Tesné víťazstvo proti N. Zámkom zariadil Kafka

28.12.2016
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – HC Nové Zámky 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 37. Hickmott (Trukhno, Buc), 48. Kafka (Lunter, Wishart) – 26. Paulovič

Vylúčenia na 2 min.: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Miroslav Štefík, Miroslav Valach – Miroslav Kollár, Peter Rojík, 2 712 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Maione, Wishart, Luža, Matushkin, Ďatelinka, Cebák, Ťavoda – Hickmott, Trukhno, Buc – Kafka, Bortňák, Lunter – Matoušek, Zigo, Lamper – Tománek, Češík, Belluš – Róth
HC Nové Zámky: J. Chovan – Sandgren, Čížek, Drtina, Cardwell, Makinen, M. Chovan, Maier, Lelkeš – Čaládi, Brabenec, Bahenský – Saarinen, Hudec, Tibenský – Fábry, Kytnár, Paulovič – Rehák, Pitule, Lavrovs

V prvej tretine sa hral 'sviatočný' hokej s množstvom nepresností bez patričného dôrazu. Chýbali vyložené šance. Hostia pohrozili v presilovke, no Bahenský z dvoch metrov nemal presnú mušku. Na opačnej strane sa taktiež v početnej výhode nepresadil voľný Buc pri ľavej žrdi. Inak toho diváci veľa nevideli, o niečo viac z hry mali domáci, no recept na Chovana nenašli z dobrých pozícii Hickmott, Bortňák a ani faulovaný Matoušek.

Ani v strednom dejstve sa obraz z prvej časti príliš nezmenil. Pribudli iba góly. Do vedenia išli Nové Zámky. Bystričan Maione zachytil vysoký puk rukou, dával si ho na čepeľ, čo vystihol Paulovič, rútil sa tak sám na brankára Košarišťana a prekonal ho – 0:1. Líder súťaže následne zapol na vyššie obrátky, ale stále produkoval príliš veľa nepresností. Dobrú možnosť mal Lunter v medzikruží, Chovan bol proti. V 36. minúte voľný Hickmott nenamieril presne, no o pár sekúnd si to vynahradil. Najprv poslal ideálnu prihrávku Truchnovi, ktorý neuspel, no z dorážky sa kanadský hokejista v drese 'baranov' presadil a vyrovnal na 1:1.

V tretej tretine sa hralo živšie, najprv Maione zblízka neuspel, na opačnej strane po zaváhaní Košarišťana za bránkou neposlal puk medzi opustené žrde Tibenský. Skóre sa napokon zmenilo v 48. minúte po dravom prieniku Wisharta a úspešnej dorážke Kafku – 2:1. Vyrovnať mohli Zámky v 56. minúte po akcii Čaládiho, no Bahenskému nesadol ideálne puk na hokejku. Ponuku na 3:1 odmietol Hickmott, keď sám pred Chovanom mieril vedľa. V závere hrali hostia v oslabení, takže dráma sa nekonala.

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Narazili sme na húževnatého súpera. V poslednom čase mal dobré výsledky a svojou hrou to na našom ľade potvrdil. Nevyšiel nám tento zápas ideálne, pohyb nebol podľa našich predstáv a chceli sme aj viac strieľať na bránku. Napokon takou húževnatosťou sme duel priklonili na našu stranu. Iba dobré mužstvo, keď sa mu nedarí, dokáže zápas vyhrať. Plný štadión nás hnal, no nie vždy zápasy vyjdú. Preto si cením, že sme najmä bojovnosťou a zarputilosťou dokázali strhnúť stretnutie na našu stranu."

Štefan Mikeš (N. Zámky): "Sme spokojní s tým, čo sme predviedli na ľade. Bol to dobrý zápas, dosť fyzický, veľa súbojov dohrávaných, dobre organizovaná obrana na oboch stranách. Dlho sme vzdorovali, dokonca viedli, ale dostali sme dva góly z dorážok, ktoré dal súper zo silnej vôle. Ak by sme boli dôraznejší a odvážnejší smerom dopredu, mohli sme pridať o gól navyše. Ukázali sme však potenciál, predsa len nás delí od Bystričanov veľa priečok, ale ak budú moji zverenci takto hrať, dokážeme do budúcna duel zdramatizovať viac."
autor: TASR

Rozhovory po 33. kole (HC ´05 iClinic - HC N. Zámky)