Týždeň v mládežníckych zápasoch (16.9. – 22.9.)

24.9.2017
Juniori (Extraliga juniorov)

Zverencom Norberta Javorčíka sa darilo veľmi dobre. V oboch odohraných zápasoch dokázali zvíťaziť. Najskôr po nájazdoch proti MHK 32 Liptovský Mikuláš, kedy rozhodol Kobolka a potom v riadnom hracom čase. Poprad zdolali rozdielom troch presných zásahov. Dvakrát sa presadil Matoušek.

HC '05 Banská Bystrica - MHK 32 L. Mikuláš 2:1 s. n. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 51. Suľovský (Petrinec), rozhodujúci SN premenil Kobolka - 22. Nechaj (Nemec)

HC '05 Banská Bystrica - HK Poprad 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Góly: 5. Sojka (Sarvaš), 12. Matoušek, 14. Chamula (Šebest, Hudec), 44. Majerík (Chamula, Hudec), 54. Matoušek (Bodnár) - 8. Panáček (Nespala, Pjecha), 51. Panáček (Pjecha, Bukovina)

Dorast (Extraliga dorastencov)

Dorastenci s predošlým týždňom veľmi spokojní byť nemôžu. Stretli sa síce s rovnakými súpermi, ako ich starší kolegovia, ale s oboma hrali na ľade súpera a prehrali veľmi tesným spôsobom. Ako stretnutie s Liptovským Mikulášom, tak aj proti Popradu chýbal na vyrovnanie jeden jediný presný zásah.

MHk 32 L. Mikuláš - HC '05 Banská Bystrica 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 13. Sleziak (Michalík), 37. Fekete (Droppa, Nemec) - 56. Ganz (Kraut, Pisarovič)

HK Poprad - HC '05 Banská Bystrica 6:5 (1:3, 2:1, 3:1)

Góly: 9. Vernarec (Jevoš, Philippov), 24. Hohol, 40. Philippov (Valigura), 51. Dzivjak (Valigura), 55. Jevoš (Valigura), 57. Božoň (Valigura, Jevoš) - 6. P. Petrík (Kreutz), 13. Pisarovič (Kristály, Kraut), 14. Jamrich (Kreutz), 31. P. Petrík (Jamrich, Kreutz), 52. Kraut (Pisarovič)

9. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Najstarší žiaci si doma neviedli podľa predstáv a so súperom z východu republiky prehrali až o osem gólov. Po prvej tretine to ešte nevyzeralo tak zle a kvázi ani po druhej, ale domácich zlomilo päť gólov Košičanov v poslednom dejstve.

HC '05 Banská Bystrica - HC Košice 2:10 (0:2, 2:3, 0:5)

Góly: 24. Orlíček, 40. Eliaš (Timko, Živický) - 13. Kaža (Demek, Kupčo), 20. Vaculik (Faith), 31. Slafkovský (Beluško), 37. Vaculik (Faith, Beluško), 39. Vaculik (Faith, Beluško), 45. Beluško (Vaculik, Faith), 47. Faith (Beluško), 52. Slafkovský (Faith), 54. Jurčo (Novota), 59. Slafkovský (Adzima, Novák)

8. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Všetky štyri zvyšné kategórie sa stretli so Žilinou, ale iba dve vyhrali. Najlepšie sa darilo zverencom Jána Šimčíka, ktorí súperovi strelili až sedem gólov. Dvakrát sa presadil Živický, ktorý pridal aj dve asistencie.

HC '05 Banská Bystrica - MsHK Žilina 7:2 (1:2, 2:0, 4:0)

Góly: 1. Živický (Škamla), 34. Bočkaj (Babušák, Bais), 37. Eliaš, 44. Mičko (Živický), 48. Kanoš (Živický), 53. Živický (Bais), 58. Fartel (Bočkaj) - 17. Staríček (Pálfy), 19. Synák (Kubala)

7. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Mladí Banskobystričania zapli až v poslednej tretine a to bolo neskoro, pretože v tom čase „vlci“ vyhrávali 4:0. Góly Styka s Baksom teda prehru odvrátiť nedokázali.

HC '05 Banská Bystrica - MsHK Žilina 2:4 (0:2, 0:1, 2:1 )

Góly: 47. Styk (Berák), 48. Baksa (Halabuk, Šuchaň) - 6. Sluka (Holeša), 7. Tretinár (Kuriak, Kopásek), 32. Sluka, 45. Lašš (Šmárik)

6. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Cenné tri body spod Dubňa priviezol tréner Pavol Babic a jeho zverenci, ktorí gro výhry položili v prvej tretine dvomi gólmi. Po bezgólovom druhom dejstve v závere pečatil Tomka.

MsHK Žilina - HC '05 Banská Bystrica 1:3 1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 9. Vyhnička, 10. Sedliačik (Fák, Beňáková), 60. Tomka

5. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

A nakoniec najmladší výber, ktorý bol v akcii. Po bezgólovej prvej časti hry sa strelecké preteky spustili v prostrednom dejstve. To síce hostia vyhrali o dva góly, lenže tretiu tretinu si nepostrážili a súperovi dovolili skórovať až štyrikrát, čo Banskú Bystricu stálo lepší výsledok.

MsHK Žilina - HC '05 Banská Bystrica 5:4 (0:0, 1:3, 4:1)

Góly: 28. Mi. Čunderlík (Náčin), 34. S. Plančár, 39. Jonás (Plančár), 52. Mi. Čunderlík (Záhora)