V Poprade výhra za tri body

10.12.2017
HK Poprad – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 53. Štrauch (Kolba, Fabian) – 24. Asselin (Faille, Rosandič), 38. Hohmann (Bubela)

Vylúčenia na 2 min.: 3:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Peter Lokšík, Milan Novák – Martin Smrek, Martin Jobbágy, 1 215 divákov

HK Poprad: Corbeil – Brejčák, McDowell, Fabian, Česánek, Ježek, Dinda, Kolba, Korenko – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Buc, Lichanec, Abdul – Paločko, Vartovník, Bondra – Hvila, Heizer, Rapáč
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Delisle, Mihalik, Rosandič, Kupec – Brittain, Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Giľak – Andrisík, Češík, Kabáč – Róth

Popradčania vykorčuľovali proti obhajcovi titulu s improvizovanou zostavou v zadných radoch. Pre zranenia a chorobu v nej totiž zaskakovali prvoligový obrancovia Korenko zo Spišskej Novej Vsi a Kolba z Michaloviec. "Kamzíci" sa do súpera zahryzli od prvej sekundy, ale v úvodnej minúte nedokázali ani na trikrát prekonať ležiaceho Lassilu v bráne Banskej Bystrice. Následne mali viac z hry i streleckých príležitostí hostia, ale pozorného Corbeila neprekonali. Záver prvej tretiny poznačila výmena tvrdeného skla na zadnom mantineli, ktoré nevydržalo náraz Jána Brejčáka. Zastávajúcich štyri a pol minúty sa preto dohrávalo pred začiatkom druhého dejstva. Počas nich došlo k ďalšej kurióznej situácii, keď sa po faule Hvilu zasekol v medzere medzi mantinelmi Vladimír Mihálik.

V úvode druhej časti hry zazvonil na konštrukciu hosťujúcej brány hneď po vhadzovaní Patrik Svitana. Potom už hru ovládli "barani", ktorí si z domácej brány miestami robili terč. Skóre otvoril strelou do odkrytej časti brány počas presilovej hry Asselin. Hostia totiž zahrali signál a po vyšachovaní brániacej štvorice mu parádne nabil Faille. Po druhý raz udrela Banská Bystrica v 38. minúte. Po buly skončil puk na prekvapenie všetkých v Corbeilovej sieti. Z ostrého uhla pálil legionár Cason Hohmann - 0:2.

Hostia dostali v záverečnej časti hry puk za bránkovú čiaru po tretí raz. Gól napokon po konzultácii s videorozhodcom uznaný nebol. Puk sa do brány dostal zboku pri jej posunutí Corbeilom. Osem minút pred koncom zápasu získali Popradčania minútovú výhodu presilovej hry 5 na 3. Na jej konci sa po odraze puku od zadného mantinelu presadil Andreas Štrauch - 1:2. V závere si hostia napriek tlaku domácich postrážili tesné vedenie a po dvoch mesiacoch bodovali za tri body na ľade súpera.

Marcel Ozimák (Poprad): "Zápas mal svoju kvalitu. Nás mrzí, že sme nezískali minimálne bod. Remíza by stretnutiu svedčala viac. Naši hráči podali veľmi dobrý výkon. V koncovke sme nemali šťastie, brankári zachytali fantasticky. Naša výkonnosť stúpa smerom hore. Cez prestávku si oddýchneme a veríme, že do tabuľky prehovoríme výraznejším spôsobom."

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Myslím, že sme videli zaujímavé stretnutie, aj keď padli iba tri góly. Brankári podali vynikajúce výkony, hralo sa hore-dole. Pre nás to je dôležité víťazstvo. My sme dlho vonku nevyhrali a nebodovali, chlapcom aj fanklubu preto patrí vďaka. Výhra nám prinesie viac pokoja do práce."


autor: TASR

V Poprade výhra za tri body