Prehra v predĺžení v Nových Zámkoch

22.9.2017
HC Nové Zámky – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)

Góly: 9. Novotný (Zbořil, Salija), 34. Novotný (Prapavessis), 61. Salija (Špirko, Kováč) – 36. Andrisík (Ďatelinka, Hohmann), 40. Belluš (Bubela, Kubka)

Vylúčenia na 2 min.: 6:5, navyše Brittain (B. Bystrica) – 10 min napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Peter Jonák, Vladimír Goga – Lukáš, Kacej, Michal Orolín, 1 342 divákov

HC Nové Zámky: Kováč – Plašil, Chovan, Salija, Prapavessis, Hain, Kovačevič, Piačka, Deyl – Surovka, Špirko, Varga – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Dubinin, Tibenský – Rehák, Šimun, Fábry
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Dame-Malka, Gélinas – Faille, Surový, Lunter – Belluš, Bortňák, Lamper – Brittain, Bubela, Hohmann – Češík, Tamáši, Andrisík – Gabor

Novozámčania pod vedením staronového trénera Lubinu začali duel s chuťou, Kovačovičovo nahodenie tesne minulo Lassilovu bránku, na druhej strane neuspel Tamáši zblízka pred Kováčom. Počas presilovej hry v 9. minúte sa dostali domáci do útočného pásma, puk si našiel Novotného, ktorý švihom z ľavého kruhu poslal Zámčanov do vedenia. Hostia z Bystrice dostali vzápätí možnosť inkasovaný gól odčiniť, no na Kováča nevyzreli. Nepresadil sa dvakrát Kubka a cestu do bránky si nenašiel ani Failleho pokus. V 13. minúte výborne zasiahol Kováč, keď sa k jeho bezprostrednému ohrozeniu dostal Lamper. Novozámocký brankár bol v permanencii aj pri Surového nepríjemnom pokuse hneď po vhadzovaní, následne výborne zasiahol pri Brittainovom presilovkovom pokuse z prvej spomedzi kruhov. Niekoľko sekúnd pred koncom úvodnej tretiny sa predral útočným pásmom Špirko, no Prapavessis jeho prihrávku za Lassilov chrbát neusmernil.

V úvode druhej časti hry sa domáci zahryzli do súpera, zabrzdila ich až krv tvári na Dame–Malku. Následnú štvorminútovú presilovú hru "barani" nevyužili, naopak, v oslabení mohol z otočky skórovať Fábry. Ani jeho pokus však na stave nič nezmenil. Bystričania sa snažili vyrovnať, no v ceste im stále obetavosť domácich a pohotový Kováč, ktorý skvele zasiahol aj pri Lunterovom teči. Ani v následnej presilovke sa nedokázali hostia presadiť, vo svojich šanciach zlyhali Belluš i Surový. "Zeleno-bielych" mohol poslať do dvojgólového vedenia Tibenský, tiež však stroskotal na pozornom brankárovi. Sedem minút pred koncom dostal hosťujúci Brittain osobný trest a Novozámčania ponúknutú možnosť skórovať využili, keď sa po druhý raz v zápase presadil Novotný. Už o dve minúty sa však skóre zmenilo znova, zblízka poslal puk za Kováčov chrbát Andrisin. Bystrický návrat do zápasu dokonal 44 sekúnd pred koncom druhej tretiny Belluš.

V tretej tretine sa začalo odznova, oba tímy chceli strhnúť vedenie na svoju stranu. Obaja brankári boli však pozorní. Šťastie nemal ani Tibenský, v 46. minúte nedokázal uspieť zoči-voči Lassilovi. Ten istý hráč si na fínskom brankárovi vylámal zuby aj o tri minúty neskôr. Na druhej strane musel byť v strehu Kováč pred dobiedzajúcimi bystrickými hráčmi. Šesť a pol minúty pred koncom tretiny nechali domáci priveľa voľnosti Bellušovi, no ten nedokázal zužitkovať svoj vpád do ich obrany. Duel dospel až do predĺženia. V ňom sa presadil po Špirkovej prihrávke Salija.

Ladislav Lubina (N. Zámky): "Čakal na nás v piatok súper, keď nie najťažší, tak jeden z najťažších. Nemali sme príliš času sa na stretnutie nejako detailne pripravovať, takže som nesmierne rád, že chlapci zvládli prechod z taktiky na niečo iné. Som rád, že to viac-menej bez tréningu aplikovali a, samozrejme, to nebolo ideálne a bez chýb. Celý zápas bol divácky zaujímavý. Obdivujem novozámockých fanúšikov, ktorí dokázali fandiť celých 61 minút. V druhej tretine sme urobili niekoľko chýb, to nás stálo možno polovicu tretiny v oslabení. To nás stálo mnoho síl, ale v tretej tretine sme sa s tým vyrovnali. Som rád, že sme stretnutie po súperovom obrate dotiahli do víťazného konca. Za to by som chcel hráčom ešte raz poďakovať."

Vladimír Országh (B. Bystrica): "V piatok sme videli divácky celkom atraktívny zápas. My sme mali veľmi dobrý začiatok, prvú tretinu sme boli silní na puku, vypracovali sme si dosť veľa príležitostí, náš najväčší problém boli efektivita, nedôraz, prípadne veľmi dobre chytajúci brankár domácich. V druhej tretine sme mali dostatočné množstvo príležitostí hrať v presilovke, no je to naša najslabšia stránka. Vyťažili sme z toho len jeden gól. Pozitívne je, že sme dokázali vyrovnať. Tretia tretina bol plná šancí na oboch stranách, išli sme do predĺženia, kde sme inkasovali. Už tretíkrát sme prehrali v predĺžení. Je to škoda, chalanom niet čo vyčítať, akurát disciplínu, s ktorou sa boríme. Máme veľmi veľa vylúčených, na tom musíme popracovať."

autor: TASR

Prehra v predĺžení v Nových Zámkoch