Týždeň v mládežníckych zápasoch (30.9-6.10)

6.10.2017
Juniori (Extraliga juniorov)

Juniori sa predstavili na ľade silného Slovanu Bratislava, ktorému nedokázali streliť ani jeden gól, ale zverenci Norberta Javorčíka si chuť napravili v stretnutí proti mladíkom zo Skalice. Gólman Gajan udržal čisté konto a jeho ofenzívnejší spoluhráči sa presadili trikrát.

HC Slovan Bratislava - HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Góly: 11. Ševčík (Baranov, Matuška), 13. Ledenev (Puš, Boldižár), 32. Baranov (Verbický, Ševčík), 33. Vavrušek (Trnavský, Bobál), 38. Verbický (Ševčík, Baranov)

MHKM Skalica - HC '05 iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 23. Matoušek (Németh, Suľovský), 35. Giertl (Sojka), 55. Chamula (Suľovský, Németh)

Dorast (Extraliga dorastencov)

Dorastenci hrali oba svoje zápasy doma proti tímom z východu republiky. V tesnom stretnutí najprv nestačili na Michalovce. Kraut otvoril skóre, no súper ho tromi presnými zásahmi otočil. Šimko na konci druhej tretiny iba skorigoval. Proti Košiciam to ale bola iná pesnička. Banskobystričania viedli dostatočným náskokom, keď sa prvýkrát presadili hostia. Prvá a druhá časť stretnutia položili gro výhry 7:4.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Mládež Michalovce 2:3 ( 1:1, 1:2, 0:0 )

Góly: 2. Kraut (Pisarovič, Kristály), 37. Šimko (Pecník) - 12. Havrilko (Tomaško), 30. Béreš (Kmec, Ragan), 35. Ragan (Béreš)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 7:4 ( 4:2, 2:0, 1:2 )

Góly: 4. Vargaeštók (Sedlár, Lopejský), 7. Vargaeštók (Sedlár, Kucej), 12. Pisarovič (Kristály), 16. Eibner (P. Petrík, Pinka), 29. Pisarovič (Kraut, Kristály), 30. Jamrich (Matúch, Kucej), 55. Sedlár (Jamrich, Pinka) - 16. Eliaš (Nagy, Kiss), 20. Eliaš (Markuš, Kiss), 42. Lukáčik (Frič), 48. Gučik (Faith, Soľar)

9. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Najstarší žiaci čelili trenčianskej Dukle a bola z toho nešťastná prehra. Hostia sa presadili už v prvej minúte, do konca úvodnej tretiny viedli o tri góly. Náš jediný presný zásah vsietil Legiň.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - Dukla Trenčín 1:5 ( 0:3, 1:2, 0:0 )

Góly: 32. Legiň (A. Brodňanský, Orlíček) - 1. Vaňo (Bečár, Krajčovič), 3. Blicha (Stránský, Braun), 7. Stránský (Pavlovič, Smolka), 22. Zemko (Bárdoš, Hagara), 34. Migila (Krajčovič, Vaňo)

8. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Ďalšie štyri juniorské kategórie sa postavili proti súperom z Martina a zaujímavé je, že vždy sa tešili hostia. Ani dva góly Živického nestačili na body pre zverencov Petra Zlevského. Po prvej tretine to vyzeralo nádejne, v druhej a tretej mladíci o víťazstvo prišli.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MHA Martin 2:5 ( 2:0, 0:3, 0:2 )

Góly: 16. Živický, 18. Živický (Eliaš) - 21. Bohunčák (Sever, Ivan), 22. Smolka (Kubík, Nátny), 26. Nátny, 44. Sever (Nátny), 47. Sever (Ivan, Bohunčák)

7. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Aj v tomto stretnutí išli do vedenia ako prví „barani“. Už v štvrtej minúte sa presadil Halabuk, avšak krátko na to vyrovnával Mišík a o výhre MHA Martin rozhodol záver, kedy sa súper trafil hneď dvakrát.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MHA Martin 1:3 ( 1:1, 0:0, 0:2 )

Góly: 4. Halabuk (Šuchaň, Hudec) - 6. Mišík (Chrastina, Kosturský), 54. Pekarčík (Pažický, Stahoň), 60. Pažický

6. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Prechádzame na príjemnejšie výsledky. Až deväť gólov nasúkali súperovi z Turca chlapci, ktorých má na starosti Pavol Babic. Darilo sa hlavne Dominikovi Valentovi. Ten dal tri góly a na dva prihral.

MHA Martin - HC '05 iClinic Banská Bystrica 6:9 ( 1:1, 2:4, 3:4 )

Góly: 9. Tomka (Babčan, Rusko), 27. Ondrejka (Fák), 30. Babčan (Valent), 35. Ondrejka (Rusko), 37. Valent (Babčan, Tomka), 41. Valent (Tomka), 42. Šťavina (Fák, Ondrejka), 58. Tomka (Valent, Zrak), 60. Valent

5. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Len o jeden presný zásah menej strelila najmladšia kategória, ktorá mala za posledný týždeň na pláne majstrovský zápas. Odviazal sa hlavne Samuel Plančár, ktorý dal až šesť gólov. Ďalšie dva pridal Michal Čunderlík, takže do čierneho triafala iba táto dvojica.

MHA Martin - HC '05 iClinic Banská Bystrica 6:8 ( 1:4, 3:1, 2:3 )

Góly: 1. Mi. Čunderlík, 16. S. Plančár, 20. S. Plančár (Oboril, Uhliar), 20. S. Plančár (Mi. Čunderlík), 29. S. Plančár, 48. S. Plančár (Jonás), 55. S. Plančár, 58. Mi. Čunderlík (Babčan, Oboril)