Víťazný obrat v Nových Zámkoch

22.1.2017
HC Nové Zámky – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Góly: 34. Brabenec (Hudec, Sandgren), 35. Saarinen (Kytnár, Cardwell) – 38. Hickmott (Maione), 43. Trukhno (Zigo, Kafka), 59. Zigo (Maione, Trukhno)

Vylúčenia na 2 min.: 6:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Milan Adamec, Juraj Konc – Michal Orolin, Matúš Stanzel, 956 divákov

HC Nové Zámky: Lundstrom – Sandgren, Čížek, Drtina, Cardwell, Makinen, M. Chovan, Sucharda, Maier – McParland, Brabenec, Hudec – Saarinen, Kytnár, Paulovič – Lavrovs, Čaládi, Lelkeš – Fábry, Rehák, Tibenský
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lawson – Maione, Wishart, Luža, Mihalik, Ďatelinka, Kubka, Matushkin, Gründling – Hickmott, Surový, Buc – Kafka, Zigo, Trukhno – Matoušek, Bortňák, Lamper – Hamráček, Tamáši Belluš

Bystričania už od úvodu stretnutia potvrdzovali svoje postavenie v prvej trojke tabuľky a súperovi nedali dýchať. V 3. minúte preveril domáceho brankára švihom Matoušek. O ďalšie tri minúty neskôr sa ten istý hráč ocitol priamo pred Lundströmom, no znova nedokázal gólovo zakončiť. V 11. minúte sa ocitol v dobrej streleckej pozícii Tibenský, no jeho zakončenie z pravého kruhu brankár Lawson vytesnil. Následne predviedol pekný prienik domáci Lavrovs, puk však už nedokázal zasunúť za chrbát bystrického brankára. Na druhej strane mohol rozvlniť novozámockú sieť Kafka, no Lundström predviedol vynikajúci zákrok betónom. V závere úvodnej tretiny vzplanuli pri novozámockej bráne vášne, čoho výsledkom bolo niekoľko vylúčených na oboch stranách. Pomer striel po prvej tretine bol 18:4 v prospech hostí.

Do druhej tretiny nastúpili domáci oveľa aktívnejšie, aj keď zakončenia Sandgrena a Lelkeša gól nepriniesli. V polovici stretnutia dobre zabojoval v útočnej tretine domáci Saarinen, čoho výsledkom bola strela Drtinu. S tou si však, aj s pomocou obrancov, poradil brankár Bystrice Lawson. O niekoľko okamihov neskôr mal veľkú príležitosť Brabenec, no ťažký puk nestihol spracovať. Následne opečiatkoval prudkým príklepom od modrej žrď Lawsonovej brány Sandgren, k odrazenému puku sa dostal Brabenec a poslal ho do bystrickej siete. Gól však musel dodatočne potvrdiť videorozhodca. Ubehlo ďalších 30 sekúnd a domáci viedli už o dva góly, keď sa presadil Saarinen. Do konca druhej tretiny sa skóre menilo ešte raz – necelé tri minúty pred koncom sa predsadil hosťujúci Hickmott.

V úvode záverečného dejstva dostali hostia možnosť presilovej hry, ktorú využil po strele z prvej Truchno. Strhnúť víťazstvo na stranu Banskej Bystrice mohli Matoušek, Surový i Ďatelinka, avšak bez úspechu. Na druhej strane neuspel domáci Paulovič. Ten istý hráč sa v 49. minúte dostal k puku na útočnej modrej, potiahol ho k pravému kruhu, no nedokázal už presne namieriť. V presilovke domácich mohol zakončovať dobre postavený Cardwell, volil však prihrávku na Brabenca, ktorý neprestrelili húštinu tiel pred Lawsonom. Do konca stretnutia ostávali necelé tri minúty, keď putoval na trestnú lavicu domáci Cardwell, Bystričania ponúknutú príležitosť využili vďaka strele Maioneho, ktorú ešte tečoval Zigo a otočili stav duelu vo svoj prospech.

Štefan Mikeš (N. Zámky): "Gratulujem súperovi, dal viac gólov ako my a vyhral zápas. Prvú tretinu sme boli radi, že sme ju ustáli, no mali sme tam aj my nejaké šance. Súper bol však v prvej tretine jednoznačne aktívnejší, mal viac z hry a bol častejšie na puku. Zlomom bolo, že hneď po našich zlepených góloch v druhej tretine dal súper znižujúci gól na 2:1 a zase sme troch zneisteli. Výkon bol však v poriadku. V tretej tretine sme dostali dva góly v oslabení, čo ma samozrejme hnevá. Chalani odviedli dobrý výkon, dreli, urobili všetko, aby po tých Košiciach bodovali. Nehráme zle, do šancí sa vieme dostať, ale strieľať dva góly doma je jednoducho málo. Mali sme možnosti na strelenie tretieho gólu a odskočenie súperovi. Žiaľ, nepodarilo sa to. K rozhodcom sa vyjadrovať nebudem."

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Mali sme dobrý vstup do zápasu, v prvej tretine sme boli aktívnejší, tlačili sme sa do brány a mali sme aj niekoľko dobrých príležitostí. Gól sme nedali, v druhej tretine sa karta otočila, trošku sme upustili z našej hry a domáci ožili. Daali dva rýchle góly z predbránkového priestoru, čo by sa nemalo stávať. My sme aj s troškou šťastia znížili na 2:1. Bolo to pre nás povzbudenie a som rád, že sa nám podarilo zápas otočiť. V tretej tretine to bol vyrovnaný zápas, so šancami na oboch stranách. Sme radi za toto víťazstvo, pretože Zámky hrali veľmi dobre. Bol to otvorený zápas až do konca."

autor: TASR

Víťazný obrat v Nových Zámkoch