Prestupové obdobie skončilo, do záveru sezóny vstupujeme so širokým kádrom

18.2.2020
Prestupové obdobie v Tipsport lige v pondelok o polnoci skončilo. Náš klub sa aj v závere posilnil a do záverečných dvoch zápasov základnej časti, nadstavby a play-off vstúpime s dostatočne širokým kádrom, ktorý bude opäť ašpirovať na majstrovský titul.

Počas posledného dňa prestupového obdobia do tímu pribudla dvojica útočníkov. Z HK Dukla Ingema Michalovce prišiel náš bývalý hráč Tomáš Hričina. 29-ročný útočník v tejto sezóne odohral 36 zápasov a získal 12 bodov (5+7). Hričina už v Banskej Bystrici hrával počas ročníka 2011/12, kedy nazbieral 21 bodov. Na Slovensku nastupoval predovšetkým za Košice, ktorých je odchovancom. Taktiež bol súčasťou Bardejova v nižšej súťaži a dve sezóny odohral v kanadskom tíme Regina Pats (WHL). Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov a dvakrát nastúpil za seniorský národný tím.

Ofenzívnu silu podporí aj Václav Stupka. 33-ročný krídelník v tejto sezóne ako hráč Nových Zámkov získal 38 bodov za 22 gólov a 16 asistencií. Je piatym najlepším strelcom Tipsport ligy. Uplynulú sezónu odohral za Glasgow Clan v britskej EIHL, kde počas základnej časti získal 41 kanadských bodov (14+27) a v play-off pridal jeden bod za asistenciu. Stupka takmer celú kariéru odohral na Slovensku. Dlho bol súčasťou Trnavy v druhej najvyššej súťaži. V Tipsport lige hrával za Žilinu, Piešťany aj Košice. Na konte má 503 duelov (89+123). Štyrikrát si obliekol seniorský národný dres Slovenska, strelil dva góly.

Niekoľko dní dozadu do Banskej Bystrice dorazili aj dve defenzíve posily. Slovenský obranca Patrik Maier už má za sebou dve stretnutia v drese s „baranom“ na hrudi. Predošlú časť sezóny 2019/20 odohral za HKM Zvolen. V 38 stretnutiach získal šesť bodov (3+3). Odchovanec Slovana Bratislava na Slovensku hrával aj za Nové Zámky, posledné dva ročníky bol súčasťou Liberca. Dva roky hrával kanadskú juniorskú WHL-ku. Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov aj MSJ.

Kanadský obranca Chris Owens by mal podporovať aj ofenzívu. 30-ročný bek odohral túto aj uplynulé dve sezóny v druhej nemeckej lige, kde nastupoval za Lausitzer Füchse a Bietigheim Steelers. V tomto tíme bol súčasťou Stephona Williamsa. Patril medzi najproduktívnejších obrancov súťaže, keďže raz získal za sezónu 46 bodov a následne 39. V aktuálnej ich mal sedemnásť. Jeden rok hrával aj za Fehérvár AV19 v EBEL-ke. Rodák z mesta St. Johns´s bol v zámorí štyri roky súčasťou mužstva Acadia University v súťaži USports, nastupoval aj za Missouri Mavericks v ECHL, kde prišiel výmenou za iného bývalého hráča Banskej Bystrice a síce Josha Brittaina. Kanadu v roku 2013 reprezentoval na Univerziáde, kedy boli v tíme aj Mathew Maione či Éric Faille. Za „baranov“ debutoval v nedeľu pri výhre 9:0 s Liptovským Mikulášom.

Koncom januára do HC ´05 iClinic Banská Bystrica pribudol brankár Marcel Melicherčík, začiatkom január už bývalý kapitán MHK 32 Liptovský Mikuláš – Martin Kriška. Pred koncom prestupového obdobia sa z hosťovania v Leviciach vrátil brankár Matej Gajan. Zaznamenali sme aj odchody. Útočník Radoslav Mesároš je už hráčom Humenného, Timotej Šille odišiel do Nových Zámkov a Mário Róth v pondelok odišiel do Martina, kde dohrá tento ročník. Mladý obranca Adrián Zubák bude to konca sezóny nastupovať za Levice, potom zabojuje o šancu o MS B-kategórie do 18 rokov, ktoré sa konajú v Spišskej Novej Vsi. Aktuálne máme na súpiske sedem legionárov, ktorými sú Tyler Beskorowany, Jordon Southorn, Jacob Cardwell, Chris Owens, Cason Hohmann, Jordan Hickmott a Joona Jääskelääinen.

Súpiska HC ´05 iClinic Banská Bystrica po skončení prestupového obdobia:

Brankári: Tyler Beskorowany, Marcel Melicherčík, Matej Gajan

Obrancovia: Ivan Ďatelinka, Jordon Southorn, Félix Petrinec, Adam Žiak, Ján Brejčák, Patrik Maier, Jacob Cardwell, Vladimír Mihalik, Chris Owens, Martin Nemčík

Útočníci: Miloš Fafrák, Gilbert Gabor, Samuel Mlynarovič, Jordan Hickmott, Miloš Bubela, Dávid Šoltés, Tomáš Hričina, Cason Hohmann, Marek Bartánus, Patrik Lamper, Brian Ihnačák, Martin Kriška, Michal Kabáč, Dominik Sojka, Tomáš Hrnka, Joona Jääskelääinen, Václav Stupka

Prestupové obdobie skončilo, do záveru sezóny vstupujeme so širokým kádrom