Týždenné preview 13: O potvrdenie vzájomnej bilancie s Nitrou a Miškolcom, poraziť chceme už aj Detvu

3.12.2018
Prvý kompletný decembrový týždeň je práve týždňom pred reprezentačnou prestávkou a Banskobystričania zároveň chcú pokračovať na vlne siedmich víťazstiev v rade. Čakajú nás Nitra, Detva a Miškolc.

V utorok sa predstavíme proti HK Nitra. Tento zápas je preložený z minulej nedele, kedy sa u nás nehralo. Jedenásť. Presne toľko stretnutí po sebe sme dokázali poraziť Nitru, nášho posledných niekoľko sezón tradičného súpera, nakoľko sa pravidelne stretávame v play-off. Ak sa pozrieme do štatistík ešte o niečo hlbšie, tak zistíme, že z posledných dvadsaťjeden vzájomných meraní síl sa „barani“ tešili až osemnásťkrát. V tejto sezóne sme „Corgoňov“ porazili doma 6:5 a von 3:2.

V piatok sa predstavíme doma proti Detve, ktorá nás v tomto ročníku dvakrát zdolala, keďže doma, aj keď sme vyhrávali 2:0, tak sme prehrali 2:3 gólom Hraška v poslednej sekundu predĺženia a pod Poľanou sa zas súper tešil z výsledku 2:1, o ktorom rozhodol náš útočník Matej Giľák. Ten v Detve hosťuje.

DVTK Jegesmedvék Miškolc je maďarský nováčik a ďalší tím, s ktorým máme pozitívnu bilanciu. U našich južných susedov síce Somogyi otvoril skóre, avšak potom prišla barania smršť, postupne sa presadili Asselin, Ďatelinka, Tőrők, Faille a Marshall. Vas už iba znížil na konečných 5:2. Doma to až také jednoznačné nebolo. Sýkora a Higgs nás poslali do vedenia, Kulmala znížil, všetko však poistil v závere Kabáč.

Matej Kubove

Týždenné preview 13: O potvrdenie vzájomnej bilancie s Nitrou a Miškolcom, poraziť chceme už aj Detvu