PREVIEW: HC KOŠICE

26.1.2020
Po piatkovej prehre v Poprade sa tentokrát predstavia „barani“ na domácom ľade, kde privítajú v šlágri kola Košice, ktoré ťahajú šnúru štyroch prehier po sebe, čo sľubuje určite dramatické hokejové divadlo.

V nedeľnom zápase proti Košiciam uvidia diváci na štadióne okrem výborného hokeja aj zaujímavé súťaže o hodnotné ceny, ktoré sme vám už popísali v jednom z našich predchádzajúcich článkov. Okrem tradičnej tomboly plnej hodnotných cien môžete tešiť aj na detskú súťaž, súťaž v streľbe na bránku a takisto aj na „Strelu Krušovice“, kde budú diváci súperiť o veľký balík piva.

Popri súťažiach sa fanúšikovia môžu tešiť aj na novú, tretiu sadu čiernych dresov, v ktorých sa predstavíme po prvýkrát v sezóne. Nové oblečenie nedostanú len naši hokejisti, ale takisto aj naše roztlieskavačky.

V rámci oceňovania osobností banskobystrického hokeja dostane pred zápasom bývalý tréner „baranov“ Milan Staš sklenený gravírovaný puk ako pamiatku a poďakovanie za roky strávené v meste pod Urpínom. Špeciálnu príchuť bude mať zápas aj pre banskobystrického kapitán Ivana Ďatelinku, ktorý proti Košiciam nastúpi na jubilejný 300. duel v drese s baranom na hrudi v rámci Tipsport ligy. Okrem Milana Staša bude na štadióne ocenený aj mladý výchadzajúci tenisový talent Leon Sloboda, majster Slovenska v kategórii mladší žiaci.

Posledný zápas

Na piatkový duel na ľade Popradu by „barani“ zrejme čo najskôr zabudli. Do zápasu plného emócií vstúpili lepšie domáci, ktorým sa podarilo v prvej tretine otvoriť skóre. Banskobystričania sa však v druhej tretine prebrali k omnoho lepšiemu výkonu, stretnutie otočili a mali ho plne pod kontrolou. Séria vylúčení však následne stála hráčov spod Urpína nielen vedenie, ale aj množstvo síl, ktoré im chýbali v tretej tretine. Tam rozhodol Poprad dvoma gólmi o svojom víťazstve.

Štatistiky

Aj po piatkovom zaváhaní pod Tatrami patrí Bystričanom druhé miesto v tabuľke, tri body za vedúcim Slovanom a dva body pred Košicami, s ktorými to bude priamy súboj o druhé miesto. Náš tradičný pohľad do štatistík začneme najprv jednou negatívnou - po 92 trestných minútach v zápase proti Popradu sú „barani“ s 802 trestnými minútami najtrestanejším tímom v celej súťaži. Proti Košiciam odohráme v nedeľu štvrtý vzájomný duel v tejto sezóne. V predchádzajúcich troch prípadoch sa dvakrát tešili východniari a raz „barani“. Súboj proti východniarov bude zároveň aj duelom dvoch veľkých brankárskych opôr, na jednej strane - Tyler Beskorowany a na tej druhej Andrej Košarišťan, obaja s úspešnosťou zákrokov nad 93 %. Napriek vynikajúcim brankárom a aj obrane prinášajú zápasy Banskej Bystrici a Košíc v tejto sezóne duely, v ktorých nie je núdza o góly, veď doterajších troch prípadoch padlo dohromady až 17 presných zásahov.

HC Košice

„Oceliari“ sa dlho vyhrievali na čele tipsportligovej tabuľky, no štyri prehry v sérii ich stáli dve priečky a pred zápasom s „baranmi“ sú na treťom mieste. Okrem výprasku v Bratislave a prehre vo Zvolene zaváhali Košičania prekvapivo aj s najslabším mužstvom súťaže Liptovským Mikulášom a v piatkovom dueli ich dokázala zdolať aj Detva. Najväčšou zbraňou Košíc je ich prvý útok a, predovšetkým, najlepší zakončovateľ celej súťaže Marcel Hasčák, ktorý dokázal streliť v 37 dueloch až 28 gólov a je suverénne najlepším strelcom. Okrem Hasčáka exceluje v košickom drese aj Dávid Skokan, ktorý zas patrí medzi najlepší nahrávačov. Okrem spomínanej dvojice sa na hranici bodu na zápas pohybuje a bývalý hráč Zvolena Michal Chovan.

PREVIEW: HC KOŠICE