PREVIEW: HC SLOVAN BRATISLAVA

5.12.2019
V piatok pricestuje pod Urpín bratislavský Slovan, ktorý sa po návrate z KHL uchytil v Tipsport lige výborne a aktuálne okupuje prvú priečku tabuľky. Zmeniť to však budú chcieť naši hokejisti, ktorí sú tesne druhí a prípadným víťazstvom nad Slovanom by sa mohli priblížiť samotnému čelu tabuľky.

Okrem výborného náboja a súboja prvého s druhým prinesie piatkový zápas aj viacero zaujímavostí. Tou hlavnou budú unikátne limitované dresy s logom UNICEF, ktoré následne poputujú do dražby. Pri tejto aktivite ďakujeme za pomoc partnerom BDM Group a EverLift. Výťažok z dražby odovzdá hokejový klub dňa 22. 12. 2019, pred domácim stretnutím, Slovenskej nadácii pre UNICEF. Výnimočný náboj duelu dodá aj vzácny hosť, ktorým bude Marek Hamšík. Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie si okrem vhodenia úvodného buly vyskúša aj svoje hokejové zručnosti, keď ho počas druhej prestávky zapojíme do súťaže v streľbe na bránku. A aby toho nebolo málo, v piatok budeme oslavovať aj jedno jubileum. Pre hlavného trénera „baranov“ Dana Cemana bude duel proti Slovanu Bratislava jeho stým na lavičke Banskej Bystrice v rámci Tipsport ligy.

Posledný zápas

Naši hokejisti sa nesú na víťaznej vlne, keď triumfovali v štyroch zápasoch po sebe. V utorkovom dueli privítali pod Urpínom nováčika z Michaloviec. Po dobrom úvode a výkone v prvej tretine sa v tej druhej dostala Dukla späť do hry a nevýrazný výkon „baranov“ podčiarkol gólom na začiatku tretej tretiny Christophe Lalancette, ktorý poslal „líšky“ do vedenia. Bystričania sa však následne do súpera zahryzli a zásluhou dvojgólového Mareka Bartánusa sa im podarilo vyrovnať. O dôležitom triumfe našich hokejistov rozhodol presilovkovým gólom v predĺžení Joona Jääskeläinen.

Štatistiky

S Michalovcami sme síce nezískali plný počet bodov, no strata na vedúci Slovan Bratislava zostala nezmenená, belasí totiž proti Detve získali takisto len 2 body za výhru po samostatných nájazdoch. Stále tak zostávame na druhej priečke, a na Slovan strácame 4 body, pričom „barani“ majú zápas k dobru. Piatkové stretnutie bude okrem súboja prvého mužstva s druhým aj konfrontáciou dvoch najproduktívnejších hráčov Tipsport ligy. Jordon Southorn (10+22) sa dvoma asistenciami proti Michalovciam dotiahol na vedúceho Jindřicha Abdula (15+18) už len na jeden bod a zároveň je s 22 asistenciami najlepším nahrávačom súťaže. Podobný súboj bude aj medzi brankármi, keď náš Tyler Beskorowany je v úspešnosti zákrokov (93,40 %) na štvrtom mieste, tesne za bratislavským Barrym Brustom (93,93 %).

HC Slovan Bratislava

Navrátilec z KHL vstúpil do slovenskej extraligy bravúrnym štýlom a tesne pred polovicou sezóny je na prvom mieste Tipsport ligy. Po dvojnásobnom zaváhaní s Miškovcom a Popradom sa „belasí“ vrátili späť na víťaznú vlnu ničivým debaklom proti Detve, ktorú zdolali 11:0. Z následných dvoch zápasov proti Zvolenu a opäť proti Detve si však už plný bodový zisk neodniesli. Slovan je s 94 strelenými gólmi najofenzívnejším celkom v lige a na súperových brankárov vystrelili už 932 pukov, čo je suverénne najviac zo všetkých tímov. „Belasí“ majú aj jednu z najlepších defenzív či brankárskych dvojíc. Ich slabinou sú presilové hry, horšie v početnej výhode si počínajú už len posledné dve mužstvá súťaže - Nové Zámky a Liptovský Mikuláš. Pozor si budú musieť dávať aj na vylúčenia, pretože Slovanisti patria medzi najvylučovanejšie tímy Tipsport ligy.

PREVIEW: HC SLOVAN BRATISLAVA