PREVIEW: HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY

28.12.2019
Barani sa po vianočnej prestávke vrátili na ľad víťazne proti Budapešti a posledný domáci zápas v roku 2019 odohrajú proti súperovi z Nových Zámkov.

Posledný zápas

Vianočnú prestávku ohraničili Bystričania dvoma víťazstvami, doma proti Nitre a naposledy vo štvrtok proti Budapešti. V hlavnom meste Maďarska mali „barani“ fantastickú vstup do stretnutia, keď už po štyroch minútach viedli 2:0. Po prvej tretine to bolo už 4:1, keď sa okrem Jordana Hickmotta presadila aj nová útočná posila Samuel Mlynarovič. Začiatkom druhého dejstva pridal ešte poistku v podobe piateho gólu Joona Jääskeläinen. V druhej polovici duelu si už Bystričania víťazstvo postrážili a proti „medveďom“ vyhrali 5:2.

Štatistiky

Dvoma výhrami za sebou sme sa dotiahli na druhý Slovan, ktorý naopak prehral tri zápasy v sérii a navyše má o jeden odohraný duel viac. „Baranom“ patrí momentálne v ligovej tabuľke tretia priečka s rovnakým počtom bodov (63) ako majú „belasí“. Banskobystrickí hokejisti sa proti Novým Zámkom predstavia po tretíkrát v sezóne. Vzájomná bilancia je v aktuálnom ročníku vyrovnaná, prvý duel vyhrali pod Urpínom Novozámčania, druhý vzájomný duel ovládli naši hokejisti. V predošlých zápasoch vynikal svojimi výkonmi Joona Jääskeläinen, ktorý strelili v ostatných troch konfrontáciách až päť gólov a aktuálne je tretím najlepšími strelcom súťaže a šiestym najproduktívnejším hráčom. Fínsky útočník zapadol fantasticky do presilovkovej formácie „baranov“, pričom takmer polovicu svojich kanadských bodov získal v početných výhodách. Pozoruhodná je aj jeho štatistika, čo sa týka vylúčení. Napriek tomu, že je Jääskeläinen jedným z najlepšie brániacich útočníkov, v 31 zápasoch bol vylúčený len štyrikrát.

HC Mikron Nové Zámky

Klub z južného Slovenska okupuje pred sobotným zápasom pod Urpínom predposledné miesto ligovej tabuľky. V poslednom zápase dostali výprask od Zvolena, proti ktorému prehrali vysoko 0:6. Nové Zámky majú v závere roka slabšiu formu, z posledných 17 duelov dokázali vyhrať len štyrikrát. Slabinou Novozámčanov je hra v oslabení, v ktorých majú len 73,33 % úspešnosť, čo ich radí suverénne na posledné miesto zo všetkých tímov. Podobne sú na tom aj v presilových hrách, kde sú predposlední. Najväčšou zbraňou zeleno-čiernych je ich prvý útok a najmä krídelná dvojica Tomáš Pospíšil - Václav Stupka patrí medzi najbezpečnejšie v celej súťaži. Spomínaná dvojica sa nastrieľala dohromady až 27 gólov, čo je 35 % z celkového počtu presných zásahov Nových Zámkov.

PREVIEW: HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY