V Plzni sme prišli o šancu na postup zo skupiny, no Ceman sršal hrdosťou: „Bojovali sme až do konca“

10.10.2018
Hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa so šancou postúpiť zo základnej skupiny Ligy majstrov predstavili na ľade Plzne, kde sme cestovali už v pondelok, aby boli hráči na utorkový zápas v poriadku a fit.

Banskobystričania síce nastúpili v oklieštenej zostave, keďže na súpiske chýbali opory ako Surový, Šťastný, Faille, Zigo, Higgs, Sloboda, Marshall či Biro, ale na výkone to poznať nebolo. Samotné stretnutie začali „barani“ veľmi dobre, do vedenia ich poslal Róbert Varga, no súper tromi gólmi skóre otočil. V ďalšom priebehu hry to bol vyrovnaný hokej z oboch strán, my sme ale naďalej ťahali za kratšiu stranu povrazu, keďže súper bol o gól alebo o dva napred. Napriek konečnej prehre tréner Dan Ceman aj celá kabína sršali pozitívnou energiou: „V Plzni sme odohrali dobrý zápas, aj keď bol na môj vkus divoký, keďže obom tímom chýbali kľúčoví hráči. Tí čo nastúpili sa veľmi snažili. Chceli nahradiť chýbajúcich spoluhráčov. Plzeň zvíťazila hlavne vďaka využitým dvom presilovkám,“ povedal náš tréner Dan Ceman: „Som hrdý na svojich zverencov, že ani za nepriaznivého stavu nezložili zbrane a bojovali,“ doplnil Kanaďan.

Ten musel kvôli chýbajúcim hráčom postaviť na ľad niekoľko mladíkov. V obrane dostali šancu Martin Kupec aj Félix Petrinec, v útoku zas Ján Sarvaš a Matúš Bodnár. Ich energický prejav sa na výkone zapísal podstatným dielom: „Nedávalo zmysel, aby som viezol zranených hráčov do Plzne cestou autobusom 18 hodín tam i naspäť. Nastúpiť museli iba zdraví hokejisti, ktorí chceli dôstojne reprezentovať klub. Zápas určite nepodcenili,“ nechal sa počuť Ceman.

Oporou v bráne bol Samuel Baroš. Ten síce inkasoval šesť gólov, od niekoľkých ďalších skvelými zákrokmi spoluhráčov ubránil: „Hrali sme veľmi obetavo, čo sa nám vyplatilo. So silnou Plzňou sme odohrali vyrovnanú partiu. Niektoré zákroky som mal dobré, ale dostal som hlúpe góly, keď sa im puk poodrážal na hokejky. Za stavu 3:1 sa mi ten zápas nepáčil, ale dostali sme sa napokon do neho. Dali sme aj my nejaké zlepené góly. Plzeň však mala o kúsok viac šťastia,“ vyjadril sa „Bari“ po stretnutí.

Zaujímavé to bolo pre dvojicu Branislav Kubka – Ján Sýkora. Obaja v Plzni pôsobili, majú tam veľa priateľov. Hlavne šikovný útočník, ktorý sa aj gólovo presadil, nenechal chladného žiadneho domáceho diváka: „Do Plzne som sa tešil. Bol som namotivovaný na tento zápas, keďže som tam pôsobil a užil som si to. Cestoval som tam napriek tomu, že som chorý. Plzenčania majú veľmi dobrý tím a nehrali v plnej sile, rovnako tak ako aj my. Preto ma obzvlášť mrzí, že sme spravili zbytočné fauly, po ktorých sme v dvoch oslabeniach pykali. Myslím si, že diváci si prišli na svoje, videli desať gólov a môžu byť spokojní,“ hovoril „Syčko“ dychtivým českým novinárom, ktorí sa ho nevedeli nabažiť.

Šanca na postup zo základnej skupiny už síce pre HC ´05 iClinic Banská Bystrica zhasla, no o týždeň nás čaká posledný duel v tejto prestížnej súťaži. Rozlúčiť sa budeme chcieť určite úspešne, rovnako, ako pred rokom proti Tappare Tampere. V odvete privítame opäť Plzeň: „Očakávam podobný zápas ako v Česku. Znovu dostanú voľno hráči, ktorí sú najviac vyťažovaní, či na našej alebo na opačnej strane. Takže by to mal byť rýchly hokej s mladými hokejistami v zostave, ktorí sa budú chcieť ukázať,“ dodal Dan Ceman.

Autor: Matej Kubove, Foto: hcskoda.cz

V Plzni sme prišli o šancu na postup zo skupiny, no Ceman sršal hrdosťou: „Bojovali sme až do konca“