Týždeň v mládežníckych zápasoch (8.1. - 14.1.)

17.1.2018
Juniori (Extraliga juniorov)

Juniori sa predstavili v stretnutiach proti dvom veľmi silným súperom a obstáli dosť dobre, pretože zo šiestich možných bodov získali až štyri. Prvý pri prehre po nájazdoch s Nitrou. Banskobystričania prehrávali už 2:0,ale stretnutie vyrovnali. Následne zvíťazili v Trenčíne, pretože protivníkovi nikdy nedovolili aby viedol a sami si duel postrážili.

MMHK Nitra - HC '05 Banská Bystrica 3:2sn ( 1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0 )

Góly: 16. Vaňo (Adamovič, Hvizdoš), 29. Matejovič (Hvizdoš), rozhodujúci SN Kollár - 52. Sojka, 57. Andrisík (Sojka, Németh)

Dukla Trenčín - HC '05 Banská Bystrica 3:6 ( 0:1, 1:3, 2:2 )

Góly: 40. Ďurkech (Okuliar, Smolka), 44. Smolka (Okuliar), 57. Kukuča (Jakubec, Škvarka) - 11. Sojka (Kobolka), 22. Andrisík (Németh, Hudec), 34. Petrinec (Andrisík, Sojka), 40. Andrisík (Sojka, Németh), 56. Giertl (Lunter, Pastucha), 59. Lunter

Dorast (Extraliga dorastencov)

Dorastenci nastúpili proti rovnakým súperom, ako starší výber. V domácom stretnutí s Nitrou ale prišla porážka, ktorá sa začala rodiť už v prvej tretine. Dukla však padla aj v dorasteneckej kategórii, tentoraz tesne 3:2. O víťazstve rozhodli „barani“ dvomi gólmi v záverečných minútach.

HC '05 Banská Bystrica - MMHK Nitra 2:5 ( 0:2, 2:1, 0:2 )

Góly: 23. Kraut (Sarvaš), 36. Kristály (Hudák, P. Petrík) - 11. Jandák (Beržinec), 13. Štefanka (Kováč, Farský), 22. Štefanka, 43. Kováč, 51. Jandák (Švajlen)

HC '05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 3:2 ( 0:1, 1:0, 2:1 )

Góly: 36. Pisarovič (Mitter, Sedlár), 55. Vargaeštók (Kristály, Sedlár), 56. Slameň (Sarvaš, Šimko) - 15. Wachal (Pisch, Maniaček), 41. Honeček (Chromiak, Korbel)

Kadeti (Liga kadetov)

Domáci dvojzápas s Púchovom síce nepriniesol nejako extra veľa gólov, ale ako sa hovorí, „účel svätí prostriedky“, a tak potešili aj dve výhry o dva góly. V druhom dueli sa hattrickom blysol Jamrich.

HC '05 Banská Bystrica - MŠK Púchov 2:0 ( 1:0, 0:0, 1:0 )

Góly: 20. Živický (Jamrich, A. Brodňanský), 45. Eliaš (Pisarovič, Vongrej)

HC '05 Banská Bystrica - MŠK Púchov 4:2 ( 1:0, 0:1, 3:1 )

Góly: 2. Jamrich (Živický), 42. Jamrich (Živický, Krnáč), 51. A. Brodňanský (Jamrich, Krnáč), 60. Jamrich (Živický) - 29. Dudáš (Kuriš, Urban), 54. Rusnák (Virga)

8. ŠHT (I. liga starších žiakov)

S tímom z Liptovského Mikuláša sa stretli štyri najmladšie kategórie, ktoré boli v akcii. Len starší žiaci nedokázali získať čo i len bod, pretože v prestrelke ťahali za kratší koniec. Napínavá bola hlavne tretia tretina.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC '05 Banská Bystrica 5:4 ( 0:0, 2:0, 3:4 )

Góly: 35. Nehilová (Krendželák), 35. Stašiniak (Maliňák), 44. Stašiniak (Maliňák, Petho), 49. Nehilová (Uhliar, Dlugolinský), 54. Uhliar - 42. Mičko, 48. Fartel (Babušák), 56. Bočkaj (Bais, Mičko), 57. Bais (Bočkaj)

7. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Na Liptove sa po prvej tretine síce tešili domáci, no v druhom dejstve prišlo vyrovnanie a dva góly Styka v poslednej časti hry rozhodli o našom víťazstve. Šuchaň už len upravil konečné skóre.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC '05 Banská Bystrica 1:4 ( 1:0, 0:1, 0:3 )

Góly: 10. Cibuľa (Kubáň, Rak) - 29. Berák (Jedliček), 51. Styk (Petrovič), 58. Styk (Petrovič), 60. Šuchaň (Styk)

6. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Skutočná prestrelka to bola v kategórii mladších žiakov, kde padlo až pätnásť gólov, z toho deväť do siete banskobystrického súpera. O tretinu z nich sa postaral Valent, autor hattricku. Výhra sa začala rodiť od začiatku stretnutia, veď úvodný gól padol v prvej minúte.

HC '05 Banská Bystrica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 9:6 ( 4:2, 2:1, 3:3 )

Góly: 1. Sedliačik (Lehocký), 12. Škamla, 13. Fák (Šťavina, Mišanko), 15. Valent, 26. Valent (Tomka), 37. Tomka (Škamla), 44. Fák (Kálus), 48. Valent (Tomka), 49. Kováč (Šťavina, Ondrejka)

5. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Najmladšia kategória si poriadne zastrieľala a súperovi nasúkala až tucet gólov. Po prvej divokej tretine to bolo 5:4, čiže stále otvorená partia, no až šesť gólov v druhom dejstve rozhodli o všetkom. Michal Čunderlík sa trafil päťkrát a pridal dve asistencie.

HC '05 Banská Bystrica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 12:5 ( 5:4, 6:0, 1:1 )

Góly: 2. S. Plančár, 4. Oboril (Mi. Čunderlík), 10. Šuna (Koštial), 10. Mi. Čunderlík (Žiak), 20. Žiak (Mi. Čunderlík), 22. Mi. Čunderlík, 22. S. Plančár, 26. Mi. Čunderlík, 34. Mi. Čunderlík, 37. Jonás (Šuna), 38. Mi. Čunderlík (Žiak), 44. Jonás (Jančovič)