Týždenný sumár diania v HC ´05 iClinic Banská Bystrica (27.8. – 2.9.)

3.9.2018
Počas sezóny vám budeme pravidelne každý pondelok prinášať súhrn z diania v našom klube HC ´05 iClinic Banská Bystrica.

Prelom augusta a septembra privial do Banskej Bystrice po roku znova silné európske tímy v rámci skupinovej fázy Ligy majstrov, kde sme sa kvalifikovali ziskom posledného ligového titulu. V sezóne 2017/18 sme v CHL v konkurencii Tappary Tampere, Wolfsburgu Grizzlys a Red Bullu Salzburg nepostúpili zo skupiny.

Tohtosezónne zápolenia sme začali doma proti úradujúcemu víťazovi tejto súťaže, ktorým je JYP Jyväskylä. Fínsky tím ukázal svoju extratriedu a z Banskej Bystrice si zobral všetky tri body. Na úvodný zásah hostí dokázal ešte odpovedať Ján Sýkora, následne padlo päť gólov už iba za Stephona Williamsa.

Prehru sme odčinili o dva dni, keďže zverenci Dana Cemana v sobotu proti Luganu prečkali úvodných pár nie dobrých minút. Asselin sa presadil v závere prvej tretiny a aj keď Hoffman vyrovnal, tak dvojgólový Zigo a Marshall s Faillem zariadili výhru 5:2. S tromi bodmi po dvoch kolách sú hráči HC ´05 iClinic Banská Bystrica spokojní.