Týždeň v mládežníckych zápasoch (11.11. - 17.11.)

20.11.2017

Juniori (Extraliga juniorov)

Najstarší juniorský výber sa hneď dvakrát v rozmedzí dvoch dní predstavil na ľade rivala zo Zvolena a bol to pomerne úspešný dvojzápas, pretože zverenci Norberta Javorčíka v ňom získali štyri body. Prvý za prehru po predĺžení, následné tri za víťazstvo 3:2, o ktorom v závere rozhodol Lunter.

HKM Zvolen - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:2pp ( 1:2, 0:0, 1:0 - 1:0 )

Góly: 13. Ondris (Halama, Priatka), 52. Trnka, 64. Kelemen (Stena, Trnka) - 5. Németh (Rybár, Zubek), 8. Zubek (Melicher, Rybár)

HKM Zvolen - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:3 ( 1:1, 1:1, 0:1 )

Góly: 2. Ondris (Kelemen, Priatka), 33. Stena (Dubina, Lunter) - 18. Giertl (Hudec, Lunter), 24. Majerík (Lunter, Kobolka), 56. Lunter (Giertl, Petrinec)

Kadeti (Liga kadetov)

Dve stretnutia mali na programe najstarší žiaci. Bohužiaľ, vyhrať sa im podarilo len v jednom prípade, doma s Popradom. O troch bodoch rozhodli v poslednej tretine, základ však položili v tej prvej. Na ľade Žiliny to ale nevyšlo, pretože domáci si vždy držali súpera na rozdiel minimálne jedného gólu. Nakoniec sa tešili z výhry 6:3.

MsHK Žilina - HC '05 iClinic Banská Bystrica 6:3 ( 2:0, 2:2, 2:1 )

Góly: 14. Ščasník (Jendroľ), 19. Jendroľ (Myšiak, Ščasník), 25. Pleva (Grbál, Ščasník), 30. Gašpierik (Slaninka, Synák), 60. Ščasník (Jendroľ, Hrubo), 60. Michalík - 23. R. Brodňanský (Fungáč, Poláčik), 36. Fungáč, 56. Bočkaj (Jamrich, Živický)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Poprad 4:2 ( 2:0, 0:1, 2:1 )

Góly: 18. Rákoš, 18. Legiň (Živický, Forgáč), 42. Fungáč (R. Brodňanský), 57. Pisarovič (Rákoš, A. Brodňanský) - 25. Pokorný (Šotek, Suchý), 59. Stanček (Dlugoš)

8. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Už v druhej minúty Banskobystričania proti Žiline inkasovali a aj keď dokázali vyrovnať, tak v ďalšom priebehu sa už na „vlkov“ dotiahnuť nedokázali. Prehrali 2:4.

MsHK Žilina - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:2 ( 2:1, 2:1, 0:0 )

Góly: 2. Synák (Masaryk), 14. Cvacho (Masaryk), 22. Štefánik (Kubala), 36. Tretinár (Olbert) - 11. Mičko, 24. Živický (Mičko, Babušák)

7. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Ďalšie výberu už ale proti Žilinčanom zvíťazili. Jeden dokonca na ľade protivníka a to dosť jednoznačným spôsobom. Všetky tri tretiny sa stali korisťou „baranov“. Víťazný gól strelil dvojgólový Šuchaň.

MsHK Žilina - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:6 ( 0:2, 1:2, 1:2 )

Góly: 26. Srba (Kleja, Ako), 57. Kleja (Ako) - 7. Jedliček (Berák), 20. Šuchaň (Jedliček), 25. Šuchaň (Jedliček, Tsyban), 38. Styk, 41. Hudec, 44. Baksa (Styk)

6. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Darilo sa taktiež mladším žiakom. Oba výbery sa predstavili doma, ten starší strelil päť gólov, dva z nich strelil Tomka, ktorý si zároveň na konci úvodného dejstva pripísal aj víťazný presný zásah.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MsHK Žilina 5:2 ( 2:0, 1:1, 2:1 )

Góly: 10. Donovalová (Zrak, Valent), 16. Zrak, 39. Tomka, 49. Tomka (Škamla), 59. Valent

5. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Najpestrejšie to však bolo pri najmladšej kategórii, nakoľko tu padlo až štrnásť gólov, z toho desať strelili hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Tí vyhrali prvú tretinu a presvedčivo zápas ukončili v poslednej. Žiak strelil jeden gól, na ďalších päť prihrával.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MsHK Žilina 10:4 ( 3:1, 2:2, 5:1 )

Góly: 1. S. Plančár (Žiak), 6. Náčin (Žiak), 17. Žiak, 28. S. Plančár (Jančovič), 29. Jančovič (Žiak, S. Plančár), 44. Jančovič (Žiak, S. Plančár), 45. Jančovič (Žiak), 47. Mi. Čunderlík (M. Plančár, Kúdelka), 48. Kukoľ (Uhliar, Náčin), 58. S, Plančár