 Mislav Rosandič (18 rokov). Najväčší talent v našom drese. Megatalent! Na svoj vek je fantastický, z hokeja vie veľmi veľa. Je ofenzívny, pružný, tajming do súbojov, ktoré zvláda s prehľadom matadora, má úžasný. Udivuje jeho pohyb, rozohrávka, veľa na sebe robí a hokej hlce plnými dúškami.

67 Borna Šilovič (19 rokov). Chorvát, ktorý si vybojoval miesto v šatni v príprave. Pre našinca je ešte veľkou neznámou, ale tréneri už dobre vedia, že tohto subtílneho obrancu môžu použiť a on sa nestratí. Trochu mu chýbajú centimetre i kilá, nahrádza ich však pohybom a aktivitou.

Útočníci:

12 Michal Hudec (33 rokov). Duša mužstva. Kapitán, chlap na správnom mieste. Svojou charizmou, pokorou a hokejovým srdcom nenahraditeľný element v kabíne i na ľade. Je viazačom našich akcií, skvelým nahrávačom a veru poriadne prešibaným strelcom...

21 Radomír Heizer (25 rokov). Kanonier. Vyprofiloval sa naňho drinou, ktorou prebudil v sebe dlho spiace strelecké bunky. Úvod do minulej sezóny mal ako z veľkej knihy, v závere mu bodový i herný rozkvet pribrzdilo zranenie. I tak bol tretí najproduktívnejší hráč nášho tímu, skóroval 15 krát, nazbieral 28 kanadských bodov.

81 Lukáš Handlovský (27 rokov). S veľkou pompou vítame nášho strateného syna po potulkách českým hokejovým svetom. Vždy dobre naladený Lukáš je prínosom pre kabínu, na ľade exceluje energickým prejavom, vie sa dostať do šance, aj ju premeniť. Nevie sa dočkať zápasu pred našim publikom.

14 Tomáš Zigo (21 rokov). Pracant s veľkým potenciálom. V minulej sezóne bol trochu zviazaný, po období plnom zranení sa nevedel správne chytiť. Chuť, vôľa a nasadenie tam ale vždy bola a je. V príprave sa mu darilo. Je to muž okamihu, vysoko oceňovaný aj u trénerov.

33 Mário Lunter (19 rokov). Útočnícky expres. Mimoriadne rýchlostne vybavený hráč s jemnou technikou a citom na zakončenie. Vyníma sa v brejkových situáciách. V minulej sezóne dosiahol 26 kanadských bodov a v prvej formácii rástol ako na počkanie. Nemali by mu ujsť Majstrovstvá sveta do 20 rokov na prelome rokov, podobne ako Predajnianskemu.

24 Matúš Chovan (21 rokov). Ďalší rýchlik. Hokej miluje, pred dvomi rokmi žiaril na šampionáte do 20 rokov, hral v takej forme, že gól by strelil aj spod sprchy v šatni. V novembri minulého roka zakúsil aj reprezentáciu v tom najcennejšom drese. Jeho možnosti sú obrovské, potrebuje len čas a priestor. Dôveru.

3 Radoslav Macík (21 rokov). Do extraligy a nášho dresu vhupol ako uragán. Doslova. Góly z jeho hokejky prichádzali pomerne pravidelne, zaujalo, s akou ľahkosťou. V začatom pokračoval aj v príprave, ku gólom pridal aj herné zlepšenie. Je esom, ktoré bude ťahať z rukáva nejeden náš priaznivý výsledok.

93 Patrik Lamper (20 rokov). Hráč, akého by chcel mať v mužstve každý tréner. Silový, výbušný, dohrávajúci každý súboj. K veľkému nasadeniu pridáva produktivitu, konštruktívnosť, hokej hrať vie a má ho v krvi. V minulej sezóne zaujal, hodnú chvíľu hral aj v prvej formácii, urobil 14 bodov, potom ho stoplo zranenie členka.

26 Patrick White (24 rokov). Američan, ktorý v Nemecku trhal bodové štatistiky. Individuálne je veľmi silný, má nos na gólové situácie. V príprave mu to sypalo, a to veľa možností, aj samostatných únikov, nedoklepol do zdarného konca. Góly si, dúfajme, pošetril na extraligu, kde bude postavený do vážnej role.

8 Dominik Kadura (22 rokov). Pre neho je náš dres veľkou možnosťou ukázať sa. Priestor od trénerov dostane. Je na ňom, aby predviedol všetko to, čo v sebe skrýva. Debut mal výborný - prvý dotyk s pukom v príprave proti Mikulášu pretavil v gól. Len tak ďalej!

66 Petr Kafka (23 rokov). Vzhľadom na svoj vek už skúsený hokejista. Meno si urobil v Sparte Praha, odprezentoval sa niekoľkými plodnými sezónami. Je technickým typom hráča, čakáme od neho, že bude dominantnou postavou v našom tíme. Kvality nato rozhodne má.

10 Vladimír Dolník (20 rokov). V minulej sezóne mu pomohlo hosťovanie v Patriote Budapešť. Má talent, ktorý mieni naplno predať. Potrebuje šancu, už neraz v juniorke či príprave áčka ukázal, že to s pukom vie.

18 Jakub Žilka (18 rokov). Vekom ešte junior. Šikovný hráčik, s pukom sa vie pomaznať, rozumie si s ním. Hrá s elánom, cíti kombináciu, nie je to klasický dríč. Môže vyrásť na zaujímavého hráča, za reprezentáciu do 18 bol na MS.

23 Dominik Hegyi (21 rokov). Ďalší z repertoáru šikovných. Pracovitý chalan, skromný, bez manierov. V minulej sezóne dostal šancu a chopil sa jej. Musí i naďalej zotrvať v nastolenom trende, pracovať na sebe, tréneri mu určite podajú ruku dôvery.

88 Ľuboš Fajčák (21 rokov). Strelec, síce si dosiaľ gólové zárezy pripisoval “len“ za Michalovce v prvej lige. Vyčnieval tam, takže nečudo, že po ňom siahlo naše vedenie. Tréneri si ho v príprave poriadne preklepili, na ľade sa javil veľmi sľubne, má nato, aby ukázal, že jeho angažovanie bol ničím iným, len dobrým ťahom.

Čo sa týka hráčov na skúške, nie všetci zaujali natoľko, aby sa dostali pod zmluvu. Borna Šilovič ju dostal, šancu presvedčiť o svojich kvalitách má ešte Štefan Ejem, hrajúci v minulej sezóne za Martin, ktorý sa v úvode prípravy zranil. Pôsobenie v našom tíme sa už netýka trojice Kriss Grundmanis, Michal Glemba a Miroslav Božík, ktorí sa napokon nestanú súčasťou nášho klubu. Prajeme im veľa šťastia do ich ďalšej hokejovej kariéry.

Miroslav Čief

Predstavujeme káder HC ´05 na extraligovú sezónu 2013/2014