Týždenný sumár diania v HC ´05 iClinic Banská Bystrica (20.8. – 26.8.)

27.8.2018
Počas sezóny vám budeme pravidelne každý pondelok prinášať súhrn z diania v našom klube HC ´05 iClinic Banská Bystrica.

Týždeň od pondelka 20.8. do nedele 26.8. začal príchodom zatiaľ najnovšej posily v klube spod Urpína, ktorou sa stal útočník Andrej Šťastný. Ten posledných šesť rokov odohral za HC Slovan Bratislava v KHL. V novom pôsobisku debutoval práve proti bývalému zamestnávateľovi v prípravnom zápase. Zaznamenal jednu asistenciu.

Pondelkový večer zároveň priniesol predposledný prípravný zápas zverencov Dana Cemana. Na domácom ľade sme nestačili na Viedeň Capitals. Góly Ziga s Asselinom nestačili, pretože pri debute brankára Samuela Baroša rozhodol v poslednej sekunde predĺženia Davis. Hostia vyhrali 3:2.

V stredu ráno prebehlo fotenie našich hráčov. Pán fotograf Bagačka zhotovil fotky pre potreby klubu a teda aj na našu stránku, ale aj pre účely Ligy majstrov. Krátko poobede potom šestica „baranov“, menovite Eric Faille, Gilbert Gabor, Guillaume Asselin, Michal Kabáč, Oliver Košecký a Alex Tamáši, rozdávali autogramy a fotili sa s fanúšikmi na plážovom kúpalisku.

Vrcholom týždňa však bol piatok večer, kedy sa s kariérou rozlúčil Michal Handzuš. Emotívne momenty prežívali spolu s ním fanúšikovia na vypredanom štadióne, ako aj bývalí tréneri, spoluhráči z národného tímu či vedenia klubu. Všetko prebehlo pred štartom nášho posledného prípravného stretnutia proti Slovanu Bratislava.

To zverenci Dana Cemana vyhrali a nadviazali tak na víťazstvo spred roka, kedy sme tiež nad Slovanom uspeli. Vtedy to bolo 5:2, tentoraz 4:3. Dva góly vsietil Guillaume Asselin, po jednom Róbert Varga a kapitán Tomáš Surový, ktorý sa postaral aj o víťazný zásah.

Matej Kubove

Týždenný sumár diania v HC ´05 iClinic Banská Bystrica (20.8. – 26.8.)