PREVIEW: HC '05 iClinic Banská Bystrica - HC MIKRON Nové Zámky

26.9.2019
V piatok sa v 6. kole Tipsport ligy opäť predstavíme na domácom klzisku, na ktorom privítame tím HC MIKRON Nové Zámky. Po utorkovom nevydarenom stretnutí tak budeme mať ďalšiu šancu na plný bodový zápis.

Posledný zápas HC ‘05 iClinic Banská Bystrica

V utorkovej predohrávke 13. kola k nám pricestovali hráči DVTK Miškovec, ktorí chceli potvrdiť dobrý vstup do tejto sezóny. Proti však chceli byť naši hokejisti, nabudení po výhre v Bratislave. Prvá tretina gól nepriniesla, aj keď bližšie k nemu mali vďaka vyloženejším šanciam hostia. V 27. minúte sa dostal do úniku hosťujúci Beauviller a svoju šancu rutinérsky premenil. V polovici zápasu sme inkasovali aj druhý gól, na ktorý sme však dokázali zareagovať uz o dve minúty - gólovo sa presadil agilný Miloš Fafrák. O pár sekúnd na to sme išli do početnej výhody, ktorú využil Jordan Hickmott. Vyrovnaný stav pretrval až do záverečného hvizdu rozhodcu. Po ňom sa išlo do predĺženia, v ktorom po šikovnom teči rozhodol Ryan Harrison. Zo zápasu sme si odniesli len bod, ktorý bol pre hráčov aj trénerov sklamaním.

Náš súper - HC MIKRON Nové Zámky

Nové Zámky neprežívajú práve najúspešnejší vstup do sezóny, zo štyroch odohratých zápasov dokázali zvíťaziť len v jednom prípade. Podobne ako my, dokázali triumfovať proti Slovanu Bratislava, a to na ich ľade. V tomto zápase síce prehrávali v 50. minúte o dva góly, no štyrmi gólmi v rýchlom slede dokázali zvrátiť priebeh stretnutia na svoju stranu a postarali sa tak o menšie prekvapenie. V ostatných troch zápasoch prišli prehry, dvakrát na domácom ľade proti Košiciam a Trenčínu a v jednom prípade Zámčania prehrali na ľade Liptovského Mikulášu.
Vzájomné zápasy

V minulej sezóne sme proti Novým Zámkom nastúpili celkovo päťkrát, vo všetkých prípadoch platilo známe pravidlo “môj dom, môj hrad”. V prvom zápase sa nám podarilo zvíťaziť až po samostatných nájazdoch, v 21. kole potom Zámčania na vlastnom ľade zvíťazili po predĺžení. Vo zvyšných troch zápasoch sme dvakrát zvíťazili na vlastnom ľade v riadnom hracom čase, Nové Zámky raz. Z celkových 22 vzájomných zápasov sme sa z víťazstva radovali až 15-krát.
Štatistiky

Najproduktívnejším hráčom Nových Zámkov je aktuálne tridsaťtriročný Václav Stupka, ktorý sa na Slovensko vrátil po ročnom pôsobení v Škótsku. V prvých štyroch stretnutiach zaknihoval štyri góly, ku ktorým pridal aj jednu asistenciu. Okrem neho sa zatiaľ nikto nedokázal gólovo presadiť viac ako raz. V dobrej forme je aj obranca Samuel Hain s tromi bodmi (1+2). Naším najproduktívnejším hráčom je znovu obranca Jordon Southorn, a to vďaka 7 bodom (0+7). V tesnom závese sú šesťbodoví Hickmott a Jääskeläinen (obaja 3+3).

Čo sa týka tímových štatistík, hostia z Nových Zámkov nás aktuálne prevyšujú v štatistike úspešnosti streľby, v ktorej sú aktuálne na hranici 11,46%, zatiaľ čo naši hokejisti sú na úrovni rovných 10%. Naďalej však dominujeme štatistike úspešnosti využitia presilových hier, dokázali sme totiž využiť až 9 z 25 ponúknutých početných výhod, čo nás radí na prvé miesto s percentuálnou úspešnosťou 36%. Naopak, Nové Zámky sú v tejto hernej činnosti za nami, v kolónke percentuálnej úspešnosti im svieti číslo 7,69%.

Zápas sa odohrá už tento piatok o 17:30 a aj touto cestou vás srdečne pozývame na štadión, kde budeme na ceste za víťazstvom potrebovať aj vašu podporu! Lístky na toto stretnutie si môžete zakúpiť prostredníctvom nášho e-shopu.
PREVIEW: HC '05 iClinic Banská Bystrica - HC MIKRON Nové Zámky