Rozhovor s brankárom Tylerom Beskorowanym

10.9.2019
Prišiel, odchytal ešte len niekoľko zápasov a získal si srdcia fanúšikov. Obľúbenosť brankára Beskorowaneho raketovo vzrástla najmä po nedávnych domácich zápasoch Ligy Majstrov a zdá sa, že aj Tyler si už stihol obľúbiť ľudí v Banskej Bystrici. Večne pohodovo naladeného brankára sme zastihli po jednom z tréningov a prezradil nám vďaka čomu sa cíti v novom pôsobisku tak dobre.

Ako by si zhodnotil prvých 5 týždňov v našom tíme?
Zatiaľ je všetko v pohode, nemôžem sa na nič sťažovať. Každý sa ku mne správa milo. Je to ako keby som tu pôsobil už aspoň päť rokov. Bolo to veľmi vrúcne prijatie od ľudí z najvyšších sfér klubu, cez trénerov, hráčov a každého okolo tímu.

Na ľade aj mimo neho pôsobíš mimoriadne pokojne, si taký aj v súkromí? Ako by si sa opísal fanúšikom?
Som taký uvoľnenejší typ človeka, nerozhádže ma len tak hocičo. Nestresujem sa pre veci. Robím šport, ktorý mám rád a byť s chlapcami na ľade je zábava. Koniec koncov, je to hra a je to hra, ktorú zbožňujem.

Čo hovoríš na chlapcov v kabíne, aký ste kolektív?
Sme skupina hráčov, ktorá drží pohromade. Môžete sa tu pokojne porozprávať s kýmkoľvek, s každým som si blízky. Samozrejme, môže sa stať, že niekto nerozpráva práve najlepšie anglicky. Našťastie je po ruke vždy niekto, kto to preloží a zábava môže pokračovať.

Čo hovoríš na fanúšikov? Proti Mníchovu a Färjestadu aj napriek o niečo menšej návšteve vytvorili skvelú kulisu a viackrát skandovali “Besko, Besko”. Uvedomuješ si to počas stretnutia?
Ťažko to nevnímať, sú poriadne hluční, to sa musí nechať. Budeme ich potrebovať doma aj vonku, počul som, že je v lige niekoľko arén, kde je tiež poriadny hluk. Vždy to však dokáže poriadne povzbudiť, keď počujem ako skandujú moje meno alebo trebárs po góloch, ktoré dáme. Celé mužstvo z toho čerpá energiu a pomáha nam to v každom zápase.

A čo hovoríš na pozápasové ďakovačky?
Teší ma to, je to sranda. Niečo podobné som zažíval aj minulú sezónu v Belfaste, takže pre mňa je to teraz o to jednoduchšie. Fanúšikovia sú skvelí.

Ako najradšej zvykneš tráviť čas v Banskej Bystrici a ktoré miesta si si stihol obľúbiť?
Počas leta sme viackrát navštívili v okolí to, čo vy voláte jazerá, podľa mňa sú to skôr také vodné nádrže (úsmev). Takže chodil som plávať, nejaký čas strávim v obchodných centrách alebo v centre mesta, občas nejaké to pivo na terasách s chlapcami. Veľa relaxujem, sezóna bude totižto dlhá. Musíme využiť každé voľno a užiť si ten čas, aby sme to potom dokázali naplno zúžitkovať na ľade.

Baví ťa sledovať hokej vo voľnom čase, alebo si skôr typ, že potrebuješ od hokeja vypnúť?
No, je to občas ťažké. Radšej sledujem skôr iné športy, napríklad baseball, futbal, golf a basketbal. Pravdou je, že občas si pozriem nejaký zápas, hlavne keď hrá niekto koho napríklad poznám ešte z dávnejších čias.

Rozhovor s brankárom Tylerom BeskorowanymRozhovor s brankárom Tylerom BeskorowanymRozhovor s brankárom Tylerom Beskorowanym